Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Český Mincovní obchod nevím si rady..

Vykupminci.cz
Numisargo

Český Mincovní obchod nevím si rady..

Moderátoři: barbar, Misak33, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
Mám takový dotaz, byl bych rád kdyby mi někdo popradil...
Asi už jste zaslechli o padělcích firmy čmo...
No můj otec si takhle jednu minci pořídil, teď ale začli zasílat mince a různé blbosti, chtějí je buď vrátit nebo když si je ponecháme tak za ně zaplatit, Několikrát jsme je už kontaktovali a nic..
Už se nám podruhé stalo, že jsme našli balík s doporučenou poštou je tak položený na naší popelnici uvnitř zahrady, na dohled každého kolemjdoucího, co kdyby to sakra někdo ukrad, pak jako, že mi budem platit nebo co?? Fakt nechápu jak si to ten pošťák vůbec může dovolit, jestli to vůbec je pošťák čp.
No zpět k téma,
Potřaboval bych poradit, jak zastavím to aby mi přestali posílat tyto mince a všechny ostatní blbosti, který prostě nechcem...
Děkuji.
Registrovaný uživatel
skus si precitat toto https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/cesky-mincovni-obchod-pozor-7180x1
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Administrátor
Jestli mohu poradit tak především navštívit poštu a stěžovat si na pošťáka a zákazat jim bez Vašeho souhlasu takto jednat.
_______________
https://www.infofila.cz/ ... on-line magazín plný filatelie a sběratelství
https://eshop.infofila.cz/ ... eshop pro všechny sběratele
https://pomfila.cz/ ... eshop na filatelii, filokartii, numismatiku, notafilii, odznaky
https://www.worldphilately.com/ ... katalog - ceník poštovních známek
https://www.filokartie.cz/ ... on-line magazín plný filokartie
http://www.numin.cz/ ... on-line magazín - numismatika - notafilie
Registrovaný uživatel
Pokud si myslíte, že váš otec s nimi uzavřel nějakou smlouvu (něco jako stálá objednávka?), zkuste jim napsat (doporučeně do vlastních rukou a s doručenkou - obálka s modrým pruhem), že smlouvu považujete za neplatnou, protože že je to omyl a že jste byli záměrně jimi uvedeni v omyl a že vám žádné zboží už nemají posílat.

Co pak dělat v případě, že nedostanete odpověď a budou zboží dál posílat, si netroufám radit, protože s tou firmou nemám žádné zkušenosti a nevím, s čím váš otec vlastně souhlasil. Zkuste požádat o pomoc Sdružení obrany spotřebitelů nebo Sdružení českých spotřebitelů.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
tento druh nabídky mincí jsem zažil v loni a do dneška mě chodí obálky od ČMO z Vejprnice. Loni jsem si objednal minci cca za 130Kč a hned tam byla přiložená mince za cca 1000Kč. Když jsem nezaplatil, tak jsem
hned dostal penále 140Kč. Toto jsem raději zaplatil. Od té doby, když mě přijdou neobjednané mince, tak
je bohužel vracím přes doporučenou zásilku, aby neřekli že nedošla. Jejich tel.nikdo nezvedá a e-mail je to
samé. Dneska mám doma neotevřené jejich nabídky a mám klid. Je lepší jim jejich obyčejnou zásilku s mincemi poslat doporučeně a vrátit, jinak Vám řeknou, že nic neobdržely. Je to prostě drzost, hodit dle nich
cenné např. pozlacené mince do schránky apod. bez poštovní doručenky. Nevím zda jejich certfikát pravosti
mincí je vůbec pravdivý. Ani nevím, co by se stalo, kdybych řekl, že ve schránce nic nebylo. Navíc obsah jejich zásilky vyčuhoval ze schránky (mohl si jej sebrat každý, kdo chtěl). Jsou jejich mince prodejné, mají vůbec nějakou hodnotu? Poraďte. Děkuji
Registrovaný uživatel
Prodejné? Normální sběratel to nekoupí, do sbírky takovej šmuk nepatří... Leda někdo na kov... 8)
Moderátor
KnJa9: pokud si nedokážete uvědomit, že si kupujete něco, čím se zavazujete k odběru dalších mincí, tak si nestěžujte. Muselo to být uvedeno v objednávce. A je pravda, že i za těch 130 je to drahé, mince za 1000 už je celkem dobrý fór. Ale když jim na to někdo skočí, proč by to nedělali.
Pokud jde o NEVYŽÁDANÉ a NEOBJEDNANÉ mince, pak je možné je klidně hodit do koše, pokud nedošly doporučeně. Pokud došly doporučeně, pak jdou vrátit zpět na jejich náklady - což nepopírají ani jejich vlastní podmínky:
http://www.hmk.eu/index.php/veobecne-obchodni-podminky/
"Pokud nabídku nechcete přijmout, zašlete zboží prosím zpět naší firmě pomocí přiložené samolepky pro vrácení. Náklady na vrácení neseme my."
Moderátor
Jinak pokud jde jen o pozlacenou med, tak i cena kovu bude blizka 0. Ta vrstvicka zlata byva hodne tenka.
Registrovaný uživatel
xstancl1 napsal
Prodejné? Normální sběratel to nekoupí, do sbírky takovej šmuk nepatří... Leda někdo na kov... 8)


Jo tak ony některý nejsou ani stříbrný... hmm, tak to je parádní šmuk! :evil:
Registrovaný uživatel
xstancl1 napsal
xstancl1 napsal
Prodejné? Normální sběratel to nekoupí, do sbírky takovej šmuk nepatří... Leda někdo na kov... 8)


Jo tak ony některý nejsou ani stříbrný... hmm, tak to je parádní šmuk! :evil:

Tohle tu hlásám už roky ale komu není rady až se ucho utrhne. ;)
Registrovaný uživatel
Pro "turtleoverhead" - dovolím si Vás opravit :D

"Komu není rady, tomu není pomoci."

"Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne."

a ještě přidám

"Kdo chce kam, pomožme mu tam."
Registrovaný uživatel
numismatik-fji napsal
Pro "turtleoverhead" - dovolím si Vás opravit :D
"Komu není rady, tomu není pomoci."
"Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne."
a ještě přidám
"Kdo chce kam, pomožme mu tam."

Máte to pane kolego celé popletené.
"Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se přinese pivo"
a
"Kdo po Tobě kamenem, Ty po něm hovnem" nebo
"Když pánbůh dopustí Maruška připustí."
Já jsem totiž pochodující pokladnice lidových moudrostí pane doktore :P
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
mám čerstvou zkušenost v naší rodině, prosím o radu:
Tchán (81 let) po obržení "lákavé" nabídky ČMO chtěl udělat radost sobě a svým dvěma dcerám a objednal každému minci za 199,- Kč, tedy hned třikrát... Moje žena si nic netušíc doporučenozu zásilku včera od pošťačky převzala (nebyla to dobírka), švagrová s tchánem ji mají k vyzvednutí na poště.
Zásilka obsahuje však následující: mince Praotec Čech 199,- Kč, mince Přemysl Oráč 995,- Kč, a pak dárky - kazeta Česká historie a hodinky, samozřejmě však i složenku na zaplacení částky 1.194,- Kč!
Je mi jasné, že pokud to tchán objednal (tvrdí, že pouze mince po 199,- Kč), k něčemu se tím zavázal, netuším však k čemu, kopii objednávky samozřejmě nemá, tu zřejmě vyplnil a poslal na adresu firmy. Znám jen Všeobecné obchodní podmínky ČMO (platnost od 1.7.2011), které byly v zásilce přiloženy, společně s opakovanou výzvou k odběru dalších mincí... S tchánem je díky stáří a sklerose špatná komunikace a v takových věcech se už vůbec neorientuje. Abych mohl za něho (i manželku a švagrovou) dále jednat o zrušení objednávky nebo vypovězení uzavřené smlouvy (dle obch. podmínek či obč. zák.), potřeboval bych znát znění objednávky, případně smlouvy, kterou ČMO zasílá v nabídkách a kterou tchán vyplnil a zaslal na ČMO. Poskytl by mi tyto informace někdo se zkušenostmi s ČMO? Případně budu rád za jakoukoliv radu o vhodném postupu proti takových praktikám. Neradi bychom se dočkali nějakého soudního řízení vůči starému tchánovi, případně exekuce na jeho majetek... Děkuji.
Registrovaný uživatel
No, já bych osobně do takového obchodu nešel....co teď? Doporučené zásilky bych odmítl na poště, ať je vrátí odesílateli, za tchána bych to zatáhl, ať je pokoj a víc bych si od nich nic neobjednával.....jestli něco příjde, nebrat......Tak bych asi postupoval já..........když už teda je jedna ásilka přebraná.....Nějak se bránit........asi nemá smysl.....ale to je jen můj názor.....
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
KnJa9: pokud si nedokážete uvědomit, že si kupujete něco, čím se zavazujete k odběru dalších mincí, tak si nestěžujte. Muselo to být uvedeno v objednávce. A je pravda, že i za těch 130 je to drahé, mince za 1000 už je celkem dobrý fór. Ale když jim na to někdo skočí, proč by to nedělali.
Pokud jde o NEVYŽÁDANÉ a NEOBJEDNANÉ mince, pak je možné je klidně hodit do koše, pokud nedošly doporučeně. Pokud došly doporučeně, pak jdou vrátit zpět na jejich náklady - což nepopírají ani jejich vlastní podmínky:
http://www.hmk.eu/index.php/veobecne-obchodni-podminky/
"Pokud nabídku nechcete přijmout, zašlete zboží prosím zpět naší firmě pomocí přiložené samolepky pro vrácení. Náklady na vrácení neseme my."


Prečítajte si celú debatu. Je tam možnosť vrátiť.
Moderátor
http://www.hmk.eu/index.php/veobecne-obchodni-podminky/

"Zboží, jež jste obdrželi, můžete bez udání důvodu vrátit do 14 dní jeho odesláním zpět.
...
Pro dodržení lhůty postačuje včasné odeslání zboží nebo požadavku na vrácení. Zaslání zboží zpět probíhá v každém případě na naše náklady a riziko. Vracenou zásilku nebo požadavek na vrácení je nutno odeslat na adresu:

ČESKÝ MINCOVNÍ OBCHOD ®, P.O.Box 10, 300 71 Depo Plzeň 71"

V čem je problém?
Registrovaný uživatel
Zdá se, že TENZOR je zainteresován na tom podvodu minovního obchodu.
Nutno však dodat, že ONI skutečně NEREAGUJÍ na nic !!!
Přitom podle nařízení Evropskeho soudního dvoru jsou POVINNI vrátit poštovné tak, jako každý internetový obchod !!!
Jen KDO se bude soudit kvůli 100 Kč, že ?
Moderátor
Ernesth: a to si vycucal z prsta, či čo?
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
ernesth: naprosto nechapu, proc mne nesmyslne obvinujete a urazite, chtel jsem jen pomoct. Ale co muzu cekat od cloveka, ktery si objedna bezceny sunt a pak se rozciluje...
Pokud nereaguji (coz opravdu nemuzu tusit a koneckoncu je mi to jedno), tak nechapu, proc se neobratite na policii...
Registrovaný uživatel
Je to pravda je podvodní firma na kterou by, jsme mněli podat trestné oznámení pro klamavou reklamu a rozesílaní falešných minci. Je to podvod a proto navrhuji všichni kteří mají podobné zkušenosti spojme se a podejme na ně podnět na policii.
Registrovaný uživatel
jaký podvod? najděte mi aspoň jeden? to že někdo nečte podmínky je jen jeho věc a vůbec by sem neměl psát, protože by se radši měl stydět jaký je ucho. Je tam vše jasně napsané a už i v objednávce je v mezi řádcích možnost vyškrtnout to, aby Vám k objednané levné minci poslali další kus. Akorát přijdete o dárek. Takže například můj táta to dělá úmyslně, že si nechá minci i druhou drahou minci poslat, dostane dárek, avšak zaplatí pouze jednu a druhou odešle zpět. Má již asi 15 mincí, dvoje hodinky, třikrát sběratelské krabičky a žádný problém s upomínkami atd. Každý svého štestí strůjce.
Moderátor
icker napsal
jaký podvod? najděte mi aspoň jeden? to že někdo nečte podmínky je jen jeho věc a vůbec by sem neměl psát, protože by se radši měl stydět jaký je ucho. Je tam vše jasně napsané a už i v objednávce je v mezi řádcích možnost vyškrtnout to, aby Vám k objednané levné minci poslali další kus. Akorát přijdete o dárek. Takže například můj táta to dělá úmyslně, že si nechá minci i druhou drahou minci poslat, dostane dárek, avšak zaplatí pouze jednu a druhou odešle zpět. Má již asi 15 mincí, dvoje hodinky, třikrát sběratelské krabičky a žádný problém s upomínkami atd. Každý svého štestí strůjce.

Takže pokud dobře počítám, právě mu noční kurýr přinesl třetí krabičku? Ještě před hodinou měl jenom dvě :lol:.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
chci se podělit i s naší zkušeností. Obdrželi jsme minulý týden také balíček. Pošťák České pošty ho mrskl na schody. V balíčku mince. Nikdo z nás si mince neobjednal. Tedy neexistuje objednávka, pokud ji někdo nevyplnil za nás. Balík jsme okamžitě poslali doporučeně zpět. Dále jsme jim napsali, že nic nechceme, ať nic neposílají, že jsme si nic neobjednali. Přišla standardizovaná odpověď, že litují, že se nám zboží nelíbí,...
Chtěli bychom zabránit tomu, aby nám něco zase od nich přišlo. Poraďte někdo, komu se podařilo zastavit tyto zásilky. Také se bojíme, že něco pošťák mrskne někam na schody a někdo to ukradne a po nás budou vyžadovat úhradu. Děkuji všem, kdo poradí.
Registrovaný uživatel
Pokud jste si nic neobjednali a nepodepsali prevzeti tak bych to neresil - nemaji zadny dukaz o tom, ze jste to prebrali (pri odlozeni na schodech to muze sebrat kdekdo). U soudu by shoreli jak papir. Samozrejme byste museli pocitat s tim, ze pokud by Vas zazalovali tak by z Vasi strany asi bylo nutne vynalozit nejaky cas/naklady - ktere by pak dal soud k uhrade druhe strane v pripade jeji prohry - ktera by v tomto pripade ale byla celkem jasna takze by zalobe asi ani nedoslo. Jen by clovek nesmel mit strach to dotahnout do konce.
Moderátor
"Pošťák České pošty ho mrskl na schody."

V tom případě jste nic nedostali a nechápu, proč něco řešíte a utrácíte peníze za posílání balíku...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Padělky a podvody » Český Mincovní obchod nevím si rady..

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1