Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » České bankovky.

Vykupminci.cz
Numisargo

České bankovky.

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda mají vyšší cenu bankovky, které mají např. takovéto sériové číslo (vysvětlivky: X=neurčité písmeno, č.= neurčité číslo) X č.č. 000č.č.č. , nebo X č.č. č.č.č.000, tedy v praxi např. D78 000813, nebo E23 125000 . Za odpověď předem děkuji.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
Keby tie čísla boli samé nuly, tak to už je niečo iné. Ale takéto čísla na cene nepridávajú. Je to zaujímavé, ale nič viac.
Registrovaný uživatel
Vůbec nepřidávají na ceně? Ani když je to zajímavé? Viděl jsem (čas od času), že na aukcích když měla bankovka tři nuly na začátku nebo na konci, tak měla lehce vyšší hodnotu, než bez nich. Nechci se hádat, chci se jen zeptat.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
Pre niektorých to je dôvod na vyššiu cenu. Netvrdím, že to tak nemôže byť.
Moderátor
No, spíš bych řekl, že se někdo zaměří na bankovky, které mají č. 000001 až třeba 000099. Viz např. tato aukce. http://www.aukro.cz/item546219819_jedinecne.html Jednotlivé bankovky jsou v UNC tak do 100 Kč. Proč asi někdo přihodil víc jak 2000 Kč za 10 ks? No, určitě ne kvůli tomu, že to je "komplet" (za komplet považuji všechny série). Schválně mrkni na poslední scan, kde je samotná bankovka a na její číslo... AA 000082. No, dle příhozů je vidět, že i rihava zaujalo ;-)
Registrovaný uživatel
Takže české bankovky (normální ročníky, např. 50,-Kč a 500,-Kč r.1997) se třemi nulami na začátku nebo na konci se nemusím ,,bát´´ vypustit do oběhu? Tzn.nemají větší cenu, než kdyby tam byla místo nul jiná čísla?
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
acme2000 napsal
No, dle příhozů je vidět, že i rihava zaujalo ;-)

Jo, zaujalo, jen zaspal konec a ted je nastvanej :)
Registrovaný uživatel
Byl bych rád za odpověď na mojí poslední otázku. Předem děkuji.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
MMER3 napsal
Byl bych rád za odpověď na mojí poslední otázku. Předem děkuji.

Ne nemaji vetsi cenu. Zadem dekuji 8) :D
Registrovaný uživatel
Dobrá, tak děkuji a vypouštím je do oběhu. S pozdravem MMER3. (P.S.Nabízíte hezkou bankovku - tu rakouskou desetitisícovku bez přetisku, jen je škoda, že už se tolik vyšplhala.)
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
MMER3 napsal
Dobrá, tak děkuji a vypouštím je do oběhu. S pozdravem MMER3. (P.S.Nabízíte hezkou bankovku - tu rakouskou desetitisícovku bez přetisku, jen je škoda, že už se tolik vyšplhala.)

Uplně v pohodě si můžeme tykat :) Pokud by tam těch nul bylo ale víc, ideálně tvaru 000000X tak by to rozhodně zajímavější bylo.
P.S. Díky :) Ale doufám, že se vyšplhá ješte výš.. ;)
Moderátor
mel bych na zkusenejsi notafily dotaz,vcera sem prochazel svoji sbircicku bankovek a narazil sem mezi 20kc 1945(Borovsky) na "divnou" serii,podle prehledu serii v katalogu Bajer 2003, by takova serie nemela existovat :lol:
Jde o serii NC ,vzhledem k tomu ze moje bankovka je z obehu tak by takovych melo byt vice.Chyba je treba jen v katalogu a serie NC je bezna ,tak by me zajimalo jestli ste tuto serii uz videli...........
Moderátor
série NC existuje ;)
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
série NC existuje ;)

Když jí Tomako má, tak asi existuje, ale nechci se hádat, toto období nesbírám.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
MMER3 napsal
Šenfi napsal
série NC existuje ;)

Když jí Tomako má, tak asi existuje, ale nechci se hádat, toto období nesbírám.


Píšou to v katalogu, tak jim věřím :D
Neboj, ověřil jsem si to ;) v hlavě taky všechny série nenosím.
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 19. 2. 2009, 20:04. »
Moderátor
Ja mám toho Borovského zo série KC. Čo neuvádza Novotný.
Moderátor
Chlapi, co to máte za katalogy? :lol:
Smithe ::::KC Novotný také uvádza. ;) špatně jsi se podíval
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 19. 2. 2009, 20:13. »
Moderátor
Tak podle Bajera KC taky neni vytistena.......takze budou chyby v katalozich :roll:


smith napsal
Ja mám toho Borovského zo série KC. Čo neuvádza Novotný.
Moderátor
Šenfi napsal
Chlapi, co to máte za katalogy? :lol:
Smithe ::::KC Novotný také uvádza. ;) špatně jsi se podíval


Je to z r. 2007 (posledné vydanie). Tu je scan:

http://img11.imagevenue.com/img.php?image=73933_Borovsky_122_760lo.jpg

A tam veru nie je ani jedna zo spomínaných sérii.
« Poslední úpravu provedl(a) smith v 19. 2. 2009, 21:09. »
Moderátor
Taky jsem to viděl, ale koukni se do verze 98, tam to je ;)
Jinak s KC se setkávám docela často
Moderátor
Šenfi napsal
Taky jsem to viděl, ale koukni se do verze 98, tam to je ;)
Jinak s KC se setkávám docela často


Keby som ho mal. ;)
Ťažko zohnať v dnešnej dobe kvalitný katalóg. Nový bajer sa len chystá na tento rok. Ale kedy, to neviem.
Moderátor
Já jsem vloni volal do elektrisu a paní mi tehdy říkala, že by to mělo vyjít počátkem tohoto roku. Je pomalu březen a pořád nic. :roll:

Ale aspoň se na verzi 2003 dá pěkně napakovat, na áčku už jsem 2 prodal a uvažuju, že tam dám i ten poslední, než ceny zase spadnou na normální úroveň

Jinak na série jsou nejlepší starší verze, to samý je i u jiných bankovek (proto jsem si ho schoval). Nevím, proč to pak osekal :?
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 19. 2. 2009, 21:27. »
Moderátor
Šenfi napsal
Já jsem vloni volal do elektrisu a paní mi tehdy říkala, že by to mělo vyjít počátkem tohoto roku. Je pomalu březen a pořád nic. :roll:

Ale aspoň se na verzi 2003 dá pěkně napakovat, na áčku už jsem 2 prodal a uvažuju, že tam dám i ten poslední, než ceny zase spadnou na normální úroveň

Jinak na série jsou nejlepší starší verze, to samý je i u jiných bankovek (proto jsem si ho schoval). Nevím, proč to pak osekal :?


O ten tvoj posledný exemplár by som mal vážny záujem za rozumnú cenu. ;)

Info o vydaní mám tiež priamo z Elektrisu.
« Poslední úpravu provedl(a) smith v 19. 2. 2009, 21:31. »
Moderátor
Mám přímo od pana Bajera potvrzeno (když jsem mu ukazoval zmiňovanou bankovku v sérii NC, kterou on uvádí v poslední katalogu jako neexistující), že došlo k přehození s jinou sérií (která skutečně neexistuje a v katalogu je naopak vedená jako existující). Holt, nobody is perfect ;-)
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny diskutující a abych nezakládal zbytečně nové téma, tak se ptám zde - zvyšuje některý druh perforace cenu bankovky proti perforacím jiným případně proti neperf. ? Ptám se hlavně na ČSR, protože mám i drobnou kolekci bankovek a jak je povšechně sleduji na aukcích, tak některé perforace, které mám, jsem ještě nepotkal. Díky

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » České bankovky.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1