Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Vykupminci.cz
Numisargo

* CHLUBÍRNA * :)

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 151 152 153 154 155 156 157 158 159 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Misak33 napsal
Nechtejte abych vytahnul nejakou antiku! :D :D


Určite chceme. :P
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Tak podľa turtleho sú "opravdické" mince iba z denárového obdobia? :mrgreen: :lol:


s tím se nedá než souhlasit :D grošovina je sice pěkná, ale ikonograficky dost chudá, oproti řekněme denárům 11. - 12. stol., i u brakteátů je dost zajímavých motivů ...

ale hromádka je to pěkná ;)
Moderátor
No ja si nemyslím, že grošovina je ikonograficky chudovnejšia ako denárové obdobie. Najmä 14. storočie je vrcholom európskej heraldiky, čo sa odzrkadľuje aj v ikonografii mincí. České denáre sú určite krásne mince, ale ak mám porovnávať UHORSKÉ denárové a grošové obdobie, tak naozaj nie je o čom kecať. Pozri si nejakú knihu o uhorskom mincovníctve a posúď sám.
Registrovaný uživatel
Moje nové dětičky, sice mimo můj zájem, ale...budu je mít rád

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Koukám, že Ti je nikdo nepochválil. Pěkně se o ně starej. :lol:

Jinak přidám taky něco z posledních přírustků. Sice ne vše je v superzachovalosti, ale zase ne vždy se na ně narazí. Teda alespoň v mých končinách.
V dolní řadě jsou druhé strany slezských haléřů a toho feniku.

1a2 ) Ferdinand I., slezský haléř, Vratislav 1548 a 1549, Halačka 163

3) Kladsko Jindřich z Minsterberka haléř, Nechanický č.13. Na něm je zajímavý, že na druhé straně je částečně vyražen lev. Ještě jsem si ho pořádně neměl čas prohlídnout, takže nevím, jestli to je ten samý, nebo něco jiného.

4) Rakousko, nebo Štýrsko 1190-1210, Fenik, mincovna Vídeň, nebo Kremže. Koch B.98. Tady stojí za povšimnutí, že v pravé ruce drží místo kříže meč. ( Pokud máte někdo jiné určení pro něj, dejte vědět )

5) Ferdinand I., slezský haléř, Vratislav 1541, mm.Krappe., Halačka 161. Tenhle ročník mi chyběl.

6) Peníz se lvem v perlovci. Tady trošičku váhám s přiřazením, takže zatím neurčuju. :oops: Přiřazením bych do dal spíš k paralelní řadě F, ale perlovec už ukazuje na G. Asi to nakonec bude G, ale nechávám to zatím otevřené.

7) Peníz s perlovcem, Hána G/2

8 ) Peníz se lvem. Podobná Hánově paralelní řadě B. U této řady je nepatrně odlišná kresba hlavy ( hlava je nižší s nepatrnou korunou ), Horní smyčka ocasu je nižší, než u běžných řad. Typickým je také tvar pravé přední tlapy. Získat tento penízek byly poměrně velké nervy. Přihodil jsem před koncem aukce, a ty svi... ji prodloužili. Tak jsem trnul, aby si ho nikdo nevšiml. Naštěstí šel za volačku 95+45 poštovný. No, nekupte to. :lol:

Jirko, jestli to sleduješ, co si o něm myslíš?

Ještě čekám na toho indiána z Nume ( dost mě ho ale nějakej syčák vytáhnul nahoru :evil: ) Jsem zvědavej, jak bude vypadat na živo a ke které skupině půjde. Ale o tom až zase příště.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
jako vzdy moc pekne, a kdyz ti to pochvalim, podivas se do spamkose?
Registrovaný uživatel
To je dost že sem taky někdo něco dal, už jsem se bál že lidi přestali kupovat mince.
;)
Registrovaný uživatel
Znáte to, jdete na burzu plni očekávání a ono tam dohromady nic není. :|
Tak si koupíte alespoň něco malého, jen tak, aby jste nešli domů s prázdnou. :roll:
Tu první medailičku vydala B.F.S.S. (British & Foreign Sailor's Society) ke stému výročí
úmrtí admirále Nelsona. Měď pochází z jeho vlajkové lodi HMS Victory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Turtle: ten první žetonek je velice zajímavý. Já už na blešácích nic neočekávám a beru je jen jako příležitost pozdravit známé. Nicméně mě dnes příjemně překvapily tyto dva kousky. Sice běžné, ale vcelku v hezkých stavech.

Arcibiskupství Salzburg
Max Gandolph z Küenburgu (1668 - 1687), krejcar 1682, Šm. 44-B-17
Jan Arnošt Thun - Hohenstein (1687 - 1709), krejcar 1691, Šm. 46-C-17

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
turtleoverhead: kdyby jsi na tu medailicku jeste nekdy nahodou natrefil, tak mi ji prosim kup :) Lode mam moc rad.
Moderátor
Jen taková drobnost ;)

Sicílie
Fridrich II. (1197 - 1250)
Tari d´oro
Mincovna: Messina

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zajímavé :)
Mně zase včera udělal radost tento sice běžnější, ale velmi pěkně zachovalý tolar Marie Terezie.
Tolar 1780 B/SK PD
Kremnica
Váha 28,10 g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jo, ten je jak vyražený ;)
Registrovaný uživatel
Veru, toto sú podľa mňa jedny z najkrajších uhorských mincí, nenadarmo Maďari použili tento upravený motív ešte na 2 pengo v medzivojnovom období :)
Registrovaný uživatel
tolárek pěknej...rytec oflákl ty anděly, hlavně ten levej je disproporční v oblasti nohou fest teda :D
Registrovaný uživatel
No ty nohy jsou opravdu hrozné, ještě že má křídla a nemusí po tom chodit :D
Moderátor
sice zdaleka ne ve spickovem stavu (az budu vetsi, tak se poohlednu po lepsim), ale presto mi radost udelal. ani zadna vylozena vzacnost, ale za cele ty roky se mi stale vyhybal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je sice trochu mělký ražbou, ale zase tak spatný není ;)
Nyní k němu již jen doplnit ten mladší typ :D
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
..... myšleno datovaný ? nebo třeba taky Korvína .... a jiné grošové Slezsko ...
Určitě gratulace, velmi slušný kousek !
Moderátor
Dracek: je dik, od Tebe to potesi dvojnasob. dalsi by me urcite neurazil, chtel bych s letopoctem.

jv64: moc dekuju. Korvin by byl super, ale takovy stesti asi jen tak mit nebudu :(

rek sem si, ze nemam penize na to sbirat vzacne varianty grosu a tak si radsi prilezitostne shanim dostupnou evropskou grosovinu...
Moderátor
"Mladší" a "starší" typ tady nejde dost dobře uplatnit. Tyto groše byly raženy od roku 1505 nejpozději do roku 1511 a jsou známy exempláře s letopočtem 1505, tedy z prvního roku ražby. Další datovaný exemplář nese rok 1507. Je zajímavé, že byly poměrně rozšířené. Asi dva roky zpátky mi napsal jeden detektorář, že tuto minci našel v jižních Čechách nedaleko Českých Budějovic.
Registrovaný uživatel
myšlen byl groš b.l. s mírnou změnou tvarů písma v opisu nebo pak ty zmíněné s letopočtem...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dnes jsem si udělal radost :)

Ve skutečnosti je hezčí :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
no, takovy tolarek jako je vyse by mi urcite take nevadil, mam jen krizovy na ukazku a urcite v horsim stavu, ale kdo se ma o tyhle veci neustale s nekym prehazovat?

Stejne tak i nase grosovina. Mam tu dva soucasniky prazskych grosu Ferdinanda I. Takze vedle prazskeho a slezskeho grose si ted budu moci ulozit jeden prusky a jeden gdansky gros (sice zadne luxusni stavy, ale citelne to je a na ukazku bohate staci). Pri te cene mi trosku vrta hlavou, zda jsou vubec prave. Vzdyt za jeden prazsky gros Ferdinanda I. v horsim stavu bych techto grosu mel hned nekolik. Celkem nepomer.

Kazdopadne z nich mam radost, hlavne z toho Gdanskeho (moc krasne mesto), takze proto je vkladam do chlubirny (+poznamku, ze i numismatika jde delat levne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: - tedy za predpokladu, ze jsem nekoupil nejaka falza :lol: )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
I já jsem rád že se podobné pěkné téměř půltisíciletí staré mincičky dají pořídit za velice příznivou cenu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 151 152 153 154 155 156 157 158 159 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1