Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » Český mincovní obchod - !POZOR!

Vykupminci.cz
Numisargo

Český mincovní obchod - !POZOR!

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pro spotřebitele samozřejmě platí "právo České republiky". Prodej se uskutečňuje na území České republiky a není vůbec podstatné, kde má prodejce sídlo.
Registrovaný uživatel
Pro spotřebitele, jehož obvyklým bydlištěm je ČR, platí vždy české právo.
Registrovaný uživatel
Tady se ale řeší to, že přišlo něco, co si člověk neobjednal. V tom případě smlouva nevznikla a netřeba řešit nějakou doložku o volbě práva. Pokud si tam člověk ale něco aktivně objedná, riskuje, že si skutečně sjedná německé právo jako právo rozhodné ( jejich obchodní podmínky se mi ale nechcou číst :) ) Teď obecně, existuje dost firem, které rozhodí tisíc dopisů s náklady 10.000,- Kč a stačí jim, že se chytne nějaké procento, které jim vydělá třeba dvacet tisíc... to je bohužel běžné
Registrovaný uživatel
Topa77 napsal
Tady se ale řeší to, že přišlo něco, co si člověk neobjednal. V tom případě smlouva nevznikla a netřeba řešit nějakou doložku o volbě práva. Pokud si tam člověk ale něco aktivně objedná, riskuje, že si skutečně sjedná německé právo jako právo rozhodné ( jejich obchodní podmínky se mi ale nechcou číst :) ) Teď obecně, existuje dost firem, které rozhodí tisíc dopisů s náklady 10.000,- Kč a stačí jim, že se chytne nějaké procento, které jim vydělá třeba dvacet tisíc... to je bohužel běžné


Doplním, česká adresa je korespodenční adresa, ne sídlo české pobočky. Samotná firma má sídlo ve švýcarsku. Z hlediska českého práva se buď smlouva řídí právem země kde je firma registrovaná. Pokud má ve smlouvě/ obchodních podmínkách něco jiného, je smlouva neplatná.
Registrovaný uživatel
Oprava...
Z hlediska českého práva se smlouva řídí právem země kde je registrovaná jedna či druhá strana.
- obě smluvní strany mají sídlo v ČR - české právo
- jedna smluvní strana má sídlo v ČR, druhá ve Švýcarsku, pak záleží na dohodě zda se smlouva bude řídit českým nebo švýcarským právem
Registrovaný uživatel
Tak korespondenční adresa... a smlouva vlastně byla uzavřena přes hranice... To jsem se ale ošklivě spletl. Rozhodným právem je pak německý právní řád, jak je uvedeno v obchodních podmínkách. (Smluvní strany si mohou zvolit jakýkoli existující právní řád.) Navíc Švýcarsko není členem EU a neplatí tak nejspíš ani nařízení určující například, ve kterém státu musí být žaloba proti spotřebiteli podána, ale platí nějaké mezinárodní smlouvy, ve kterých se laik stěží vyzná.
Registrovaný uživatel
Pokud byl osloven - bez objedávky - někdo z ČR někým mimo a ten někdo z ČR neakceptuje nabídku - nic nedělá, platí pro něj česká právní úprava, kterou jsem citoval výše, protože smlouva nebyla uzavavřena a právo nebylo zvoleno. Teda když švýcar pošle bez objednávky minci, minci si schovám, kdyby si pro ni přijeli. Nic víc.

Pokud někdo reaguje na nabídku zveřejněnou u nás někým z EU a něco si objedná, platí české právo, pokud nemá ten někdo v podmínkách, že se věc řídí cizím právem. A i zde, tuším podle jedné římské úmluvy, lze tuto volbu v případě nevýhodnosti za určitých podmínek zvrátit a platila by česká. Jestli je novější úmluva nevím, po škole jsem to neviděl :))
Registrovaný uživatel
http://www.zefix.admin.ch/WebServices/Zefix/Zefix.asmx/ShowFirm?parId=428137&parChnr=CH-320.4.042.075-3&language=4
http://tg.powernet.ch/webservices/inet/HRG/HRG.asmx/getHRGHTML?chnr=3204042075&amt=440&toBeModified=0&validOnly=0&lang=4&sort=0

Firma je švýcarská a dle informací, starých cca týden, od právníka se smlouva nemůže řídit německým právem, tak jako se nemůže řídit kalifornským právem.
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Firma je švýcarská a dle informací, starých cca týden, od právníka se smlouva nemůže řídit německým právem, tak jako se nemůže řídit kalifornským právem.

Omlouvám se, že zase píšu mimo původní téma, ale dovolím si s oním právníkem nesouhlasit. Moje zvědavost a ješitnost mi nedaly pokoj a vyhledal jsem si i švýcarský zákon a nikde se nepíše, že by se nemohlo zvolit například kalifornské právo.

Česká republika: Zákon o mezinárodním právu soukromém a procesním (97/1963) - § 9 Volba práva
Švýcarsko: Bundesgesetz über das Internationale Privatrecht (291) - Art. 116 Anwendbares Recht
Evropská unie: Nařízení Evropského parlamentu a Rady o právu rozhodném pro smluvní závazkové vztahy (593/2008) - Článek 3 Volba práva
Registrovaný uživatel
dědek napsal
gorila napsal
Firma je švýcarská a dle informací, starých cca týden, od právníka se smlouva nemůže řídit německým právem, tak jako se nemůže řídit kalifornským právem.

Omlouvám se, že zase píšu mimo původní téma, ale dovolím si s oním právníkem nesouhlasit. Moje zvědavost a ješitnost mi nedaly pokoj a vyhledal jsem si i švýcarský zákon a nikde se nepíše, že by se nemohlo zvolit například kalifornské právo.

Česká republika: Zákon o mezinárodním právu soukromém a procesním (97/1963) - § 9 Volba práva
Švýcarsko: Bundesgesetz über das Internationale Privatrecht (291) - Art. 116 Anwendbares Recht
Evropská unie: Nařízení Evropského parlamentu a Rady o právu rozhodném pro smluvní závazkové vztahy (593/2008) - Článek 3 Volba práva


Mohla jsem ho špatně pochopit nebo jsem tomu neporozumněla dostatečně. Tanečky okolo mezinárodní kupní smlouvy jsou shrnuty na idnes.
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Tanečky okolo mezinárodní kupní smlouvy jsou shrnuty na idnes.

Dobrý článek, hned jsem si ho uložil, díky za odkaz! V článku je i zajímavá poznámka o vietnamských prodejcích. Udivilo mě, jakou mají na idnes pěknou právní rubriku, to mě příjemně překvapili a v mých očích ten web hodně stoupnul, no a pak jsem si všimnul, že to není idnes ale ihned, tedy Hospodářské noviny a dokonce samostatný časopis, 140 Kč za výtisk... :-)
Registrovaný uživatel
Nevím,jestli na ČMO zapůsobil můj poslední (trochu výhružný) dopis,nebo jen ještě neuplynula správná doba,ale již měsíc mi nic nezaslali.Ale jestli to vyšlo,tak na ně pravděpodobně platí pohrození soudem kvůli "obtěžování",nebo (teď nevím,jak se to nazývá-stalking/?/),což bylo nedávno uzákoněno jako trestný čin.
Registrovaný uživatel
ano,mel jsem take takjovy problem,protoze zacali posilat na dobirku a protoze jsem nebyl doma,tak moje pani zasilku zaplatila a vyzvedla.jasne ze jsem se nas*al a poslal to zpet s tim ze mi musi vratit penize,protoze jsem si nic neobjednal.je s nimi tezka komunikace,protoze na mejly odpovedeli jednou a to stylem,automatu(jak jste spokojeni,mate ve vsem prednost a pod.na doporucene dopisy,kde jsem jim tucne a velkymi pismeny napsal ze od nich nic nechci,a chtit nebudu se ani neozvali,ale prisel dalsi balicek,ktery jsem odnesl na postu nerozbaleny a odeslali ho zpet.mezitim jsem se konecne po mnoha provolanych penezich-automat,ktery jen krade kredit,-dovolal a serval tu zenskou co tam byla a snad konecne prestanou chodit od tech podvodniku mince.na jejich strankach,ktere v podstate nic neukazou nabizi veci za vice jak 1000Kc,to posilaji neobjednane i lidem domu a opravdu to nema cenu ani snad toho kovu.vubec nevadi ze to v tzv.akci nabizi treba za 130,nebo 200kc.Nema to absolutne zadnou,ani sberatelskou cenu.Je to stejne,jako Rumuni na dalnici,co nabizi jakozlato z bronzu prsteny.ale temhle lumpum by nekdo mel slapnout na kridylka.A nepletme si HMK s Narodni pokladnici.to jsou uplne jini lide a tady s temi podvodniky s HMK nemaji nic spolecneho.a ty vejprnice jsou v takove p*deli,ze kdybych tam mel jet,tak musim mit poslanecky plat,nebo jet v takovem podvodnem kseftu jako oni.Ale vidim ze nejsem sam a nas*anych lidi je dost,tuto stranku jsem objevil nahodou,ale jsem tomu rad.uvidime az zase prijedu z chaty domu co me tam bude cekat.rikal jsem te zenske v telefonu,at se ani neodvazuji neco poslat,jenomze asi jsou splachovaci.snad do te doby,kdy par nas*anych lidi z okoli plzne tam prijede a trochu jim to tam prestavi.tak se tu mejte a snad nekdy zase nashle.nas*any hornicky duchodce z karvine
Registrovaný uživatel
Tak jsem napsala na ČOI, jestli je možné takto obtěžovat lidi. Vyjímám citaci z odpovědi

"na základě Vašeho podání ve věci rozesílání zásilek či výzev na úhradu plnění od
firmy Český mincovní obchod, které si spotřebitel neobjednal, Vám po jeho důkladném
prostudování, sdělujeme, že pracovníci České obchodní inspekce činnost této firmy už šetří, a
to ve všech oblastech, jež jsou České obchodní inspekci svěřeny obecně závaznými předpisy
ke kontrole. Ve všech případech, kdy bylo zjištěno porušení povinností ze strany uvedeného
subjektu, uložil náš úřad firmě sankční opatření."

a že mám poslat další podklady k šetření - poslala jsem jim co mám (co jsme ještě nevyhodili) a uvidíme...
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny ne-příznivce ČMO.
Já jsem také naletěl. Jenže, co má člověk dělat, když si u nich objednáte nějaké mince, oni vás nechají pár týdnů smažit a pak vám pošlou něco jiného a pěkně drahého. Je to jejich nekalá strategie. Normálně bych to nepřijal, ale když jsem od nich očekával zásilku, tak jsem to pošťačce podepsal a převzal. Po telefonu a mailem s nimi nic nevyřídíte. Napsal jsem jim, že poštovné nehodlám hradit, ať si pošlou pro ty věci kurýra. Mezi tím přišel od nich ten správný balík, jenže mi tam za pětistovku navíc opět přibalili další minci, kterou jsem si neobjednal. Nyní to řeším, zda mám uhradit, jen tu částku za kterou jsem si zboží objednal nebo jak na to??? Žádná zpáteční známka v balíku není a pošta chce vrácení zásilky uhradit.
Moderátor
http://www.nepoctivci.cz/detail?Cesky-mincovni-obchod-sidlo-v-Nemecku-adresa-pro-dorucovani-Jiraskova-794-Vejprnice-barak-vlastni-Boudovi-co-si-o-tom-myslet&m=-1&t=nepoctivci
Moderátor
Taval: Asi bych se snazil neobjednany material vratit i za cenu zaplaceni par desitek korun postovneho, to by nemel byt problem, jak z nekterych diskusnich prispevku plyne. Je ovsem treba cist a dodrzet jejich podminky a terminy.
Registrovaný uživatel
Zdravím, moc bych prosil o pomoc, objednal jsem si od českého mincovního obchodu minci ,,Praotec Čech,, ano naletěl jsem, měl jsem zaplatit jen 199,- za tu objednanou minci, jenže přišla s ní i další mince za 755,-, kterou jsem si vůbec neobjednal...tak jestli poslat vše zpět..nebo jen tu, kterou jsem si neobjednal...?? Opravdu netuším...a to co jsem si zde přečetl mi docela nahání strach. Děkuji
Registrovaný uživatel
teď jsem se podíval na adresu Českého mincovního obchodu, kterou udávají a tam prodávají kabelky a opasky :D taky dobrý :D
Registrovaný uživatel
Do čtrnácti dnů po obdržení zboží můžete vše vrátit a odstoupit od spotřebitelské smlouvy.
Registrovaný uživatel
Kugi, než to vrátíte, mohl byste prosím udělat několik fotek mincí, které vám poslali? Zajímá mě totiž, co vlastně prodávají. Přišlo to doporučeně nebo jako obyčejné psaní?
Registrovaný uživatel
Mohl, přišlo mi to jako obyčejné psání, dokonce to dala pošťačka sousedce, protože jsem nebyl doma.
Registrovaný uživatel
Samozřejmě děkuji za radu.
Registrovaný uživatel
Český mincovní obchod bude jistě seriózní firma, když se po roční činnosti může jejich reklamační oddělení přestěhovat z malého domku v obci Vejprnice do většího, tentokrát do depa Plzeň. Předpokládám, že svůj P.O.Box si nechali zřídit přímo nad jamou v bývalé výtopně, aby měli kam silážovat ty tisíce "děkovných" dopisů.

P.S. Opět změnili obchodní podmínky dnem 1.7. čímž z nich udělali ještě větší právnícký paskvil s jediným účelem matení zákazníka, či spíše k odrazení se s nimi pouštět do sporů.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
mám čerstvou zkušenost v naší rodině, prosím o radu:
Tchán (81 let) po obdržení "lákavé" nabídky ČMO chtěl udělat radost sobě a svým dvěma dcerám a objednal každému minci za 199,- Kč, tedy hned třikrát... Moje žena si nic netušíc doporučenou zásilku včera od pošťačky převzala (nebyla to dobírka), švagrová s tchánem ji mají k vyzvednutí na poště.
Zásilka obsahuje však následující: mince Praotec Čech 199,- Kč, mince Přemysl Oráč 995,- Kč, a pak dárky - kazeta Česká historie a hodinky, samozřejmě však i složenku na zaplacení částky 1.194,- Kč!
Je mi jasné, že pokud to tchán objednal (tvrdí, že pouze mince po 199,- Kč), k něčemu se tím zavázal, netuším však k čemu, kopii objednávky samozřejmě nemá, tu zřejmě vyplnil a poslal na adresu firmy. Znám jen Všeobecné obchodní podmínky ČMO (platnost od 1.7.2011), které byly v zásilce přiloženy, společně s opakovanou výzvou k odběru dalších mincí... S tchánem je díky stáří a sklerose špatná komunikace a v takových věcech se už vůbec neorientuje. Abych mohl za něho (i manželku a švagrovou) dále jednat o zrušení objednávky nebo vypovězení uzavřené smlouvy (dle obch. podmínek či obč. zák.), potřeboval bych znát znění objednávky, případně smlouvy, kterou ČMO zasílá v nabídkách a kterou tchán vyplnil a zaslal na ČMO. Poskytl by mi tyto informace někdo se zkušenostmi s ČMO? Případně budu rád za jakoukoliv radu o vhodném postupu proti takových praktikám. Neradi bychom se dočkali nějakého soudního řízení vůči starému tchánovi, případně exekuce na jeho majetek... Děkuji.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Zajímavosti » Český mincovní obchod - !POZOR!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1