Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » cenný dopis RU

Vykupminci.cz
Numisargo

cenný dopis RU

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
předkládám k diskusi cenný dopis kde je stržena známka / hodnota ? / proč tam bylo
hrudkou dopsáno to co tam je ? jinak jde o použití šedého papíru což už samo o sobě je velice zajímavé v kat. Michel je u použití na dopise jen pár čárek jsem zvědav na
reakci za každou předem děkuji Jirka z Moravy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dávej to pořádně, bolí mně za krkem :evil: ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
díky, ale s PC jsem na štíru ve škole jsme to nebrali Jirka
Registrovaný uživatel
To není omluva, šu.... jste určitě také nebrali a věřím že to Ti jde. :D ;)
« Poslední úpravu provedl(a) ikanek v 20. 5. 2015, 22:23. »
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
To není omluva, šu.... jste určitě také nebrali a věřím že to Ti jde. :D ;)

bohužel už ani to ne/i když mám 3 raubíře a 7 vnuků/ , ale očekával jsem delší dobu, že se vyjádříš k dopisu samotnému nebo to není tvoje parketa? čau Jirka
z Moravy a ostatní rakušáci taky mlčí
Registrovaný uživatel
Tvoj Wertbrief – welmi ti nepomözen ale snad aspon zacneme..(ak pani dovolia a dokecali.. :P )

Vlavo dole, cislom a aj slovom podla predpisu Suma. V lavo hore by mala byt vaha – co tam je neviem rozlustit. Modrou zeruzou cisla pre registraciu.
Myslim ze ta jedna znamka odpadla az po predani listu, inac by ten adresant musel platit doplatok a to na liste nevidime. (?)
Ak nezistis aka tarifa tu bola, nepohnes sa dalej...
Na zadnej strane by mala bit blomba (Siegel) – aspon tak to poznam s nemeckych listov ale so skorsich obdobi..
S peknym pozdravom A.
Registrovaný uživatel
ahoj Adri tak se přeci jen někdo k tomu dopisu vyjadřuje. Na zadní straně je 5 pečetí jak uvidíš z přiloženého skenu.Já si myslím, že to jsou údaje pokladníka magistrátu o odebrání 2099 korun. a někdo na úřadě strhl známku 10 kr /asi filatelista/ já jsem si tento dopis koupil pro použití šedivého papíru. Tento papír se
vyráběl v průběhu války a proto, že bylo málo materiálu nepřidali do výroby zjasňující /bělící/ přísadu. přikládám sken pokud se mi to podaří.
Moderátor
gnilretniw napsal
turtleoverhead napsal
To není omluva, šu.... jste určitě také nebrali a věřím že to Ti jde. :D ;)

bohužel už ani to ne/i když mám 3 raubíře a 7 vnuků/ , ale očekával jsem delší dobu, že se vyjádříš k dopisu samotnému nebo to není tvoje parketa? čau Jirka
z Moravy a ostatní rakušáci taky mlčí


Turtle zial nezbiera znamky ale mince tak sa tomu rozumie ako hus do piva...
_______________
Registrovaný uživatel
Ahoj,
zabudol si scen :D
Na zadní straně je 5 pečetí - postovy üradnik skontroluje obsah - sumu, a päcati taketo listy. Vsetky päcate musia uzatvorit list tak aby bola moznost otvorenia listu bez poskodenia nemozna - päcat skluzi ako poistenie.
Tak to ukaz, taketo listy su velmi zaujimave.
A.
Registrovaný uživatel
omlouvám se, tady je zadní strana dopisu Jirka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Aha...o tom nam ten list neukazes hned v celej krase? :D
A.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o známkách » cenný dopis RU

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1