Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » chem vediet podrobnejsie o tychto minciach..dakujem

Vykupminci.cz
Numisargo

chem vediet podrobnejsie o tychto minciach..dakujem

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim..
Mame par minci,kamarat potreboval hotovost tak nechal toto.
Jedna je Kelt,druha..??povod uz maju starsi,su iste od detektoristu kupovane.dalej zaujimalo by ma ako sa ja teraz mozem chranit pred zakonom,o povode minci bo mi kuklaci dvere vyrazia a ja nemam fakt ziaden poklad!
Ako mi radite pokracovat a mince predat trebars na aukcii,proste legalne to skusim.A trebars Aukro?Bezpredmetne,ci? vahy minci su 14.1g a 9.1g
Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Vsetci chcu ist do neba,ale nikto nechce zomriet...
« Poslední úpravu provedl(a) lubomirkosom v 7. 4. 2015, 1:21. »
Registrovaný uživatel
Mince mi pripadajú ako repliky hlavne ten "keltík" č.1 , zrejme "slávne" obdobie falšovania pri Trenčíne.

Vystavte a uvidíte ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Mně je zase víc podezřelá ta druhá. Toto je hlavní důvod proč jsem přestal sbírat Kelty. Co si člověk sám nevykope tomu se nedá věřit. :evil:
Keltské mince jsou už ve své podstatě napodobeniny a rozpoznat padělek je velmi často téměř nemožné. :roll:
Registrovaný uživatel
Noo..ruku do ohna za to dat-nie!asi 8-9 minci este z toho mam,poslem foto.toho kelta si mi prirodzene znechutil,ale vies o com pises asi.Avsak som si isty ze kamarat v minulosti hodne investoval do takychto veci,tak spolieham na neho..:)
_______________
Vsetci chcu ist do neba,ale nikto nechce zomriet...
Moderátor
Jen v rychlosti..
Na identifikaci je tu vlakno:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/identifikace-a-urceni-antickych-minci-12456x95
Takhle to vlakno uplne zapadne a nebude k uzitku krome autora vubec nikomu.

Druha mince je bud taky Kelt nebo moderni padelek, original (tetradrachma Filipa II Makedonskeho) to urcite neni. Bohuzel v Keltech se nevyznam, jenom vim, ze nektere jejich napodobeniny byly docela zdarile (az na ten obsah draheho kovu..) takze tezko rict. V kazdem pripade bych se u podobnych minci obaval toho, ze jde o odlitek.
Registrovaný uživatel
Jak to pise turtleoverhead. Mi se zdaji obe dve ok. Druha je keltska napodobenina tetradrachmy Philipa II. Nevidim, alespon co se da videt na tehle fotkach, zadne vyznamne stopy po jednoduchem odlivani, co pouziva vetsina padelatelu.

Jak to je s prodejem - mela by tam byt nejaka promlceci lhuta, u nas byvala 3-5 let (ale naposledy jsem to cetl pred 10 lety :) a nevim, jestli se vztahuje na tohleto a zda je to stejne v SK taky. Vzasade by mohlo. Kazdopadne kdyz to koupis, je dobre mit nejaky papir na to, jak jsi to nabyl. Ale pozor - tyhle veci mohou (dle zeme) mit omezeny vyvoz na povoleni.
Registrovaný uživatel
lubomirkosom:
ozvi sa mi na mail ak chces.
_______________
Registrovaný uživatel
Noo,diky ludia..sam som si neni na istom aky maju mince povod ,veril som kamaratovi a o.i nielen mince kupoval.Kym by som tieto strucne info nasiel na nete tak Amen..:)Skusim este foto 4ks minci,ale tie zarucene spod detektoru!Apropo tieto veci uz maju 5rokov vtedy boli tie zakony tusim ine,resp.ziadne?A nechystam sa s tymi mincami utiect za hranice..:)
_______________
Vsetci chcu ist do neba,ale nikto nechce zomriet...
Registrovaný uživatel
diky vopred za blizsie info,nechodim medzi zberatelov a myslim ze vam poskytnem zabavu-vyznate sa niektori,vsetka cest..:) a ostatnim date mudrosti.Ako vravim mince vlastnim dlhsiu dobu nemam preto problem dokazat povod.
Numizmatiku ovladam ako kazdy zaciatocnik detektorista-...:)) detek t.c.ani nevlastnim..:)
Tie dva strieborniaky zvlastne-kazdy vazi 2.7g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Vsetci chcu ist do neba,ale nikto nechce zomriet...
Registrovaný uživatel
Ta druhá mince je nějaký Sasánovec.....
Registrovaný uživatel
...no a první je indo-skytský Azes I,nebo II.
Registrovaný uživatel
A Sásánovec je nejspíš Chuzró II., mincovnu ani rok nepřečtu z fotky... :-)
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antické mince » chem vediet podrobnejsie o tychto minciach..dakujem

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1