Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nové mince » Ceník oběžných mincí ČR od 1993

Vykupminci.cz
Numisargo

Ceník oběžných mincí ČR od 1993

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
ještě jednou

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Disclaimer: 3 ks a více mam jen sady 2005 PROOF a bk 2010
Registrovaný uživatel
obnoveny cenik

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Hmm... jsem v vcelku překvapen vyší deklarované ceny 1800 Kč. za 10 kč RL rok 2000 ....Nejspíš standardní ražba se lvem.
Registrovaný uživatel
Ano, pametni mince v tabulce nejsou.
Jen na aukru prodano posledni dobou celkem 7 kusu v rozmezi 1790-2380,-
A je to vlastne i mince, co dela ten rozdil v cene sad Vesmir a MMF.
Registrovaný uživatel
Zdravím mám pár otázek. Odkud berete ty ceny? Když se podívám na aukro tak se většina těch mincí prodává za vyšší částky. Třeba 50kč z roku 2000 kolem 2000kč. Mají tedy prodejci nadhodnocené ceny? Taky by mě zajímal počet mincí vyrobený v jednotlivých letech, protože ČNB uvádí: Množství mincí vyrobených v jednotlivých letech se nemusí shodovat s počty mincí vyrobených s jednotlivými letopočty ražby. Takže je asi těžké se dopídit kolik mincí s jednotlivými ročníky ražby bylo vyrobeno. Proto mi právě nesedí, že např. u té 50kč z roku 2000 je cena tak vysoká a náklad přitom cca. 29 000ks není zdaleka nejnižší. Taky by mě zajímalo které mince se dostali do oběhu a které tam nejde najít. Já si tímhle přivydělávám v práci hlavně probírám 50kč a za cca 100 000 probraných mincí jsem našel okolo 40ks ročníků 94/95/96 2x97 1x98 3x99 1x2000 (ale ta vypadá celkem nově asi někdo hodil do oběhu něco o čem nevěděl že má daleko vyšší cenu) 2x 2002 1x 2004. Ostatní ročníky jsem nenašel tak je otázka jestli se vůbec nějaké mince dostali do běžného oběhu. Ale na to mi asi nikdo neodpoví. :)
Registrovaný uživatel
Tommy331 já mám z oběhu 2x 50kč 2005.
Registrovaný uživatel
Tommy331 napsal
Zdravím mám pár otázek. Odkud berete ty ceny? Když se podívám na aukro tak se většina těch mincí prodává za vyšší částky. Třeba 50kč z roku 2000 kolem 2000kč. Mají tedy prodejci nadhodnocené ceny? Taky by mě zajímal počet mincí vyrobený v jednotlivých letech, protože ČNB uvádí: Množství mincí vyrobených v jednotlivých letech se nemusí shodovat s počty mincí vyrobených s jednotlivými letopočty ražby. Takže je asi těžké se dopídit kolik mincí s jednotlivými ročníky ražby bylo vyrobeno. Proto mi právě nesedí, že např. u té 50kč z roku 2000 je cena tak vysoká a náklad přitom cca. 29 000ks není zdaleka nejnižší. Taky by mě zajímalo které mince se dostali do oběhu a které tam nejde najít. Já si tímhle přivydělávám v práci hlavně probírám 50kč a za cca 100 000 probraných mincí jsem našel okolo 40ks ročníků 94/95/96 2x97 1x98 3x99 1x2000 (ale ta vypadá celkem nově asi někdo hodil do oběhu něco o čem nevěděl že má daleko vyšší cenu) 2x 2002 1x 2004. Ostatní ročníky jsem nenašel tak je otázka jestli se vůbec nějaké mince dostali do běžného oběhu. Ale na to mi asi nikdo neodpoví. :)

Tak treba tady:
https://aukro.cz/50-kc-2000-velmi-vzacna-a-vyhledavana-naklad-pouze-26-436-kusu-bk-6943959389

Mate ale pravdu, kdyz jsem se koukal na cenik, tak u nekterych minci ceny dost poskocily nahoru.
Je to tak, ze se nedelo skoro nic tri roky, a od vydani pametnich 20,- si uz nemuzu poridit skoro zadny novy prirustek do sbirky,
Tak pocetnou vlnu novych sberatelu jsem jeste nezazil.
mam velkou radost, jak sbirani minci (a vrim, ze v budoucnu i numismatika) se dostalo do povedomi lidi. Proto jsem nechapal kritizujici clanky clenu CNS o vysponovanych cenach nebo nesmyslych nakladech pametnich 20,-

Takze by se cenik mel v nejblizsi dobe zase aktualizovat. Navic je to relativne subjektivni zalezitost, jako vetsina ceniku.
Cenu minci urcuje vzdy nabidka a poptavka v dany okamzik, v danem miste a nalada ucastniku.
Vetsinou ale lidi mne upozornuji, ze ceny jsou premrsteny, tak jsem posledni dobou prumeroval s vynechanim nejvissich a nejnizsich prodeju, abych vynechal outlayers.
Registrovaný uživatel
Tommy331 napsal
Já si tímhle přivydělávám v práci hlavně probírám 50kč a za cca 100 000 probraných mincí jsem našel okolo 40ks ročníků 94/95/96 2x97 1x98 3x99 1x2000 (ale ta vypadá celkem nově asi někdo hodil do oběhu něco o čem nevěděl že má daleko vyšší cenu) 2x 2002 1x 2004. Ostatní ročníky jsem nenašel tak je otázka jestli se vůbec nějaké mince dostali do běžného oběhu. Ale na to mi asi nikdo neodpoví. :)


Mate velice cennou statistiku! Jestli mate nejake podrobnejsi informace, radi bychom se poucily. U tak velkeho poctu minci data priblizne odpovidaji tomu, jak vse je doopravdy. U rocniku 2002 presne nevim - tam pocet vyrazenych minci v roce 2002 je nizsi, nez pocet nahlasenych rocnikovych sad minci.
V roce 2005 - cca 990 minci navic meli se dostat do obehu, takze najit nejakou minci je skoro tezsi, nez kdysi 10, 1993 s malym kč.
Registrovaný uživatel
Jo taky jsem viděl na aukru osobně jsem ještě nenašel. Ale hlavně by mě celkem zajímalo jestli jsou to mince co někdo hodil do oběhu že nevěděl o tom že mají vyšší cenu nebo z toho počtu co ČNB uvádí něco šlo na sady a něco málo na oběh.
Registrovaný uživatel
Tommy331 napsal
Jo taky jsem viděl na aukru osobně jsem ještě nenašel. Ale hlavně by mě celkem zajímalo jestli jsou to mince co někdo hodil do oběhu že nevěděl o tom že mají vyšší cenu nebo z toho počtu co ČNB uvádí něco šlo na sady a něco málo na oběh.


Ta statistika je jak jsem napsal akorát si ted říkám, že ten počet asi nebude 100 000 bude to něco mezi 50-70 tisíci přesně nevím nepočítal jsem to, ale dělám to asi dva měsíce a je to docela fajn přívydělek. Taky jsem projížděl nějaké dvacky ale jen pár tisíc a našel jsem jen ročníky 94 a 95. Desítky jsem prošel asi 3000 mincí a nenašel jsem vůbec nic. 5,2 a 1 to asi ani nemá cenu při tom kolik jich bylo za tu dobu vyraženo a kolik se těch cenných dostalo do oběhu.
Registrovaný uživatel
Taky si říkám jestli má cenu projíždět ty desetikoruny a doufat v jackpot - nalezení 10 koruny malé kč. Ale myslím si, že je to nereálné někde jsem četl, že do oběhu se dostali pouhé 300 někde, že celá tisícovka ale i tak najít to v množství 200 milionů desetikorun nebo kolik je ted v oběhu to by bylo asi obrovské štěstí. :)Taky by jsem uvítal kdyby mi někdo poradil mince které na první pohled se nejeví jako vzácné dneska jsem viděl na aukru 10kč rok 1995. Tady: https://aukro.cz/10-koruna-1995-vzor-93-unc-velmi-vzacna-6946688494 jestli existuje víc takových variant. Kdybych našel a někdo by chtěl koupit není problém.
Registrovaný uživatel
O variantach nejlepsi stranky kolegy odsud:
http://www.richtera.cz/numismatics/loadframe.html?bohemia_1918-1993_varianty.html
Jen uz delsi dobu bez aktualizaci.
Vetsina variant ale neprinese vetsi financni bonus.
Mne osobne zajimaji ruzne brakovane mince: napraskle razidlo (plne - zacatek a konec na okraji mince nebo jinak poskozena mince pri razbe, co by nemela projit QC.
Drobne nalitky nejsou zajimave, ale par lidi o to muze mit zajem taktez.
Registrovaný uživatel
Díky za odkaz určitě využiju. Jde vidět že jste v tomhle odborník. Osobně mi tohle přijde jako fajn koníček a ač oběžné mince nesbírám tak vždycky když najdu nějaký ročník který jsem nikdy nenašel je to jako najít takový malý poklad.
Registrovaný uživatel
A pokud můžu nějak pomoci dejte mi určitě vědět.
Registrovaný uživatel
Ještě se chci zeptat co si myslíte o té 50 koruně 2000 co jsem našel v oběhu? Já myslím, že není možné aby se tam dostala jinak než že ji někdo vytáhl ze sady o které asi nevěděl co vůbec je a zaplatil s ní možná dědictví po někom? Zajímavý příběh navíc ta mince tím že byla v oběhu chytla duhovou patinu což asi žádná další taková není.
Registrovaný uživatel
Jestli vidite, ze mince se dostala do obehu jen nedavno a ne pred 18 lety, tak zrejme pochazi ze sady.
Jsem daval do obehu 20,- 2005 z rozebranych sad. Ted zasnu jak se prodavaji na aukru za 600,- az 1000,-
Myslim si ale, ze tech 20,- 2005 by melo byt v obehu dostatecne mnozstvi a nedokazu pochopit tu cenu.
Registrovaný uživatel
Tommy331 napsal
A pokud můžu nějak pomoci dejte mi určitě vědět.

Mne osobne se zda, ze 5,- 2007 je v obehu.
Vyvratit nebo potvrdit teorii, ze 5,- 2007 ma nejmene presne udaje v katalozich o poctu vyrazenych kusu by mohlo srovnani vyskytu v obehu 5,- 2007 a 2014.
Registrovaný uživatel
5 kč 2007 nebude málo v oběhu a také by mne zajímala nějaká srovnávací statistika. Viz. např. toto:
https://aukro.cz/investice-5-kc-2007-rr-celkem-198-kusu-naklad-jen-23-000-ks-6947925902

wuttke napsal
Mne osobne se zda, ze 5,- 2007 je v obehu.
Vyvratit nebo potvrdit teorii, ze 5,- 2007 ma nejmene presne udaje v katalozich o poctu vyrazenych kusu by mohlo srovnani vyskytu v obehu 5,- 2007 a 2014.
Registrovaný uživatel
5 Kč 2007 jsem dostal od Vietnamce
Registrovaný uživatel
Dobrý den mam tři 10 kč 1993 k prodeji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý večer
Koupím všechny za 27 kč a poštu platíte Vy
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny. Jsem úplný nováček. Objevila jsem doma pět mincí hodnoty 10,- Kč z roku 2000. Mají nějakou hodnotu?
https://photos.app.goo.gl/umQU2yCGcFQT3XD1A
Registrovaný uživatel
LucieKo napsal
Zdravím všechny. Jsem úplný nováček. Objevila jsem doma pět mincí hodnoty 10,- Kč z roku 2000. Mají nějakou hodnotu?
https://photos.app.goo.gl/umQU2yCGcFQT3XD1A
maji no, dohromady 50kc, ccas 2eura nebo 2dolary, 2 a 1/2 maly toceny zmrzliny v mensime meste, 25 rohliku, necely 2l benzinu. :lol:
Registrovaný uživatel
wuttke napsal
Jestli vidite, ze mince se dostala do obehu jen nedavno a ne pred 18 lety, tak zrejme pochazi ze sady.
Jsem daval do obehu 20,- 2005 z rozebranych sad. Ted zasnu jak se prodavaji na aukru za 600,- az 1000,-
Myslim si ale, ze tech 20,- 2005 by melo byt v obehu dostatecne mnozstvi a nedokazu pochopit tu cenu.


Nejsou za 3 měsíce hledání jsem nenašel ani jednu. Nejspíš ten údaj o počtu vyražených mincí je nepřesný.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Nové mince » Ceník oběžných mincí ČR od 1993

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1