Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Ceskoslovenske bankovky s razitkom

Vykupminci.cz
Numisargo

Ceskoslovenske bankovky s razitkom

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den chcel by som sa podelit o zaujimavost aku mam. Bankovky prva emisia a druha 's razitkom. Narodna banka Ceskoslovenska v Praze sprava obehu platidiel.
« Poslední úpravu provedl(a) Peterdian v 20. 12. 2017, 19:30. »
Moderátor
přikládám foto ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to Šenfi : taky jsi mohl šetřit časem a dát jedno celkové foto :D ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Možná se zeptám hloupě, ale z jakého důvodu by NBČS (vzniklá v roce 1926) razítkovala dávno neplatné bankovky razítkem zrovna s tímto textem? (Ano, 20/1919 platily až do roku 1928.)
Registrovaný uživatel
ide pravdepodobne o exempláre uložené a označené k nejakým porovnávacím alebo inštruktážnym účelom na oddelení Národnej Banky v Prahe oví uvedenom na pečiatke. Je to pravdepodobne nejaká dobová improvizácia.
Registrovaný uživatel
Peterdian napsal
ide pravdepodobne o exempláre uložené a označené k nejakým porovnávacím alebo inštruktážnym účelom na oddelení Národnej Banky v Prahe oví uvedenom na pečiatke. Je to pravdepodobne nejaká dobová improvizácia.

Pravdepodobnosť - wikipedia
Ja by som rád nejaké konkrétne číslo vyjadrujúce tú pravdepodobnosť a z čoho tá pravdepodobnosť vyplýva. Nejaké fakty a zdroje informácii, ktoré majú vplyv na tú pravdepodobnosť ...
Mám pocit / dojem, že to čo ste napísal vyššie je len Vašim prianím, ktoré nie je ničím podložené.
Registrovaný uživatel
To co som napisal je len osobny nazor jedneho zberatela. Ja sa len snazim dopatrat preco su tak orazene.
Registrovaný uživatel
Peterdian napsal
To co som napisal je len osobny nazor jedneho zberatela. Ja sa len snazim dopatrat preco su tak orazene.

Ale to je v poriadku - nie je zlé mať názor. Mňa len zaujíma z čoho ten názor vyplýva.
Registrovaný uživatel
A aky mate na to vy nazor?
Registrovaný uživatel
Máte absolútnu pravdu. Je to improvizácia. Improvizácia ako od zberateľa vytiahnuť prachy. A "pravdepodobne" celkom úspešná. :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Preco by niekto orazil cenne bankovky len tak? Keby ste mal take bankovky inac by ste hovoril. Tiez by ste sa snazil dopatrat preco su orazene.
Registrovaný uživatel
V první řadě jde o peníze, ke škodě nás sběratelů!
Raději bankovky bez těchto razítek!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Peterdian napsal
Preco by niekto orazil cenne bankovky len tak?

Aby cenné bankovky urobil ešte "cennejšie".
Peterdian napsal
Keby ste mal take bankovky inac by ste hovoril. Tiez by ste sa snazil dopatrat preco su orazene.

Keby to malo zmysel, tak sa skutočne snažím dopátrať odpovedi na svoju otázku. Ale verte mi, že pri razítkach na lacných bankovkách v zlom stave to pravdepodobne zmysel nemá.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Zlom stave? Lacne bankovky? Ved ja sa snazim dopatrat. Len to neni jednoduche.
Registrovaný uživatel
Peterdian napsal
A aky mate na to vy nazor?

Pragmatický - chcelo by to nejaké fakty ;)

Peterdian napsal
Preco by niekto orazil cenne bankovky len tak? Keby ste mal take bankovky inac by ste hovoril. Tiez by ste sa snazil dopatrat preco su orazene.

Česká národní banka - archív
Národná banka Slovenska - archív
Registrovaný uživatel
Toto je odpoved cz banky:
k Vašemu dotazu ze dne 13.12.2017 uvádíme, že na vyobrazení je autentické razítko Národní banky Československé, která vznikla v roce 1926, ale na státovkách, které byly vydány v letech 1919-1921.



Jedná se o pozdější označení a způsobem, který se v úřední praxi nepoužíval. Označení je to pravděpodobně náhodné, jehož účel je nejasný, zřejmě neúřední.
Registrovaný uživatel
Osobne nevidím dôvod aby niekto falšoval pečiatku na zdvihnutie ceny pri týchto bankovkách. To by spravil len blázon. Otázka znie: zdvihla by sa zaujímavo cena týchto bankoviek aby sa oplatilo ich pečiatkovať???
Je táto pečiatka niečim výnimočná aj príbehom aby bolo zaujímavé ju dávať na bankovky ? Podľa mňa nie.

Prikláňam sa že je to dobová pretlač, ale zistiť účel, dôvod z overeného zdroja je rovnako nemožne ako pri 500 Ks a 1000 Ks (slovenský štát) perforácia 8x specimen ( je dobová, exituje, ale nikto nevie prečo a ako).

Ostal by som pri myšlienke dobovej improvizácií.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Ceskoslovenske bankovky s razitkom

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1