Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » české bankovky

Vykupminci.cz
Numisargo

české bankovky

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
nějak poslení dobou začínám sbírat i české bankovky a zjištuji že jich doceladost neni k sehnání alespon v unc
tak otvírám toto téma na pokec o nich
Registrovaný uživatel
salai napsal
nějak poslení dobou začínám sbírat i české bankovky a zjištuji že jich doceladost neni k sehnání alespon v unc
tak otvírám toto téma na pokec o nich

Alespon v UNC? Ony se daji sehnat i v necem lepsim? :) Jinak docela se da, jen se neobjevuji tak casto a je potreba si priplatit, ale kdyz neni clovek nedockavej, tak to jde.. 8)
« Poslední úpravu provedl(a) rihav v 9. 2. 2009, 16:27. »
Registrovaný uživatel
lepší než unc je stát v tiskárně a nechat sije sipat na ruce :-) jinak ti horší Béčka atd se daj sehnat v oběhu sice si fakt počkáš ale dá se to
Moderátor
to já bych si je radši nechal sypat na hlavu a v rukou bych svíral otevřený pytle :mrgreen:
Registrovaný uživatel
rihav napsal
Alespon v UNC? Ony se daji sehnat i v necem lepsim? :)


samozrejme, to ste este nikto nevideli PROOF bankovku?
Moderátor
roland22 napsal
samozrejme, to ste este nikto nevideli PROOF bankovku?


:lol: :lol: to je vtip nebo irionie ?
Registrovaný uživatel
trochu srandy nikdy nezaskodi :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,

chci se zeptat zda by mi někdo nemohl poradit? Mám doma trochu zvláštní bankovku, dnes mi v České spořitelně potvrdili, že není falešná. Jedná se o 100kč z r. 1997. Tato bankovka má na zadní straně grafický znak, který místo zelené barvy jako u všech banovek je jasně žlutý. Asi jde o nějakou tiskovou chybu. Vůbec netuším, kde bych mohla zjistit zda tato bynkovka nemá nějakou sběratelskou hodnotu.

Kdyby se našla nějaká dobrá duše, která by mi poradila, tak prosím odpovídejte na martinka.holikova@seznam.cz

Díky moc ;)
Registrovaný uživatel
jejda zase :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
přečtěte si toto ;)
Registrovaný uživatel
chyba tiskárny = došla modrá barva zelená je výsledkem míchání žluté a modré protože tentoodstín potřebuje víc modré než žluté tak se prostě stane že dojde modrá a vytisne se jen žlutá a chybotisk je na světě jinak cena záleží na kvalitě pošly obrázek na sberatelstvi2006@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Nebo stačí dát bankovku do desek z chemicky agresivní umělé hmoty(?PVC) tak, aby bylo působeno jen tam, kde chceme změnu barvy...
Registrovaný uživatel
salai napsal
chyba tiskárny = došla modrá barva zelená je výsledkem míchání žluté a modré protože tentoodstín potřebuje víc modré než žluté tak se prostě stane že dojde modrá a vytisne se jen žlutá a chybotisk je na světě jinak cena záleží na kvalitě pošly obrázek na sberatelstvi2006@seznam.cz


To je zajímavá teorie, ale vysvětlete mi dvě věci:

A) Proč se to objevuje pouze na stokoruně? Proč jsem to nikdy neviděl na padesátce, nebo dvoustovce?

B) Proč nechybí i jiné barvy na jiných znacích? Proč se objevuje zrovna konkrétně tato vada?

:)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Robbie napsal
To je zajímavá teorie, ale vysvětlete mi dvě věci:

A) Proč se to objevuje pouze na stokoruně? Proč jsem to nikdy neviděl na padesátce, nebo dvoustovce?

B) Proč nechybí i jiné barvy na jiných znacích? Proč se objevuje zrovna konkrétně tato vada?

:)

Sakra, byl jsi rychlejsi, ale presne na tohle jsem se chtel zeptat taky 8) ;)
Registrovaný uživatel
Díky za odpovědi. Bankovka je myslím velmi zachovalá
Moderátor
na té dvoustovce jsem to už párkrát viděl. btw nikitawa prodával taky nějaké chybotisky (uploadoval sem fotky), tam ale myslím tenhle obrázek chyběl úplnqě.
Moderátor
a hele - vždycky je jeden při ruce :-D http://www.aukro.cz/item553120136_chybotisk.html
Registrovaný uživatel
teorie ano ale pvc desky potřebují nějaký ten čas a jak se píše nhoře jsou i dvoustovky
pajska má modrý znak tak tam žlutá neni psvyděl jsem tu bankovku je dost pomuchlané takže v deskách asi nebyla
je to teorie ale zdá se zatim dobrá
Registrovaný uživatel
Již jsem se tu někde jednou ptal, ale odezva byla 0, tak to zkusím znova.
Víte či tušíte někdo, jak jsou řešeny při tisku vzhledem k neexistenci náhradní série Z, zmetky vzniklé během tisku v současnosti???
Moderátor
.... ale odezva byla alespoň jedna ... http://sberatel.com/diskuse/topic.php?post=62809#post62809 psal jsi to sem, takto jsem odpovídal:

acme2000 napsal
Dnes se zmetky asi netisknou ;-)

Ba ne, napadá mě, jestli to není výsada jiných tiskáren, eventuálně ještě jedna možnost - bankovky emise 53, 100/61 a emise 1993 byly tištěny v zahraničí (Rusko, Anglie). My jsme si objednali vždy nějaký počet kusů. Oni tedy museli nahrazovat zmetky. Pokud si to tisknem sami, tak asi nemusíme dotiskávat náhrady, stačí vykázat ztrátu a načít novou sérii (je to napsané zběžně, ale asi chápete mou myšlenku)
Registrovaný uživatel
Ajjj sorry, to mi uteklo ;)
Hmm asi tuto možnost vyloučit nelze...
(a až někdo bude zase psát do ČNB, může se tam taky optat)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » české bankovky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1