Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » České bankovky.

Vykupminci.cz
Numisargo

České bankovky.

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
nesbírám perforované bankovky , není problém do UNC bankovky vyděrovat jakoukoli kombinaci děr, bohužel tento proces je nevratný. Když jsem chodil v osmdesátých letech na VŠ, spolužák dělal v bance nočního hlídače , chodívali jsme za ním když zavřeli hospody , perforační stroj " SPECIMEN " byl volně na chodbě k disposici, tak jsme s ním blbli, myslím si , že tam bude dodnes, pokud ho nesprivatizoval někdo chytřejší, kdybych tenkrát tušil toto perforační šílenství ......
Registrovaný uživatel
Perforační šílenství ? - já se ptám např. kvůli 10 Kčs 1927 s perforací "NEPLATNÉ", protože ze 3 ks, které mám, má jedna tuto a ostatní klasicky "SPECIMEN" a pak 100 Kč 1920, kde je i perforace několika většími otvory (d=cca 1cm), což jsem také nikde neviděl.
Moderátor
Mne známe perforácie: tri malé dierky, SPECIMEN, NEPLATNÉ, písmeno "S", a perforačné otvory s velkosťou cca 4 mm (zväčša na bankovke v počte 1 až 6, prípadne 8 ks).
Registrovaný uživatel
10/27 neplatné se občas vyskytuje, zajímala by mně serie " N " nebo " B ", 100/20 s velkými otvory jsem ještě neviděl ( spíš se na to nepamatuju) , to se vyskytuje hlavně u 5000/1923 ser.A a 1000/1932,
Ano někdy mně to připadá jako šílenství, když děravá bankovka se prodá dráž než neděravá.
Registrovaný uživatel
Když bude čas, tak naskenuju nebo nafotím a pošlu
Moderátor
jhkr tu je jedna 100/20 s veľkými otvormi:

http://www.mojazbierka.sk/bajer/16b.html
Registrovaný uživatel
Velké otvory (tzv. skartační cca8-10mm) znám minimálně u 100/1920, 5000/1920, 1000/1932 a pak na počátku SŠ.
Registrovaný uživatel
jeden odstrašující případ

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To sa niekto na tej bankovke vybúril?
Registrovaný uživatel
smith napsal
jhkr tu je jedna 100/20 s veľkými otvormi:

http://www.mojazbierka.sk/bajer/16b.html


to je vzor, to jsem nepočítal, tam je to jasný
Registrovaný uživatel
já myslel normální z voběhu


Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Veľké otvory:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pěkná ukázka odpadků, toho bych se štítil vůbec dotknout :D
Moderátor
Šenfi napsal
pěkná ukázka odpadků, toho bych se štítil vůbec dotknout :D


Joooj Šefni, nie každý má na UNC neperfor bankovky.... Verím tomu, že časom sa dopracujem k tomu, že celá moja zbierka bude len a len UNC, a trebárs aj tá 100/20. :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
detajl nedoraženýho votvoru z konce ( nebo začátku ? ) balíku


Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
smith napsal
Joooj Šefni, nie každý má na UNC neperfor bankovky.... Verím tomu, že časom sa dopracujem k tomu, že celá moja zbierka bude len a len UNC, a trebárs aj tá 100/20. :mrgreen: :mrgreen:


:mrgreen: :mrgreen: hezky jsi mě přejmenoval :lol:
Já myslel ten stav ala žloutenka, perforace je OK - tu chápu :D
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 7. 4. 2009, 21:36. »
Moderátor
Sorry za prekrstenie. Tak čo už. Chudera niečo už preskákala, a boh viem cez koľko rúk to prešlo.
Moderátor
Šenfi napsal
pěkná ukázka odpadků, toho bych se štítil vůbec dotknout :D


Použi rukavice. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Špatná kvalita, s kterou je "nutné" se někdy spokojit do sbírky je bohužel u mnoha bankovek Evropy před rokem cca 1930 nebo zámoří před rokem cca 1960 velký problém. Bankovky se často vůbec nezachovaly nebo se jejich ceny mnohdy ve stavu 2/2 či lepší pohybují ve stovkách a tisících dolarů.... pokud je možné je třeba sehnat. Sám vím o mnoha podceněných bankovkách, které bych vděčně koupil za nemalé ceny i ve stavu kolem 4/4 jak evropské tak i exotiku.... :?
Jinak se také snažím sbírat většinou do stavu cca 2/2, ale někdy je šance na získání bankovky vůbec jako takové minimální a tak je nutné se dokumentačně spokojit i s horším stavem.... :(
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 7. 4. 2009, 22:04. »
Moderátor
Ale my se tu bavili o těch vyfocených bankovkách, to jsou obyčejné tuctové bankovky, které v "N" seženeš na každém rohu ;)
Jinak co jsem tak postřehnul, tak například starší Asie je v alespoň v trochu slušnějším dokladovém stavu občas velkej problém sehat, zatímco u Evropy bych to zas až tak černě neviděl.
Registrovaný uživatel
No, ve stavu "smrti" mám Muchovu 100 Kč 1919, jinak se to celkem dá - a ještě dotaz - jak moc zvyšuje cenu relativně běžnějších bankovek (i perf.) soubor 2-3 po sobě jdoucích čísel ?
Moderátor
pro 99,9 % sběratelů to nehraje roli, s těmi úlety jsem se setkal jen na áčku a spol.
Moderátor
Šenfi napsal
Ale my se tu bavili o těch vyfocených bankovkách, to jsou obyčejné tuctové bankovky, které v "N" seženeš na každém rohu ;)


Šenfi ukáž jeden roh, kde sa dá tá 20 Ks 1939 v N kvalite bez perfor zohnať na prijateľnú cenu (do 800 až 1000 Kč). Hneď tam utekám. ;)
Moderátor
nedávno jsem jí viděl v "0" v Teplicích, antik u Kamenných lázní ;)
Moderátor
No pre mňa to veru nie je za rohom :mrgreen:

Inak zaujímavé, že na Slovensku v slušnej kvalite bankovky Slovenského štátu sa oveľa ťažšie zháňajú ako napríklad v ČR.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » České bankovky.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1