Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Česká Koruna sada 1996 proof.

Vykupminci.cz
Numisargo

Česká Koruna sada 1996 proof.

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dotaz-vlastím tuto sadu,nemůžu dohledat její dnešní hodnotu,v nejbližší době ji budu muset prodat z důvodu opravy valené klenby na usedlosti.Děkuji.
Registrovaný uživatel
nikdo nevím?to jsem nečekal,spolehal jsem ,že sběratelé mincí mají přehled.
Registrovaný uživatel
Musíš počkat až sem nakoukne někdo kdo se tímto zabývá. Pro většinu numismatiků jsou tyto nové věci jen bižuterie. :roll:
Registrovaný uživatel
Katalog Macho a Chlapovič říká, že první sada oběžných mincí v kvalitě proof je až z roku 1997.
Registrovaný uživatel
i bižutérie je velmi zajímava,sběratelsky vyhledávaná,myslím tím Jablonecká je vyhledávaná...co se týče PM např.mimořadná serie 10.000czk já ji kupoval za necelých 30.000czk 2016 a dneska je kolem 60.000czk,takže je poptávka ale tuto sadu Česká Koruna jsem nenašel.Tak nevím zdali mám prodat mimořadnou serii a nobo tuto sadu?Chtěl jsem to jako důchový fond ale když je třeba opravit chalupu-klenbu,tak ta má přednost..uvěr nechci-jak říkalala moje prateta r.1912-Dluh je železná kráva,která nemá nikdy dost.prateta nikdy na dluh nic nekupovala ,pouze za hotové peníze,nemužu zadlužit usedlost,kterou vlastnila.
Registrovaný uživatel
Svou poznámkou jsem chtěl jen vysvětlit proč tak dlouho nikdo neodpovídá, většina numismatiků se prostě o tyto novodobé věci nezajímá ;)
Registrovaný uživatel
Profa napsal
Katalog Macho a Chlapovič říká, že první sada oběžných mincí v kvalitě proof je až z roku 1997.

já nemám oběžné mince.Já vlastním sadu 4 zlatých mincín z roku 1996 Proof.
Moderátor
https://aukro.cz/koruna-ceska-1996-proof-sada-4-zlatych-minci-r-maly-naklad-6987382305
Registrovaný uživatel
to jsem nečekal,takovou bombu-na opravu klenby by mi to stačilo.Děkuji moderátovi za pomoc.Pořad vedu diléma zdali mám pustit mimořadnou serie 10.000czk proof ještě počkat na kněžnu Ludmilu a prodat jako celek a nebo tutu sadu,mám to jako důchový fond-co vlastně pustit?Děkuji za pomoc.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
https://aukro.cz/koruna-ceska-1996-proof-sada-4-zlatych-minci-r-maly-naklad-6987382305

Čumím :shock:
Moderátor
Sada 1996 ma velmi nizky naklad, to je duvod aktualni vysoke ceny, ale těžko odhadovat dalsi vyvoj.
Z pohledu sberatele bych si ji asi nechal, protoze v pripade prodeje bych vedel, ze uz ji tezko sezenu, na rozdil od tech novejsich 10 000 Kc vydanych ve vyssich nakladech.
Investorsky pohled muze byt zcela odlisny.
Registrovaný uživatel
já taky...ještě bez certifikátu,já mám s certifikátem a přebalem,Je jasný,že ta bude mit ještě tendeci nárustu,vzhledem k nákladu,takový náklad ražby už asi nikdy nebude.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Sada 1996 ma velmi nizky naklad, to je duvod aktualni vysoke ceny, ale těžko odhadovat dalsi vyvoj.
Z pohledu sberatele bych si ji asi nechal, protoze v pripade prodeje bych vedel, ze uz ji tezko sezenu, na rozdil od tech novejsich 10 000 Kc vydanych ve vyssich nakladech.
Investorsky pohled muze byt zcela odlisny.

děkuji za pomoc v rozhodovaní,plně s Vámi souhlasím.
Registrovaný uživatel
včera večer jsem sledoval aukci na aukru,Česká koruna 1996 proof,vydražená na 650.200czk,je to možný,nemohu tomu uvěřit,že byla prodaná,pořád ji držím ve své sbírce.JInak jsem zvolil prodej PM ag .poof od roku 1993-1997,tak už jsem v klidu budu mít na opravu valené klenby.
Moderátor
Pridavam odkaz:
https://aukro.cz/koruna-ceska-1996-proof-kompletni-sada-v-puvodni-kazete-6989939264
Prekvapuji me ty cervene svrnky (zname z dukatu) pri vysoke ryzosti zlata. viz 1000 Kc.
Nevadi to u proofek? Podle dosazene ceny zrejme ne.

Pro zajimavost cena z ledna 2019:
https://aukro.cz/1996-sada-4-zlatych-minci-koruna-ceska-proof-6941738398
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mám zájem o koupi této sady. Pokud chce někdo nabídnout. tomas.brnka@gmail.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o mincích » Česká Koruna sada 1996 proof.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1