Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » Český mincovní obchod - !POZOR!

Vykupminci.cz
Numisargo

Český mincovní obchod - !POZOR!

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den pane Petře,
podobnou situaci jsem také řešil při objednávce sběratelského nože za 179 Kč. V balíku mi dorazil i další (který jsem si neobjednal) za 849 Kč. Věc jsem řešil podle mně nejjednodušší cestou. Napsal jsem e-mail ohledně zaslání neobjednaného zboží zpět a na vlastní náklady (?) jsem toto zboží vrátil zpět, na což máte také právo podle Všeobecmých podmínek ČMO. Složenkou jsem pak uhradil pouze oněch 179 Kč za objednané zboží. Pěkný den

? Pro všechny bych měl ještě dotaz ohledně zasílání zboží zpět. Ve Všeobecných podmínkách ČMO pod bodem 4 je věta "Zaslání zboží zpět probíhá v každém případě na naše náklady a riziko". Znamená to tedy, že opravdu nemusím hradit zpětné zaslání balíku? Máte někdo s tímto zkušenost? Já sem to raději zaplatil, než aby mi přišla nějaká složenka na úhradu... Děkuji.
« Poslední úpravu provedl(a) Christ v 5. 8. 2011, 11:28. »
Moderátor
mne to tak chodilo s hodinkami :-) poslali mi len jednu, potom dve a nakoniec mi prisla drevena skatula na 15 zberatelskych hodiniek...., potom som to zrusil a medzitym som im zaslal este tri hodinky, ktore som nechcel... je to bordel...
_______________
Registrovaný uživatel
Dobrý den, tak jsem se kvůli tomto tématu i zaregistrovala :-)
Mám stejný problém, a věřím,že časem nás tu bude mnohem víc. Můj otec si objednal tyto mince, měl zájem o českou korunu, spíše z nostalgie, než-li se sběratelských důvodů. Tato mince mu dorazila ( na podpis) , ale s mincí přišla i zdarma krabička pro sbírku mincí a hodinky jako dárek, avšak také přišla další mince, kterou si již neodebral a to ražba Francie. Cena pak nebyla slibovaných 199,-Kč ale faktura je vystavena na 1 109,-Kč ( omlouvám se, částka jsou přibližné, jelikož to píši z domova a podklady má přítel, který je s tím už na poště). V obálce bylo napsáno, že je možnost vrácení do 14 dnů, v době letních dovolených, jsem opravdu ráda, že jsem to v limitu stihla. Vracím jim tedy poštou na adresu uvedenu ve smluvních podmínkách tuto ražbu Francie a hodinky. Přiložila jsem průvodní dopis, ale asi né dost výstražný, podle toho co jsem tady přečetla. Zaslala jsem to raději doporučeně a zatím jsem žádnou částku neuhradila. Na platbě je čas 20 dnů. Co radíte, mám uhradit jen tu cenu té české mince, vypsat novou složenku a poslat jim to a doufat že dají pokoj?? Opravdu si už nevím rady. Jak to dopadlo, jsem se tady moc nedočetla?? Děkuji za jakoukoli odpověď .... Lucie (Zlín)
Registrovaný uživatel
Já bych jim to vrátil všechno.....sakum prdum.....ze zákona mám na to nárok. A případné výhružné dopisy bych ani neotvíral a rovnou na poště bych jim je vrátil s tím, že tyto zásilky - dopisy nebudu přebírat......A hotovo....vyřízená věc. Tak hodně zdaru..... 8)
Registrovaný uživatel
Hmm tak jsem jim napsala 23.8.2011 mail, že jim to posílám zpět a , že chci nové podklady k platbě. Odpověděli mi dnes, což jsem sama koukala. Přesně ho kopíruji : děkujeme Vám za Vaše sdělení, na něž dnes rádi odpovídáme.

Litujeme, pokud jste obdržel zboží, které jste si nepřál.

Chceme Vás na tomto místě upozornit, že ze zásady nerozesíláme žádné
neobjednané zboží, nýbrž jsme reagovali pouze na objednávku z Vaší strany.
Při prošetření této záležitosti vyšlo najevo, že k Vaší zakázce se zároveň
vázal i následný odběr celé edice. Pravděpodobně zde došlo jen k
nedorozumění.

Jelikož o pravidelný odběr v rámci sběratelského servisu nemáte zájem,
dali jsme neprodleně pokyn k okamžitému zastavení dalších dodávek.
Objednáte-li si totiž zboží, u něhož je poznámka o sběratelském servisu,
znamená to, že automaticky obdržíte i další zboží z této série. Pokud si
sběratelský servis nepřejete, máte samozřejmě možnost nám tuto skutečnost
sdělit formou poznámky na objednacím lístku, anebo při telefonické
objednávce výslovným odmítnutím.

Rádi by jsme Vás chtěli informovat, že po obdržení zásilky, má každý
zákazník 14 denní lhůtu na vrácení.
Jako součást našeho „sběratelského servisu“ můžete také využít u všech
dalších zásilek 6 denní právo k nahlednutí. To znamená, že kupní smlouva
nabývá účinnosti až po tomto 6 denním období, tedy celkem 20 dní na Vaše
rozhodnutí (6dní + 14 dní lhůta). K dodržení lhůty postačí jen časné
odeslání.
Po této lhůtě vrácení zásilky není možné.

Momentálně máte veškeré sběratelské servisy ukončeny a chtěli bychom Vás
upozornit, aby jste při následujících objednávkách sběratelský servis
přeškrtl pokud nebudete mít zájem o celou edici.

Z technických důvodů není možné Vám vystavit novou fakturu. Prosíme Vás o
zaplacení částky odpovídajicí zůstatkové ceny ponechaného zboží.
Děkujeme za pochopení.

Prosíme Vás, pošlete nechtěné zboží zpět na naši adresu :
Český mincovní obchod
Plovární 82/3
301 00 Plzeň – Jižní Předměstí

Jsme Vám k dispozici a nabízíme Vám pro případné další otázky telefonické
poradenství. Můžete nás kontaktovat na čísle 725 698 998 od pondělí do
pátku od 8:00 hodin do 17:00 hodin.

Doufáme, že Vám tyto informace poslouží, a že i nadále zůstanete našimi
zákazníky.


S pozdravem

Váš zákaznický servis

Tudíž zaplatím co jsem si nechala a končím... :-))
Moderátor
Lucie007: Predevsim gratuluji k uspesnemu vraceni a jste moc hodna, ze jste jako prvni na tomto foru zverejnila i korespondenci, ktera jiste pomuze dalsim v podobnych pripadech. V jejich dopise me zaujalo nekolik hrubek (by jsme, aby jste a dalsi) - celkem jsem jich napocital asi 5-6 - maturoval jsem sice z cestiny za 3, ale tohle je i na me trochu moc, je videt, ze je to cizi firma, cele je to psane velmi kostrbate, jak je to zrejme doslovne prelozene z nemciny.
Registrovaný uživatel
Ještě bych prosila pokud někdo má ještě u sebe podklady k platbě, aby je popř. zveřejnil. Napsala jsem si sice o ně, ale kdyby náhodou nepřišly. Poslala jsem všechno zpět, tudíž i složenku s údaji platby. Děkuji
Registrovaný uživatel
Jeste nam pak dejte vedet, zda zasilani zasilek od CMO skutecne skoncilo...
Registrovaný uživatel
myslíte že bude stačit když přiložím dopis o odstoupeni od smlouvy k balíčku nebo ho raději posla zvlášt. díky za odpověs petr
Registrovaný uživatel
Dnes nám prišlo nové číslo Záhradkára s brutálnou prílohou - ponukový leták Národnej pokladnice... :mrgreen: Kam to ten svet len speje... :twisted:
Registrovaný uživatel
haha :D aj nam :D a popritom maju este tv reklamu na CT1 , pekne dlhu, videl som ju par krat za den uz , na nejaku medailu karla 4 ci co :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Jano, asi im ten Karel IV moc na dračku nejde, lebo ten sa tu na fóre preberal ešte začiatkom apríla :lol:
Registrovaný uživatel
HMK-telefon nezvedaj,na mejly neodpovídají.Takhle se chovají praví podvodníci.ivo89@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Tak na mně se obrátila kamarádka. Dostala balíček, jeho převzetí nic netušíce potvrdila na poště podpisem (běžně si objednává zboží poštou). Po otevření našla zásilku ČMO a složenku na 1080,-Kč. Obrátila se tedy na mně. Když jsem na firmu na její žádost zavolal, ozvala se nějaká paní s tím, že objednávku u nich údajně registrují, ale že ji nelze z technických důvodů zaslat!!! Kamarádka proto celý balík poslala zpět a potvrzení uschovala. Protože jí nadále chodily upomínky, tentokrát již "jen" na 199,-Kč + náklady na upomínku (postupně až dalších 260,-Kč), zavolala jim a bylo jí řečeno, že vrácená zásilka je neúplná a že jednu minci si ponechala!!! Její soused jí pomohl sepsat dopis, dosti ostrý, ale upomínky chodí dál. Zvláštní je, že nejsou posílány doporučeně, ale jako obyčejné zásilky. V poslední upomínce se prezentuje jakýsi právní zástupce Patrick Peters. Zaujala mně jedna věta: "Nebude-li platba obdržena včas, bude dalším krokem zaslání soudního příkazu k zaplacení bez dalších upomínek nebo k získání částky podnikneme právní kroky". Podle mého selského rozumu chtějí jen otrávit lidi a donutit je k zaplacení, ale protože v našem právním prostředí je možné všechno, uvažujeme o podání trestního oznámení.
Registrovaný uživatel
Nejsem pravnik nicmene rekl bych, ze v pripade sporu postavenem na poctu zpet zaslanych minci by dukazni bremeno byl na strane CMO. Jakozto zalovana strana bych vznesl jednoduchou namitku - dokazte, ze jste v prvni rade zaslali x minci a ja zpet x-1...
Registrovaný uživatel
Každopádně jsme se rozhodli trestní oznámení podat. Už proto, že postižených budou desítky, možná stovky a praktiky firmy hraničí s vydíráním. Nehledě o tom, že tak přesné informace o adresách "klientů" museli někde nějakým nekalým způsobem získat. Podotýkám, že kamarádka nemá pevnou telefonní linku a na adrese bydlí necelé dva roky. Jednoho diskutujícího "vyšťourali" po dvou měsících!!!
Registrovaný uživatel
Vyborne! Informujte nas prosim prubezne o stavu rizeni. Bude to urcite prinosne i pro ostatni "postizene".
Registrovaný uživatel
Tak první reakce policistů je, že se vše nejspíš bude muset řešit občansko-právní cestou. Ale nevzdáváme se naděje a doufáme, že se na policii obrátili a obrátí i jiní postižení klienti a že bude celá záležitost nakonec překvalifikována.
Registrovaný uživatel
Já vůbec nechápu co tady řešíte za věci. Můj táta takovou abálku také dostal a minci si pro zajímavost také objednal, i když není sběratel. V objednávce byla možnost zaškrtnout, že k objednané minci nechce druhou ze série a pokud toto nezaškrtl automaticky dostal i minci druhou + dárek, pouzdro nebo hodinky. Avšak přes internet zaplatil pouze 149 + 85 poštu za tu objednanou a druhou poslal v přiložené obálce zpět a dárek si nechal. Poté mu opět poslali novou nabídku. Buď si objednal nebo ne. Takto si objednal již asi 10 mincí a protože chtěl vždy dárek nezaškrtával možnost. aby mu neposílali minci druhou už za 900,- Kč. Dělal to záměrně kvůli dárkům, avšak vždy druhou minci do serie jim poslal zpět a přes internet zaplatil vždy jen to co si objednal. Nikdo po něm nic nechce. Když si neumíte přečíst podmínky a pootom si necháte něco co jste nechtěli, tak se nedivte, že to po Vás chtějí zaplatit. V žádném případě to není podvodné jednání. Jde o to, že Vám nabídnou minci za 149 Kč a potom počítají s tím, že budete chtít celou serii a objednáte i ostatní. Ale i tuto možnost mužete odmítnout v objednávce. Můj otec má již dvě krabičky asi přes 10 mincí a dvoje hodinky a vše je v pořádku.
Registrovaný uživatel
Jj :D Tvůj otec má asi něco přes deset mincí v ceně nula nula prd, za které zaplatil něco přes 15 stovek. Jo a má dvoje hodinky. :mrgreen: Ale jinak je to vlastně v pořádku. Hlavně že je spokojenej ;)

A tady je vlastně celej zakopanej pudl. Je to o "mincích", které se nabízí a podbízí každému. A prostě i takový obyčejný laik, jako Tvůj (můj, jeho) otec, kterému se ta bezcenná mince zalíbí, si ji nechá poslat. Holt někdo si ji nechá, i když předraženou, tu jednu minci, někdo to ani pořádně neprostuduje a platí jak mourovatej. A právě v tom je ta největší sprosťárna. Pokud jsi sběratel, tak si koupíš konkrétní minci za jasnej peníz. Tady bohužel ne. Budou ti posílat i to, co nechceš a bohužel je to na tobě, abys jim to posílal zpět, upomínal je o tom, že sis to vlastně ani neobjednal a furt je bombardoval tím, že chceš vlastně jenom tu jednu konkrétní mizernou kopii. Tak co je na tom vlastně košér??? ;)
Registrovaný uživatel
krokodill přesně tak. 8)
Celé je založené na podfouknutí naivnější části obyvatelstva.
Registrovaný uživatel
to je sice možné i když ne 100 %, že jsou bez jakkékoli hodnoty, avšak tatík je s nimi moc spokojen. Vypadají hezky a znázorňují důležité data dějin či postav, které možná jednou budou mít cenu i bez toho, aniž by museli být zlaté či stříbrné. Ale jde o to, že když si přečteš podmínky a víš co chceš, tak se nemůžeš dostat do problému a nemohou tě chytit do sítě. Takže si nejdřív přečtěte podmínky a pak si stěžujte.
Registrovaný uživatel
pro krokodýla - ještě jedna věc, psal jsem tam, že když už si někdo chce objednat tu minci co dostane na letáku za 149,- Kč může v objednávce zaškrtnout možnost, že nechce sbírat sadu nebo něco takového a oni mu pošlou jen tu jednu objednanou. Ale je to opravdu zase problém těch co nečtou. Každý svého štěstí tvurce. Je to jak u různých půjček, je to sice sprosťárna chtít nachytat lidi, kteří si nečtou podmínky, avšak každý si za to může sám a já se takovým lidem mohu pouze divit, že v dnešní době nejsou o trochu více bystřejší a pozornější.
Moderátor
Občas si přečti, co se tu řeší. Třeba případ, kdy zásilka došla, aniž bylo cokoliv objednáno a ČMO není schopen doložit objednávku. Nebo případ, kdy si věci objednal starší člověk, pro kterého jsou podmínky ČMO značně nepřehledné a často přehlédne některé nenápadné poznámky.
Čili řeší se tady spíše problémy způsobené tím, že ČMO předpokládá, že si těchto záležitostí na objednávce a v jejich podmínkách všimne jen málokdo.
Moderátor
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Zajímavosti » Český mincovní obchod - !POZOR!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1