Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nové mince » Ceník oběžných mincí ČR od 1993

Vykupminci.cz
Numisargo

Ceník oběžných mincí ČR od 1993

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
14.7.2020

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Wuttke skutečně výborná práce, palec nahoru :D .

Chci se ale zeptat:
- to jsou ceny vysledované z různých prodejů? Katalogové jsou jiné.
- co znamená "N" ?
- co znamenají ty ceny s otazníky?
- jak jste přišel na cenu "Dítě 2014" - 3700 Kč? Ročník 2014 nejsou nijak vzácné mince a sady "Dítě" bylo tuším 5000 ks. Proč tedy tak vysoká cena? (Pravdou ale je, že na internetu se snad ani koupit nedá)
Registrovaný uživatel
Bylo to inspirovano tim, jak jste sdilela sve srovnavaci tabulku (btw, nechtel jsem zkomolit Vase jmeno, je nejhezci: tak se jmenovala ma babicka a nikoho jineho s takovym jmenem ani neznam).. Detailni tabulka ale ma i sve nevyhody, viz p.4 Cenik je jeste vice subjektivni, protoze nektere sady nejsou videt casto a tim jeden prodej muze zkreslit uvadenou cenu.

1)- to jsou ceny vysledované z různých prodejů? Katalogové jsou jiné.- Je to prumer prodeju, polovcni nebo inadpolovicni vahu maji prodeje na aukru, pak v aukcich, obchody vetsinou maji cenu cca 15% vyssi, a ja bych kupoval za cenu cca 15% nizsi )))
2)- co znamená "N" ? NOMINAL prodat minci za vyssi cenu neni nemozne....
3)- co znamenají ty ceny s otazníky? - ty ceny mi proste nesedi podle poctu vyrazenych minci, toho jak casto se vyskytuji etc.
4)- jak jste přišel na cenu "Dítě 2014" - 3700 Kč? Ročník 2014 nejsou nijak vzácné mince a sady "Dítě" bylo tuším 5000 ks. Proč tedy tak vysoká cena? (Pravdou ale je, že na internetu se snad ani koupit nedá)
To je mozna prave ta nevyhoda detailnich ceniku (stejne mi prijde, ze po zverejneni ty ceny se zase zmeni (napr. 10,- Brno 2000 stoji cca 8-10 000,-). Cena byla zprumerovana ze dvou prodeju na aukru. Jeden uz neni aktivni:
https://aukro.cz/sada-obeznych-minci-2014-narozeni-ditete-b-k-top-stav-6969377017
To jsem se ani teto odchylky nevsiml. Za mne designove sada je dost povedena. Mozna ji nekdo kupuje, protoze se mu narodilo dite v roce 2014. (Podobne mam vice sad z roku 2010, ty CM mela v nabidce jeste v roce 2015 za 350,-). Rocnik 2014 se dal bez problemu slozit z obehu, dle mne je nejjednodussi od roku 1993, tak ta cena sady je pro mne zahadou...
_______________
kdyby někdo potřeboval ceník oběžných mincí - tabulku pro své úpravy, vyžádejte na : adorosh@seznam.cz
« Poslední úpravu provedl(a) wuttke v 18. 8. 2020, 21:44. »
Registrovaný uživatel
Wutke moje babička byla ze Slovenska a taky se jmenovala Rozalia, bohužel jsem ji neznala, protože zemřela, když se můj otec narodil, proto jsem si dala její jméno jako nick.

Co se týká té vaší tabulky s cenami, to musela být opravdu "mravenčí" práce, ale jsem ráda, že někdo takto dokázal ty ceny "vyzobat", já bych u toho asi tu výdrž neměla.
Ta sada dítě 2014 se skutečně na internetu nevidí, docela nechápu, kam se všechny poděly. Teď je zrovna jedna na aukru a cena je už na 2445 Kč:

https://aukro.cz/rocnikova-sada-2014-vitej-na-svete-dite-ceska-republika-6972497986
Registrovaný uživatel
Wuttke budete si muset u té sady dítě 2014 opravit cenu :lol: :lol: , prodala se za 4700 Kč, 12 přihazujících, to je neskutečné, já to opravdu nechápu :roll: :shock: :shock: :shock:
Registrovaný uživatel
Rozalia napsal
Wuttke budete si muset u té sady dítě 2014 opravit cenu :lol: :lol: , prodala se za 4700 Kč, 12 přihazujících, to je neskutečné, já to opravdu nechápu :roll: :shock: :shock: :shock:

je to tak :shock: , tech 3700,- jsem koukal stoji Vitej na svete 2015.
_______________
kdyby někdo potřeboval ceník oběžných mincí - tabulku pro své úpravy, vyžádejte na : adorosh@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Disclaimer: prořídil jsem si par sad 2010 PROOF, tak teď více, než po jednom kuse mám sady 2009 a 2010 v bk a PROOF. Jednou z nich by měli být nejdražší sady, když v nich jsou dvě nejvzácnější mince. Navíc to jsou první sady z dlouhé série Kraje, která končí za 2 roky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
kdyby někdo potřeboval ceník oběžných mincí - tabulku pro své úpravy, vyžádejte na : adorosh@seznam.cz
Registrovaný uživatel
wuttke napsal
Disclaimer: pořídil jsem si par sad 2010 PROOF, tak teď více, než po jednom....

A ja hľadám v starších príspevkoch, na koho reaguješ... :roll: :P
-s-
Moderátor
wuttke díky za tabulku
Moderátor
wuttke - ceník oběžných mincí za říjen nebude :-) . Předem díky
Registrovaný uživatel
Charon napsal
wuttke - ceník oběžných mincí za říjen nebude :-) . Předem díky


Šak je to ta poslední.Eslivá se nepletu
Moderátor
kato - tabulka jsem byla vložena 26/9 tzn. za září či říjen, nevím jak to wuttke pojmenovává, takže za říjen/listopad asi chybí, ale možu sa plist já :-)
Registrovaný uživatel
Přímo v tabulce vlevo nahoře vidím datum 10/2020 tak si myslím že to bude říjnová tabule
Moderátor
kato - OK, tak si mě přemluvil a tím pádem chybí listopadová tabulka :-), která se měla dělat na konci října
Registrovaný uživatel
Je to možný 🙂 ale ruku do ohně nedám
Wutke se jistě vyjádří
Registrovaný uživatel
Charon napsal
wuttke - ceník oběžných mincí za říjen nebude :-) . Předem díky


Je pravda, že se v říjnu toho prodá vždy nejvíce a tak ten ceník má zřejmě i nejlepší vypovídací hodnotu.
Ceník se snažím aktualizovat aspoň čtvrtletně a doufám, že mezi svátky dám sem obnoveny.
_______________
kdyby někdo potřeboval ceník oběžných mincí - tabulku pro své úpravy, vyžádejte na : adorosh@seznam.cz
Registrovaný uživatel
stani napsal
wuttke napsal
Disclaimer: pořídil jsem si par sad 2010 PROOF, tak teď více, než po jednom....

A ja hľadám v starších príspevkoch, na koho reaguješ... :roll: :P
-s-

Pracovní deformace
_______________
kdyby někdo potřeboval ceník oběžných mincí - tabulku pro své úpravy, vyžádejte na : adorosh@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Charon napsal
wuttke - ceník oběžných mincí za říjen nebude :-) . Předem díky


můžu Vám poslat excelovskou tabulku, nejsou tam makra na stahování dat z webu, vše připravuju ručně.
_______________
kdyby někdo potřeboval ceník oběžných mincí - tabulku pro své úpravy, vyžádejte na : adorosh@seznam.cz
« Poslední úpravu provedl(a) wuttke v 18. 11. 2020, 13:51. »
Registrovaný uživatel
wuttke napsal
Charon napsal
wuttke - ceník oběžných mincí za říjen nebude :-) . Předem díky


Je pravda, že se v říjnu toho prodá vždy nejvíce a tak ten ceník má zřejmě i nejlepší vypovídací hodnotu.
Ceník se snažím aktualizovat aspoň čtvrtletně a doufám, že mezi svátky dám sem obnoveny.


👍
Moderátor
wuttke napsal
Charon napsal
wuttke - ceník oběžných mincí za říjen nebude :-) . Předem díky


můžu Vám poslat excelovskou tabulku, nejsou tam makra na stahování dat z webu, vše připravuju ručně.

nehchci zbytečně otravovat, ale už se na ni těším. Protože jak to poslední dobou sleduji tak to jede hodně vysoko :-( COVID-NECOVID. čekal jsem právě opak, že spíše půjdou dolu.
Moderátor
Jen pro info z Aukra. Komplet sady UNC od roku 1980-2019 (85ks) za 146 601Kč
https://aukro.cz/sbirka-sad-obeznych-minci-standard-1980-2019-85-kusu-6977252269 ,
a komplet sady ČR v proof 1997-2019 (33ks) za 140 205Kč https://aukro.cz/sbirka-sad-obeznych-minci-proof-1997-2019-33-kusu-6977251359
Registrovaný uživatel
Listopad

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
kdyby někdo potřeboval ceník oběžných mincí - tabulku pro své úpravy, vyžádejte na : adorosh@seznam.cz
Moderátor
díky wuttke skvělá práce
Registrovaný uživatel
chtěl jsem si rezervovat nějakou sadu 2021, ale zjistil jsem že rok 2021 už je plně rezervovaný
_______________
kdyby někdo potřeboval ceník oběžných mincí - tabulku pro své úpravy, vyžádejte na : adorosh@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Všiml jsem si,že v minulosti 6x se vydávala sada bk jen v jednom provedení.
_______________
kdyby někdo potřeboval ceník oběžných mincí - tabulku pro své úpravy, vyžádejte na : adorosh@seznam.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Nové mince » Ceník oběžných mincí ČR od 1993

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1