Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Česká numismatická společnost, virtuální pobočka PRAŽSKÉ GROŠE

Vykupminci.cz
Numisargo

Česká numismatická společnost, virtuální pobočka PRAŽSKÉ GROŠE

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak zbierať F.J. to je tak na celý život domnievam sa ,že niektoré razby ani nie je možné zohnať. ;)
To je niečo ako chcieť skompletizovať mince Ríma. :)

Tomas-T1-T1 napsal
František Josef I. je také zajímavý a nesmírně rozsáhlý
Registrovaný uživatel
:) - znám chlapíka, který se to snažil nasbírat, a měl celkem jich dost asi víc jak 300 (nebo já už nevím, možná i 400 - pokud je to možné) a pak s tím seknul a rozprodal to, protože se zamiloval do jiného koníčka.
_______________
na té fotce nejsem já
« Poslední úpravu provedl(a) NumJeník v 12. 1. 2008, 22:13. »
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Tak zbierať F.J. to je tak na celý život domnievam sa ,že niektoré razby ani nie je možné zohnať. ;)
To je niečo ako chcieť skompletizovať mince Ríma. :)

Tomas-T1-T1 napsal
František Josef I. je také zajímavý a nesmírně rozsáhlý


U mincí FJI dojde "poměrně" rychle k okamžiku, kdy se všechny ražby až na velmi vzácné nechají sebrat (ikdyž např. Kutná Hora se objevila za poslední rok asi třikrát). Mince Československa a následnických států se nechají sebrat za 1 rok při dostatku financí (pochopitelně bez vzácných mincí (za vzácnou minci považuji např. 20hal 1947)). 5 hal 1924 se objevuje také v "pravidelných" intervalech a lze ho přidostatku financí pořídit. O moderní "bižuterii" v podobě proofových mincí ani nemluvě - kolik proofových mincí prošlo skutečně oběhem, na kolik jich bylo přiletováno očko pro nošení na krku. U českých středověkých ražeb je možnost výběru materiálu prakticky neomezená - různá razidla, nové typy mincí, varianty, hybridní ražby, dobové padělky, kontramarky, nálezové okolnosti původu mince jsou dle mého názoru daleko zajímavější než počet vroubků na hraně nebo písmeko pod hlavou. ;) :) :)
_______________
Registrovaný uživatel
Citovat
nálezové okolnosti původu mince jsou dle mého názoru daleko zajímavější než počet vroubků na hraně nebo písmeko pod hlavou.


Naprosto souhlaím ;)
_______________
na té fotce nejsem já
Registrovaný uživatel
Dobry den,
chtel bych se stat členem pobočky ČNSPPG. Jak toho mohu dosahnout?
L.K
Registrovaný uživatel
To Gothic: Poslat přihlášku na mojí adresu - viz: https://www.sberatel.com/diskuse/topic.php?post=20779#post20779
Registrovaný uživatel
Děkuji,
mohl bych ještě požádat o korespondenční adresu?Kam bych pak prihlasku poslal?
Take bych chtel vedet, zda je uz stanoveno misto ustavující schůze.
ladislav.kotik@seznam.cz
Registrovaný uživatel
K ustavující schůzi: zatím pouze Kutná Hora, konkrétní místo budeme rezervovat počátkem února. Adresu posílám a zdravím!
Registrovaný uživatel
Děkuji.Pekny vecer. L.K.
Registrovaný uživatel
tak jsem včera zjistil velmi smutnou zprávu, uvědomil jsem si totiž, že 23.2. má přítelkyně narozeniny a tak nevím, jestli mi to projde, že místo společně přožitého dne s ní pojedu do KH :(
Registrovaný uživatel
Tak ji vem sebou a my se postaráme všichni, aby prožila fajn den :P
Registrovaný uživatel
JJ. Dej jí k narozeninám celodenní výlet do KH!
Moderátor
ja si taky myslim, ze by nebylo na skodu vzit doprovod, kdo bude chtit. jen by se to muselo nahlasit a podle toho zarezervovat misto. ja sice nejspis zadnej mit nebudu (ale slibuju, ze nebudu do zadny hucet ;) ). myslim, ze by to bylo lepsi, aby sme pak nedopadli jak kdyz se potkaj v hospode treba hraci naky hry a tema je pak znacne omezene... jeste se tam pak poperem o to, kdo ma nejhezci gros nebo tak neco :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Prát se rozhodně nebudeme, protože nejhezčí groš mám jednoznačně já :)
Registrovaný uživatel
No na druhou stranu si myslím, že na samotné schůzi by drahé polovičky být nemusely... Nevím, ale většinou ani nemají pro podobné schůzování a nadšené tlachání o mincích zájem - naopak - některé dokonce dokáží na mince žárlit... Ale třeba se pletu, třeba jsou to výjimky:-) Každopádně na schůzi by opravdu měli být jen členové, resp. budoucí členové. Uvidíme, jak to tam bude vypadat, třeba si na tu chvíli, než skončí oficiality, najdou nějaký stůl ve vedlejší místnosti..:-)
Registrovaný uživatel
..... nezavírej jim vrátka..... třeba se budou chtít stát také řádnými členkami společnosti..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Patason má pravdu, otázce typu: kolik že proboha stála tahle mince? je fajn se pokud možno vyhnout :)
Moderátor
no jako rozhodne si myslim, ze na oficialni casti schuze by taky byt nemeli, ale nevim. KH je pekne mesto nebo muzou jit treba nekam na pivo (nebo, neukamenujte me, vim, ze to prijde draho :lol: - na nakupy :lol: )... to je urcite otevrena vec :)
Registrovaný uživatel
Zdravím a všem přeji pěkný večer. :D
Snad můj velký bratr,který se o mince malinko zajímá a bude mi dělat doprovot,nebude na schůzce překážkou a vlastně není má drahá polovička,tak prosím o vyjímku v účasti jednoho nečlena (ikdyž u něj člověk nikdy neví.) ;)
Pokud by to byl velký problém,samozřejmě,že se přizpůsobíme. :? 8)
Registrovaný uživatel
Já si myslím, že to bude v poho :) na chvíli sednou vedle, to přežijou
« Poslední úpravu provedl(a) Topa77 v 27. 1. 2008, 19:27. »
Registrovaný uživatel
To bude OKi, mohou tam být i nečlenové, ale jen pokud se nebudou nudit moc nahlas :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Topa77 napsal
Patason má pravdu, otázce typu: kolik že proboha stála tahle mince? je fajn se pokud možno vyhnout :)


:) Souhlas! :lol:
Registrovaný uživatel
čím míň ví, tím lépe.
Registrovaný uživatel
Baby nebrat ;)
Registrovaný uživatel
Na webu je ke dnešnímu dni 199 obrázků mincí. Jsou tam i mince bez určení. Kdo se toho ujme? Komu se do toho chce?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Česká numismatická společnost, virtuální pobočka PRAŽSKÉ GROŠE

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1