Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Česká pošta OPĚT zdraží !!!

Vykupminci.cz
Numisargo

Česká pošta OPĚT zdraží !!!

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Mimochodem, v Číně prý čeká na odeslání k nám 1,5 miliónu zásilek. V koutku duše doufám, že to není všechno na můj rajón. A můžeme jen doufat, že aspoň některé nejsou s viruChinem zdarma.
Registrovaný uživatel
Mockrát děkuju za zpětnou vazbu - jdu prohrabat sklep a pokusím se vyrobit nějakou bytelnou konstrukci :)

mikimar napsal
Já osobně využívám toto:
https://www.zaslat.cz/
Nevím, jaký (a jestli) bude rozdíl v poštovném, ale v žádném případě se nespoléhejte na jejich ujištění, že když dopravují obrazy, tak se k nim budou podle toho chovat. Každopádně obětujte pár prkýnek a zbouchněte obrazu bytelnější domeček. To Vám radím z vlastní nedávné špatné zkušenosti, protože i když byl obraz chráněn 22 mm tvrzeným kartonem, došel do Francie proražený...
Registrovaný uživatel
Rovnou přidám něco k aktuální situaci k tématu Česká pošta vs. filatelie:

https://www.kurzy.cz/zpravy/536689-ceska-posta-omezuje-kvuli-koronaviru-sluzby-v-oblasti-filatelie/
Moderátor
Česka posta - Aktuální informace k doručování balíků a dopisů.

"U doporučených zásilek v případě, že na adrese nezastihneme adresáta, zásilku neukládáme zpět na poštu, ale rovnou ji vkládáme do domovní schránky adresáta."

Viz:
https://www.ceskaposta.cz/-/dorucovani-zasilek-v-ceske-republice-nenechte-zmoknout-kotatko

Pak ztraci smysl platit rekomando, kdyz ho posta doruci jako obycejnou zasilku...
Moderátor
numismat napsal
Pak ztraci smysl platit rekomando, kdyz ho posta doruci jako obycejnou zasilku...

Máš to ale dohledatelný a pojištěný.
I když, určitá možnost podfuků, na obou stranách(!!), tu je.
Moderátor
Pavel_III napsal
numismat napsal
Pak ztraci smysl platit rekomando, kdyz ho posta doruci jako obycejnou zasilku...

Máš to ale dohledatelný a pojištěný.
I když, určitá možnost podfuků, na obou stranách(!!), tu je.

Jak bude posta pri reklamaci prokazovat, ze dopis dorucila?
Registrovaný uživatel
Například poštovní správa Izraele aktuální doručování zapsaných zásilek řeší následovně:

"Určený provozovatel Izraele, Izraelská poštovní společnost, nás žádá, abychom informovali ostatní členské země Unie a jejich určené provozovatele, že od 22. března 2020 s cílem minimalizovat šíření koronaviry (COVID-19), izraelské ministerstvo zdravotnictví zavedlo opatření včetně izolace, omezení počtu pracovníků pracujících na pracovišti, poradenství lidem při práci z domova a omezení cestování. Izraelská poštovní společnost však bude i nadále zpracovávat příchozí a odchozí poštu, přičemž bude upřednostňovat prémiové služby, jako jsou EMS a PRIME, a vynaloží veškeré úsilí, aby zajistila pravidelné rozesílání pošty. Vzhledem k výše uvedeným omezením však Izraelská poštovní společnost již nemůže zaručit standardy poskytování služeb (dodací lhůty a jiné parametry kvality, přenos skenovaných událostí, kvalitu v návaznosti na terminální poplatky atd.), které se vztahují na UPU nebo související bilaterální a multilaterální dohody (jako PRIME a EMS) s určenými provozovateli a všemi zúčastněnými třetími stranami a dovolává se vyšší moci, pokud jde o jakékoli takové normy, včetně uplatňování penále (např. platby za výkon). Izraelská poštovní společnost bude informovat až se situace změní. Kromě toho již od 17. března 2020 již není vyžadován podpis u položek, které vyžadují podpis při dodání. Tyto zásilky zůstanou po naskenování a vyfotografování ponechány na dveřích, aby bylo prokázáno, že byly doručeny. Pokud je to možné, bude zaznamenáno jméno adresáta. Společnost Israel Post Company by chtěla poděkovat všem členským zemím Unie a jejich určeným provozovatelům za pochopení."

To jen jako zahraniční zajímavost z tohoto období. Jinak tato - a mnoho dalších - informací pochází z páteční (27.03.2020) aktualizace s.p. Česká pošta o doručování v mezinárodním poštovním styku (tedy spíš aktuálnímu nedoručování), která byla zveřejněna na tomto odkazu:
https://www.ceskaposta.cz/documents/10180/5931386/COVID-Informace-k-zasilkam.pdf/bf3e5387-a2e3-c568-4492-20febf48ab20

Z hlediska budoucí poštovní historie se dá očekávat, že na některých poštovních zásilkách z a do České republiky se objeví doplňující poštovní nálepky či přídavná razítka, která budou adresáty upozorňovat na problémy současného mezinárodního poštovního provozu...
Moderátor
Bohužel asi tak pěkné památky na provoz jako dírky u cholerových dopisů nebudou.
Jinak se mělo psát: "Karanténa - uloženo bez pokusu o doručení", což je dlouhé jak seriál na H@VNě, takže se to nějak zkracovalo.

Na druhou stranu, hodně lidí je doma. Často i ti, které jsem nikdy neviděl.
Registrovaný uživatel
Pro dopis jsem musel na poštu i když jsem byl doma. Razítko na zadní straně.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Jinak se mělo psát: "Karanténa - uloženo bez pokusu o doručení", ...

Bez pokusu o doručení se přece děje již roky, akorát že teď na to mají razítko ;)
Moderátor
My to psali ručně. Ale je pravda, že známe takové, které (kteří) nezvoní. Ono, když někdo, naprosto pravidelně, ze 60 rekomand doručí 7, je to divný. (A u někoho je někdy možná i lepší, když nezvoní.) Občas se to stane, ale blbé poctivec má tak 33-75% doručitelnost, záleží na mnoha okolnostech.
Moderátor
Já měl zapsáno na sledování zásilky na serveru české pošty - "zásilka nedoručena-vyšší moc" :-)
Registrovaný uživatel
Tak nám od 1. ledna 2021 opět s.p. Česká pošta "upravuje" některé ceny, zvláště u doporučených zásilek do zahraničí. Mimochodem u zásilek do zámoří je zrušena ekonomická přeprava. Velká Británie nám spadla do "Ostatní Evropy". Je toho poměrně dost...
Registrovaný uživatel
A mladý kluk (26 let) prodal část doručovací firmy, kterou založil. Je z něj miliardář. Jasný důkaz, že vedení pošty těmito kroky páchá miliardové škody.
Moderátor
Neumann napsal
Tak nám od 1. ledna 2021 opět s.p. Česká pošta "upravuje" některé ceny, zvláště u doporučených zásilek do zahraničí. Mimochodem u zásilek do zámoří je zrušena ekonomická přeprava. Velká Británie nám spadla do "Ostatní Evropy". Je toho poměrně dost...

Ještě že jsem to včera poslal...
Moderátor
Rekomando do 50 g za 106 Kč, mimo Evropu za 112 Kč !
Cenné psaní do 50 g 137 nebo 144, ale do 100 g "pěkných" 170 či 177 Kč !
Jestli jsou furt 3 Kč za 1000 Kč tam není.

A OP, podle všeho, pořád za 8,50 a míň ...
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Cenné psaní do 50 g 137 nebo 144, ale do 100 g "pěkných" 170 či 177 Kč !

Cenné psaní je služba k ničemu. :(
Registrovaný uživatel
Pohledar napsal
Pavel_III napsal
Cenné psaní do 50 g 137 nebo 144, ale do 100 g "pěkných" 170 či 177 Kč !

Cenné psaní je služba k ničemu. :(


Ano? Já nic jiné nepoužívám...
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Pohledar napsal
Pavel_III napsal
Cenné psaní do 50 g 137 nebo 144, ale do 100 g "pěkných" 170 či 177 Kč !

Cenné psaní je služba k ničemu. :(


Ano? Já nic jiné nepoužívám...

A už se nějaké ztratilo? Nám jo, na jaře, České pošta vrátila poštovné, zbytek zatím ne a to přesto, že cenu zásilky jsme doložili kupní smlouvou.
Moderátor
Pohledar napsal
Pavel_III napsal
Cenné psaní do 50 g 137 nebo 144, ale do 100 g "pěkných" 170 či 177 Kč !

Cenné psaní je služba k ničemu. :(

Tak třeba když jsem posílal prachy (levnější jak bankovní převod) nebo známky do Maďarska na odzkoušení, v obyčejném rekomandu bych si netroufl. A často mi obálku vrátili zpět, když jsem si vyžádal. Pravda, byly to ještě ty papírové.

A když se mi ztratily tři rekomanda po sobě, co jsem posílal do Uherského Brodu (dostal jsem bolestné), tak jsem to poslal v CP, pojistil na 40000 Kč ... a jak na sviňu, tohle se neztratilo! 8)
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 2. 1. 2021, 0:54. »
Registrovaný uživatel
naštěstí z těch stovek zásilek nikdy nic neztratili... jedinou zkušenost mám, ale to byl tuším cenný balík nebo tak nějak, když mi poškodili při přepravě NB. sice se vykrouceli, ale nakonec uhradili plnou cenu :D takže čistý zisk. no a jednou mi klient psal, že došlo CP, které nebylo zalepené... ehm. no i s obsahem uvnitř ;)
Moderátor
Jo, sem tam nezalepí dopis ani exekutor. Pak se člověk dozví, že dluh dotyčného (i s penále) činí nějakých 150000 Kč, ale exekutor si za tu dřinu účtuje nějakých 70000 Kč a k tomu 500 Kč za dopis, což mu pošta dotuje.

A u některých exekutorů se sem tam vyskytne i dopis, kdy se zdá, že, aspoň tu adresu, zřejmě psali pod vlivem.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Pohledar napsal
Pavel_III napsal
Cenné psaní do 50 g 137 nebo 144, ale do 100 g "pěkných" 170 či 177 Kč !

Cenné psaní je služba k ničemu. :(

Tak třeba když jsem posílal prachy (levnější jak bankovní převod) nebo známky do Maďarska na odzkoušení, v obyčejném rekomandu bych si netroufl. A často mi obálku vrátili zpět, když jsem si vyžádal. Pravda, byly to ještě ty papírové.

Česká pošta chce u cenného psaní prokázat hodnotu zásilky, aby následně řekla, že je to nevěrohodné. Takže je to služba k ničemu.
Registrovaný uživatel
Zde se musím ČP zastat.
Rozesílám kolem 40-50 cenných psaní měsíčně..nikdy se žádné neztratilo-tedy až na jeden případ před cca 7 lety.
Odesláno do Polska,pojištěno na 20.000,reklamace a vyřízení trvalo 104 dnů(při odeslání do zahraničí na to mají tuším 3 měsíce)...zpět jsem dostal vše i s poštovným bez problémů.

Příchod zásilek ze zahraničí...to už je jiná kapitola-zásilek ztracených asi tucet..za posledních cca 6 let.
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Rozesílám kolem 40-50 cenných psaní měsíčně..nikdy se žádné neztratilo-tedy až na jeden případ před cca 7 lety.

Ale tehdy to byla jiná pošta než dnes a ještě se to stalo v zahraničí.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Česká pošta OPĚT zdraží !!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1