Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Česká numismatická společnost, virtuální pobočka PRAŽSKÉ GROŠE

Vykupminci.cz
Numisargo

Česká numismatická společnost, virtuální pobočka PRAŽSKÉ GROŠE

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jaká je možnosť stáť sa členom pobočky,ale zasa "len členom"bez vačších bádateľských ambícií.??? :roll:
Registrovaný uživatel
Už jsem to tuším někde psal, ale bude dobré to pro tohle fóum ještě jednou zrekapitulovat; tedy:

Řádným členem se může stát bezúhonná osoba starší osmnácti let, bez ohledu na státní příslušnost, zavazující se k dodržování sběratelské etiky a stanov ČNS. Prvním krokem zájemce o členství je registrace u některé z poboček. Řádným členem se mohou stát také tuzemské i zahraniční kulturní a vědecké instituce.
Zájemci o členství V ČNS, pob. PG mohou zaslat vyplněnou (přihlášku) na moji korespondenční adresu (na vyžádání sdělím e-mailem). Členský příspěvek do ČNS je 450,- Kč za rok (v prvním roce navíc zápisné tuším 50,-). Zda bude nějaký příspěvek vybírat i pobočka by se mělo dohodnout na ustavující schůzi. Tolik asi k nejzákladnějším podmínkám, otázka aktivního přístupu k činnosti pobočky je individuální... tzn. zájemce o členství nemusí být žádným vědcem, společný by měl být především zájem o mincovnictví vrcholného středověku. Jediné na co bych rád upozornil je, že tato pobočka nebude fungovat jako zprostředkovatel a výdejna pammětních mincí jako většina tradičních poboček. Pobočka Pražské groše má za cíl sdružovat vážné zájemce o české mincovnictví vrcholného středověku - dobu grošovou a vytvářet především materiálovou základnu pro studium této doby a jejího mincovnictví...
« Poslední úpravu provedl(a) patason v 11. 2. 2008, 12:58. »
Registrovaný uživatel
:shock: .Pochopil ďakujem. :lol:
Registrovaný uživatel
Již členem jsem v HK, ale pokud vam nebudu zavazet rád také přijedu...
_______________
Registrovaný uživatel
OK, se stávajícími členy se to má tak, že stanovy ČNS nezakazují členství ve dvou pobočkách; pouze v jedné ale můžete být kmenovým členem, tzn. že stávající členové jiné pobočky ČNS mohou být současně i členy ČNS PG, ale musejí se rozhodnout u které pobočky budou registrovaní kmenově. U této pobočky pak budou mít při Výroční schůzi právo hasovat - tedy rozhodovat o činnosti pobočky - u druhé - nekmenové pobočky budou mít pouze hlas poradní a nebudou oficielně počítáni do počtu členů pobočky (na kterém mimo jiné závisí i počet delegátů na Konferenci ČNS - tedy vliv pobočky na dění v celé Společnosti).
Registrovaný uživatel
sám za sebe bych chtěl říci, že bych spíše uvítal, aby naše organizace slučovala opravdu jen sběratele PG, aby se na nás nenabalovali sběratelé jiných období. jelikož se stejně budeme scházet zde na fóru, můžeme tu dál diskutovat všichni společně, takže stávající stav diskuzí se nezmění. je přeci zbytečné, aby ne-sběratelé PG k nám vstupovali jen z nějakých přátelských vztahů apod. mohlo by se totiž stát, že mnoho sběratelů, než aby šli do jiné pobočky v místě bydliště, sedne raději k PC a přihlásí se do virtuálky. aby se pak nestalo, že ze 100 členů budou jen 4 sběratelé PG. raděšji bych sázel na "kvalitu" (myšleno opravdové sběratele PG) než na "kvantitu" (sběratele ostatních období a zemí). snad mi rozumíte. toho by šlo částečně dosáhnout právě vyšším členským poplatkem.
pokud zní můj návrh nějak sobecky, tak mě prosím kamenujte :)
Moderátor
:shock: no kacuro, pekne to vubec nezni. ja sbiram nejen prazske grose... jsem kacir? a jsem proti vysokym clenskym prispevkum.

nerva81, patason... kdyz koukam na ty vase ikonky s bilymi fleky kolem, tady mate (pokud chcete) upravene. muzete si je nalinkovat primo, kde sou (zustanou tam) a nebo si je stahnete a dejte kam chcete:

Obrázek vložený uživatelem a Obrázek vložený uživatelem

odkazy:
http://www.richtera.cz/ico/65x65/patason.png
http://www.richtera.cz/ico/65x65/nerva81.png
Registrovaný uživatel
oliver: no dobře ale sbíráš i PG, já sbírám i denárové a brakteátové období.
Registrovaný uživatel
Ol: Děkuji střemhlav!
Kac: Myslím, že to pravdu nezní pěkně... Znám několik lidí, kteří začínali s mincemi Československa nebo FJI. a časem se dali na bohemika, někteří se dokonce i specializovali na PG. Protože má virtuální pobočka za cíl podporovat zájem o PG, neměli bychom se uzavírat těm, kdož dělají jiné období. Třeba to bude právě aktivita a působení pobočky, které budou iniciovat u některých sběratelů "přechod na pravou víru" :mrgreen: tedy že se tito lidé rozhodnou věnovat svůj zájem právě pražským grošům.
Poznámka na okraj: je to dvojsečné - jednak sice díky zvýšenému zájmu může výrazně pokročit stav vědomostí o PG, budeme si mít o PG s kým povídat, ale současně se dá očekávat i zvýšený zájem o konkrétní ražby na sběratelském trhu a s tím spojený další růst cen... zkrátka větší konkurence :roll:
Registrovaný uživatel
Taktiež nie si čistý "Grošák". :lol:

kacuro napsal
oliver: no dobře ale sbíráš i PG, já sbírám i denárové a brakteátové období.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Taktiež nie si čistý "Grošák". :lol:


nikdy jsem to netvrdil ;)
Registrovaný uživatel
Já taky ještě sbírám mince s lodičkama. Fuj teda - stydím se :oops: , ale je to tak
Registrovaný uživatel
Dovolím si ešte takú malú otázočku :shock: ohľadne PG.máš zaujímavé motto. :lol:
Čo povieš ako to vypadá s typológiou PG.Kto ju spracoval kompletne. :shock: ;)

kacuro napsal
[quote=grofik]
Taktiež nie si čistý "Grošák". :lol:
[/quote=kacuro]
Registrovaný uživatel
PEHU_ napsal
Já taky ještě sbírám mince s lodičkama. Fuj teda - stydím se :oops: , ale je to tak


A za co by jses měl stydět? Každý sbírá nněco?

Pokud mohu přřidat svvůj názor, tak si myslím, že by na vaší pobočce nemusely být poouuze "grošáci". Jak psal patason, takk ti co nesbírají pražské groše, tak bby ii mmohly přejít nna toto oobdobí. Prro vás )ti co sbírají ggroše) to má ale nevíhodu a to vv tomm, žže čím více lidí, kteří sbírají ggroše = méně minncí na trhu = větší ceny mincí :evil: ;)
_______________
na té fotce nejsem já
Registrovaný uživatel
K tomu,že je méně mincí na trhu,hlavně co se týče PG,mám za to ,že má na svědomí náš Patason, vždyť musí mít už snad všechny PG zkoupené.
Václava II určitě. :( ;)
:D Jinak s radostí oznamuji,že se velmi ráda zůčastním první členské schůzky ČNS pražské groše v KH, čímž se také hlásím.
Pokud v tom nebude problém,budu mít sebou jednoho rodinného příslušníka.
Moderátor
Taky jsem ještě neragoval. Do Hory přijedu také. :P
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny. Již delší dobu pozoruji vaše fórum a vidím, že jsou tu samí odborníci od kterých bych se mohl spoustu věcí přiučit.
Registrovaný uživatel
Ahoj Tomas, tak nám o sobě něco prozraď. Jsi sběratel ? Na co se specializuješ?
Registrovaný uživatel
Ahoj, sbírám převážně mince Františka II. jelikož a protože jsem blázen do historie rád bych také vlastnil malý mincovní přůřez českými dějinami tj. alespoň jednu minci od kažkého panovníka. Ze sběratelského pohledu to sice vypadá trochu neatraktivně, ale mě to vůbec nevadí:-)))Zatím je to pro mě nereálné- hlavně denárové období. Mám již pár kousků bohemiky mezi nimiž "kraluje" pěkný grošík Jana Lucemburského. Rád bych se zeptal na jednu otázečku: Dochovaly se do naší doby záznamy kolik si vydělal třeba klopíř, probéř pregéř atd. Jak byli hodnoceni? Kolik museli denně udělat, třeba střížků? Předem díky za odpověď a brzy opět na příjmu
Registrovaný uživatel
Pamatuji si pár údajů v výstavy v Táboře:
za doby Vladislava Jagellonského:

ceny:

dům na vesnici: několik desítek kop grošů
dům ve městě: stovky kop grošů (dům 308 v Táboře v roce 1525 - 172 kop)
cínová konev v roce 1462 - půl kopy grošů
11 stříbrných lžic - dvě kopy grošů
kapr - 1 až 2 groše
6 vajec - 1 peníz
kuře - 1/2 groše
husa - 3 groše
kráva - 2 kopy grošů
prase - 1 kopa grošů
obyčejný kabát v roce 1483 - 27 grošů
nohavice v roce 1461 - 36 grošů

mzda:
tovaryš - týden 3 až 4 groše
zednický mistr - denně 3 groše
havíř - 6 grošů za týden

Víc si toho nepamatuji.
Moderátor
no, mam sberatelsky vlastne hodne podobne cile... akorat misto Frantiska II mam Frantiska Josefa I.

ceny se dochovaly, sice ne asi vsechny... nekde sem na ne nedavno koukal (snad naka Nohejlova, nevim v cem to presne bylo), urcite si tady nekdo vzpomene, v cem to je. par historickych cen mam i u sebe na webu. podrobne info o cenach je v ilustrovane enc. ceske, mor. a slez. num. na str. 43-46...
Registrovaný uživatel
Díky za doplnění údajů. Některé jsou také v Toulkách českou minulostí. Zmínka je i v Encyklopedii numismatiky. Mě by hlavně zajímaly mzdy pouze pracovníků mincovny.
Registrovaný uživatel
František Josef I. je také zajímavý a nesmírně rozsáhlý
Registrovaný uživatel
Pehu,no neříkej,že si toto všechno z té výstavy pamatuješ, v tom případě smekám,pamatovala bych si tak prvních 5 vět.
Jinak je někde možné nahlídnout do nově budovaných stránek PG? Díky.
Registrovaný uživatel
http://gros.hunarovi.com/index.php
;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Česká numismatická společnost, virtuální pobočka PRAŽSKÉ GROŠE

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1