Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Česká pošta OPĚT zdraží !!!

Vykupminci.cz
Numisargo

Česká pošta OPĚT zdraží !!!

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zásilkovna končí spolupráci s Českou poštou. Vadí jí kvalita služeb a ceny
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Achjo
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal

Ani se nedivím :roll:
Registrovaný uživatel
Až pošťáci před vánocemi na svých depech roztřídili a odtahali tisíce zásilek s nálepkou zásilkovna, protože tato firma nestíhala (zkusili jste si pře zásilkovnu nebo DHL, PPL poslat něci třeba do ostrova nad Ohří?)... zásilkovna přerušuje spolupráci. Vím, že na poště není vše 100% (hlavně v managementu), ale proč zásilkovna neodešla od spolupráce třeba už v listopadu? Vždyť intershopové vánoce byly co se objemů zásilek týče, téměř od září ... ale věřím, že téma pošta je pro novináře, vždy sousto ... Za mě osobně - obchoduji an Aukru, Auktivě, s různými sběrateli v ČR přes RR, CPS, DR, zatím nemám jediný problém... mám platnou občanku, normální jméno, které odesílatel nezkomolí, nic si nenechám nikam dosílat a přeposílat, neposílám si to někam do firmy, kde není možné mě dohledat, mám řádně označenou schránku jménem a příjmením ....
Moderátor
A to ještě takové ty velké firmy, co furt rozesílají nejrůznější katalogy, které každý strašně chce, tak nejenže to posílají za cenu, za kterou nepošlete ani čumkartu, ale ještě přidávají práci komolením jmen, adres a nepoužíváním orientačních čísel. A když se vrací, je jim to putna, za měsíc, dva, to pošlou znova.
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Až pošťáci před vánocemi na svých depech roztřídili a odtahali tisíce zásilek s nálepkou zásilkovna, protože tato firma nestíhala (zkusili jste si pře zásilkovnu nebo DHL, PPL poslat něci třeba do ostrova nad Ohří?)... zásilkovna přerušuje spolupráci. Vím, že na poště není vše 100% (hlavně v managementu), ale proč zásilkovna neodešla od spolupráce třeba už v listopadu? Vždyť intershopové vánoce byly co se objemů zásilek týče, téměř od září ... ale věřím, že téma pošta je pro novináře, vždy sousto ... Za mě osobně - obchoduji an Aukru, Auktivě, s různými sběrateli v ČR přes RR, CPS, DR, zatím nemám jediný problém... mám platnou občanku, normální jméno, které odesílatel nezkomolí, nic si nenechám nikam dosílat a přeposílat, neposílám si to někam do firmy, kde není možné mě dohledat, mám řádně označenou schránku jménem a příjmením ....

Tak počkej až Ti něco ztratí. Cenný psaní je k ničemu.
Moderátor
Pohledar napsal
Tak počkej až Ti něco ztratí. Cenný psaní je k ničemu.


S cennym psanim jsem nikdy problem nemel, ani jako prijemce, ani jako odesilatel, asi jsem mel stesti. Ale ztracenych doporucenych zasilek zasilek jsem jakozto odesilatel reklamoval pomerne dost - ale vzdy jsem dostal pausalni nahradu.
Moderátor
Ono je potřeba rozlišovat listovní a balíkové zásilky (služby) a služby poskytované fyzickým a právnickým osobám. Já jako fyzická osoba prakticky nemám zásadní problém s listovními službami. Diskutabilní je jen cena a způsob doručování R a V zásilek - zatím se mi nic neztratilo, ale na druhou stranu mě docela s..e, že jsou to pošťáci schopní strčit komukoliv, koho potkají u baráku (ale taky musím přiznat, že mi to občas docela vyhovuje, protože to nemusím vyzvedávat na poště). Bezproblémově chodí i obyčejná pošta ze zahraničí, ačkoliv teď před Vánocemi mi dvě drobnosti nedošly.
Problém je spíš v tom, že se pošta snaží vyrovnat všem těm PPL, DHL, TopTrans aj. v přepravě balíkových zásilek a dostávají se do schizofrenní situace, kdy se honem za černými čísli snaží navenek chovat komerčně, ale ta vnitřní struktura nato není asi úplně nastavená. Docela by mě zajímalo, jak mají s těmi různými zásilkovnami a pod. nastavené min. a maximální limity. Je úplně normální, že právě před Vánocemi Vám přepravka umožní předat k přepravě např. max 200 položek do určité celkové váhy denně a to opakovaně, pokud běžně odesíláte např. 100 položek.  
Pošta bohužel vystupuje (a ze zákona musí) jak v nekomerční (monopolní) části trhu, tak v "částečně komerční" a čistě komerční. Celej tenhle mix je drtí a pošta jako celek v plný míře pociťuje důsledek (a výhody a nevýhody) toho, že je státní podnik a v podstatě ji to všechno táhne dolů.
Na mě to prostě působí, že právě ti  čistě komerční "obchodní manažeři pro strategické klienty" jsou tlačeni do určitého finančního objemu obchodu (za předem stanovené odměny). Těm se to podaří, jak jinak než tím, že prostě podseknou cenu (v závislosti na vysokém objemu) ale logistika to není reálně schopná realizovat v požadované kvalitě, protože do toho musí ještě přibrat ty zásilky, co přepravuje "sama za sebe". Nakonec to horko těžko ukočírují za cenu zvýšených nákladů, které chtějí do budoucna eliminovat a chtěji zdražit. Nato jim zákazní prdí, protože na začátku jim právě ti manažeři  naslibovali, jak to bude všechno bezproblémový, laciný a celkově prostě ráj na zemi. Nakonec to stojí za vyližpr..l a ještě by měli platit víc. Takže pápá. 
Je to v konečným důsledku všude stejný, zažil jsme to několikrát v různejch variantách v různejch odvětvích :d
Registrovaný uživatel
A již máme další zdražení ČP, tentokrát doporučených dopisů, snad od 1.4. o pět korun na 52 Kč. bez záruky, ale viděl jsem zveřejněnou tarifní tabulku. Dále myslím ještě peněžní složenky, nebo jak se to přesně jmenuje.
Moderátor
Pilat: Je to jiz na strankach Ceske posty:
https://www.ceskaposta.cz/ke-stazeni/cenik-sluzeb-ceske-posty
Registrovaný uživatel
to už ani nemá smysl ten doporučený dopis ne? vše posílat jako CP a srat na ně. omg
Registrovaný uživatel
ovšem pak si vzpomenou že je třeba zdražit i CP.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Ale tak pánové, 52 Kč tj. dnes cena jednoho piva v lepší hospůdce nebo z řemeslného pivovaru … Vypijete nebo prokouříte za den víc ne?
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Ale tak pánové, 52 Kč tj. dnes cena jednoho piva v lepší hospůdce nebo z řemeslného pivovaru … Vypijete nebo prokouříte za den víc ne?


Rozhodně.co to s tím má společné??
Registrovaný uživatel
No, jen to věčné brblání na úpravu cen, chcete-li - zdražování u České pošty … dokonce je zde vytvořeno na to i samostatné diskusní vlákno s tímto názvem … dovolím si tak doporučit jiného dopravce, na jejichž cenovou politiku zde neslyším žádné stesky … (DHL, PP? DPL...) a nebude Vám tak úprava cen ČP vadit.
A už jen na okraj - připomínám, že předměty sběratelského rázu (mající sběratelskou hodnotu) nejsou dle poštovních podmínek povoleny v doporučené zásilce zasílat... v případě ztráty a přiznání pravdivého obsahu při reklamaci, Vám nebude vyplacena náhrada za ztrát. Proto vždy doporučuji kolegům sběratelům jen a jen cenné psaní!
Registrovaný uživatel
Ten bod s nepovolenými sběratelskými předměty se objevil v podmínkách ČP kdy? Jedinou reklamaci jako odesilatel jsem řešil někdy na jaře 2017 a to mi byla náhrada přiznána v plné výši (tehdy asi 840 Kč) i když jsem uvedl, že v zásilce byly známky... Každopádně je to dobré vědět a v případě krádeže deklarovat "správně" ;)
Registrovaný uživatel
Tak to uznat neměli, to udělali chybu, buďte tedy rád - známky jsou buď sběratelská věc nebo ty platné jsou prostředek platební... platíte jimi za určitou službu České poště... Jinak to platí už dlouho, vlastně si myslím že od začátku … čl. 2,odst. 4) Poštovních podmínek České pošty, s.p. – Základní poštovní služby (dále jen poštovní podmínky),stanoví, že peníze, aktivované platební karty a jiné platební prostředky; poukázky na odběr zboží nebo služeb; směnky, šeky a jiné cenné papíry; předměty kulturní, umělecké nebo sběratelské hodnoty bez ohledu na jejich stáří a cenu; šperky, drahé kameny, drahé kovy a výrobky z nich, a další obdobně cenné věci mohou být obsahem poštovní zásilky jen tehdy, je-li to u určité poštovní služby výslovně stanoveno. Šperkem se bez ohledu na použitý materiál rozumí ozdobný předmět určený k nošení na těle nebo na oblečení, jehož cena přesahuje 200,- Kč. Vzhledem k tomu, že u služby „doporučená zásilka“ (článek 13 poštovních podmínek) není výslovně stanoveno, že peníze, aktivované platební karty a jiné platební prostředky; poukázky na odběr zboží nebo služeb; směnky, šeky a jiné cenné papíry; předměty kulturní, umělecké nebo sběratelské hodnoty bez ohledu na jejich stáří a cenu; šperky, drahé kameny, drahé kovy a výrobky z nich, a další obdobně cenné věci mohou být obsahem doporučené zásilky, není podle poštovních podmínek povoleno tento obsah v doporučené zásilce zasílat. Dle čl. 47, odst. 2) poštovních podmínek je podnik zproštěn odpovědnosti za věc, která obsahem poštovní zásilky nesmí být.

Doporučená zásilka slouží k tomu, že podnik prokáže při případné reklamaci doručení a stvrzení adresátem ne k zasílání cenných věcí - takže to je vhodné pro dokumenty, listiny apod. Vše ostatní doporučuji skutečně v cenném psaní! Je to kvalitní služba, při případné ztrátě hradí podnik vše až do výše udané ceny na zásilce co se prokáže že je obsahem zásilky a máte na to např. fakturu, doklad o ceně a nabytí apod. A s tím "správným deklarováním" opatrně, při reklamacích se dá lecos dopátrat a prokázat. :D
Tak asi tak … kolegové přeji málo ztrát a hodně kvalitně doručených zásilek s Českou poštou k vaší spokojennosti!
Registrovaný uživatel
No, s cennými psaními jsem skončil zhruba v té době, kdy skončily papírové obálky. Ten gumový hnus, na který se nedají vylepit známky (ten papírový miniproužeček na chlopni nepočítám), opravdu nepodporuji... To, že ČP porušuje základní právní princip, že to, co není výslovně zakázáno, je povoleno je jiná věc na dlooouhou filosofickou debatu.
« Poslední úpravu provedl(a) Frantig v 30. 3. 2021, 11:24. »
Moderátor
Frantig napsal
No, s cennými psaními jsem skončil zhruba v té době, kdy skončily papírové obálky. Ten gumový hnus, na který se nedají vylepit známky (ten papírový miniproužeček na chlopni nepočítám), opravdu nepodporuji...

Na plastovou CP lepim samolepky a na ne znamky.
Registrovaný uživatel
Asi dobré (stále ovšem nouzové) řešení; otázkou je, jestli to zas neodporuje nějakému předpisu (pamatuju, že se musely na papíráky kdysi lepit známky zvlášť- - ne v páskách/blocích, nesmělo se v adresách podtrhávat a pár dalších cypovin).
Registrovaný uživatel
Souhlasím, jako filatelistovi se mi ten igelitový hnus také nelíbí, ale zase jsem na něm už dostal pěkně vylepené vysoké frankatury automatových známek nebo vlastních známek... jsou to všechno samolepky a vypadá to pak pěkně … jen řeším, jestli si schovat celou igelitovou obálku nebo jen ten kousek se známkami …
Ten zákaz podtrhávání jsem také nikdy nepochopil, to že se nesměly lepit známky v blocích na papírová CPS bylo proto, aby se nedaly po podání někde během poštovní přepravy odlepit, obálka protrhnout vybrat obsah a znovu na to místo nalepit blok známek, takže by to nebylo na první pohled poznat …. to víte, všude a bohužel i na poště pracovaly občas nenechavé ručičky.... Jinak pokud dnes lepíte na tu igelitovou obálku nejdřív samolepící proužek a pak známky tam, kde je vyznačeno, není to problém ...
Registrovaný uživatel
Zákaz podtrhávání byl možná kvůli tomu, aby se nedala obálka v místě podtržení proříznout a zase zalepit, jinak těžko říct...
Moderátor
MikyM napsal
Jinak pokud dnes lepíte na tu igelitovou obálku nejdřív samolepící proužek a pak známky tam, kde je vyznačeno, není to problém ...

Nedavno mi jeden nový zaměstnanec vytkl, ze lepim znamky na chlopen, ktera je prece urcena na postovni nalepky. Tak ted lepim vedle chlopne vpravo nahoru nad adresu a je pokoj.
V postovnich podminkach je ale:
"Pokud budete chtít cenu za službu hradit poštovními známkami, nelepte je na obal před podáním, ale předejte je společně s Cenným psaním."
Kdyz jsem to jednou udelal, koukali na me jako na blazna, na poste to nikdo neznal.
Registrovaný uživatel
Ano tomu věřím... bohužel, co člověk za přepážkou to jiný vyžadovaný způsob … lidé se v provozu mění, neznají provoz a nenastudují si předpisy předpisy... s tím ustanovením v předpisech máte také pravdu, je to skutečně tak, ale v reálném provozu se to bohužel neví a málokdy děje … taková tichá tolerance z obou stran ...každý si ty svoje zásilky polepíme svými k tomu vybranými známkami už pěkně v klidu doma, aby to nějak vypadalo a abychom udělali adresátovi radost … a taky na přepážce určitě nebudou mít takový výběr známek ...
Registrovaný uživatel
nikdy jsem neměl problém s lepením známek na CP ... a to chodím asi tak na 4-5 pošt

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Česká pošta OPĚT zdraží !!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1