Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Vykupminci.cz
Numisargo

* CHLUBÍRNA * :)

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Moc pěkná a zajímavá mincička 8)
Registrovaný uživatel
kekule napsal
.... občas se dá i na aukru natrefit na zajímavou věc ... vzácný goldgulden trevírského arcibiskupa Wernera z mincovny Koblenz, ve variantě s andělem držícím štít .... :-)

moc hezká ražba, gratuluji. Příhoz jsem si dlouho rozmýšlel - z této mincovny sice dosud nemám nic,ale nedá se holt sbírat všechno-snad časem narazím na něco za rozumnější cenu...
Registrovaný uživatel
.... určitě narazíš ... goldguldeny Wernera jsou jedny z nejběžnějších zlatých středověkých mincí ... a za 400 EUR se dají koupit vcelku kdykoliv ... tady jsem připlácel za tu vzácnou variantu ...
Registrovaný uživatel
Tak po delší době se mi dnes podařil sehnat jiný malý groš Lazance než 1601
Malý groš 1604 , Praha , Lazanc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nechal jsem se inspirovat a rovněž jsem si pořídil do sbírky na ukázku drobnou italskou minci Benátské republiky (nebo chcete-li Nejjasnější republiky sv. Marka, jak zněl oficiální název), a to soldino (1/4 grosso) dóžete Giovanni Delfina (1356 - 1361) ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Sbirate zajimave mincicky, parada ;)
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Sbirate zajimave mincicky, parada ;)

Jojo, moc hezká 8)
Registrovaný uživatel
a hlavně nakupuje pěkné sbírkové stavy... ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
mincička z lesa - 3 Kreuzer Rudolf II., ražba Solms-Hohensolms-Lich, ale prasklina jako blázen, takže smrt... :-(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To jan322: Pekná mincička, pridávam aj ja "svojho dóžu" Lorenza Celsiho (1361–1365).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Radola Gajda napsal
mincička z lesa - 3 Kreuzer Rudolf II., ražba Solms-Hohensolms-Lich, ale prasklina jako blázen, takže smrt... :-(


Škoda tej praskliny, inak pekná mincička, gratulujem aj tak k nálezu.
Moderátor
Archy jaktoze mas jeste doma nejakou minci. Prestal si preci sbirat tak pryc s ni :D.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Moderátor
Máš recht, ja si uchovám na pamiatku len pár kúskov z nálezov, nech sa pokochám... ;) No a potom je mi to ľúto vyhodiť. :)
Registrovaný uživatel
Ono přestat sbírat asi nebude tak jednoduché, to je jak kolikrát já už přestal kouřit ;)
Moderátor
turtleoverhead napsal
Ono přestat sbírat asi nebude tak jednoduché, to je jak kolikrát já už přestal kouřit ;)


Absolútne presný príspevok. 8)
Moderátor
Vim, ze sem spis patri mince, ale mam ohromnou radost a musim se pochlubit, ze se mi podarilo zkompletovat velice levne Folia Numismatica... presne tato cisla jsem postradal...

Chudacci, netusim, jak se mohly dostat do Walesu, ale uz sou zase doma v Brne :D

Ten pytel me rozsekal...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Masaker... :mrgreen: Inak gratulujem, už ťa vidím ako si zapaľuješ fakju a študuješ a nevyriší ťa ani buldozer! 8) ;)
Moderátor
dik :) super napad... vemu si to na balkon :)
Moderátor
No ja som myslel, že toto dávno poznáš. :)
Moderátor
smiem vediet o com je toto periodikum?
_______________
Moderátor
No, nejsem osoba poverena, ale nejakou informaci k tomu poskytnout mohu.

Predne existuji pouze dve periodika v CR, tykajici se numismatiky a zarazene do tzv. Seznamu recenzovaných neimpaktovaných periodik vydávaných v České republice. Jsou to vsem jiste dobre zname Numismaticke listy a druhe z techto periodik jsou prave Folia Numismatica (uz tato informace snad trosku naznacuje vedecky vyznam tohoto periodika). Pro jedince, kteri jsou hodnoceni podle svych vedeckych vykonu (RIV) je to na urovni CR publikacne nejvyssi dosazitelna meta (pro lepsi hodnoceni uz musi publikovat v zahranicnim casopise), pokud nemluvime o vydani vlastniho dila. Je velkou chybou (nevim ci), ze Numismaticky sbornik, ktery je dle meho nazoru velice kvalitni, v teto databazi neni rovnez.

Faktem je, ze Folia Numismatica jsou znama spise v odborne numismaticke verejnosti a patrila by jim, dle meho nazoru, vetsi pozornost ze strany dodavatelu zajimavych numismatickych clanku a pojednani. Takze smele do toho, nebojte se v nich publikovat. Btw. ja uz tam jako spoluautor jednoho clanku figuruji a chystam pro ne clanek dalsi, tykajici se analyzy doboveho falza uherskeho denaru z 16. stoleti. A vlastne jeste chystame jeden dalsi, ale nesmim toho zas vykecat presprilis...

Co se tyce naplne - ta je dana samozrejme tim, co tam poslou prispevatele. Obsahy pozdejsich cisel muzete videt na jiz zminenem webu.

staci?

btw. zbylo mi tu prvni cislo a premyslim, co s nim :twisted:
Registrovaný uživatel
Olivere, hlásil bych se o něj pokud je volné... :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
olivere dik za vycerpavajucu odpoved!
_______________
Moderátor
jen doplnim, souvisi s dotazem vyse, protoze jsem jeste odpovidal na jeden dotaz a mam to v clipboardu:

FOLIA NUMISMATICA, č.1/1986 (mj. Význam denárových ražeb olomouckých údělných knížat)

FOLIA NUMISMATICA, č. 2/ 1987 (mj. Pojednání o těšínském, krnovském a opavském mincování brož. 2 svazky)

FOLIA NUMISMATICA, č.3/ 1988 (mj. Římská stanice u Mušova a nálezy mincí. Příspěvek o ilustracích numis.díla A.Voighta)

FOLIA NUMISMATICA, č. 4 - 5/ 1989-90 (mj. Nález mincí Adama Václava v Těší
ně)

FOLIA NUMISMATICA, č.6 - 7/ 1991-92 (svazek obsahuje serii článků o moravském mincovnictví doby grošové a tolarové, dále o mincování vedlejších zemí Koruny české /Kladsko, Lužice, Slezsko/ a o mincovnictví tolarového období na Krnovsku, Opavsku a Těšínsku)

FOLIA NUMISMATICA, č.8 - 9/ 1993-94 (svazek je sborníkem příspěv
ků k problematice středověkého mincovnictví, věnovaný k životnímu
jubileu PhDr. J.Sejbalovi DrSc., popisuje i nález z Kelče)

FOLIA NUMISMATICA, č.10-11/ 1995-96 (obsahuje řadu příspěvků k problematice moravského mincovnictví doby denárové a grošové,
včetně moravských a slezských mincoven)
Registrovaný uživatel
oliver napsal
Predne existuji pouze dve periodika v CR, tykajici se numismatiky a zarazene do tzv. Seznamu recenzovaných neimpaktovaných periodik vydávaných v České republice. Jsou to vsem jiste dobre zname Numismaticke listy ...


Olivere: Numis listy mají být recenzovaným časopisem až někdy od příštího roku jestli se nepletu, ne?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1