Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Vykupminci.cz
Numisargo

* CHLUBÍRNA * :)

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 160 161 162 163 164 165 166 167 168 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
xjert01 napsal
Spis bych rekl, ze byla ta spolecnost vdecna Znojmu (Der Stadt Znaim....)....

Máš asi pravdu ;)
Pak tedy zatím nevím, proč byla tato společnost v roce 1912 vděčná městu Znojmo :)
Časem snad někde zjistím, či pokud někdo víte, pochlubte se... :D
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
xjert01 napsal
Spis bych rekl, ze byla ta spolecnost vdecna Znojmu (Der Stadt Znaim....)....

Máš asi pravdu ;)
Pak tedy zatím nevím, proč byla tato společnost v roce 1912 vděčná městu Znojmo :)
Časem snad někde zjistím, či pokud někdo víte, pochlubte se... :D


A nebude to " Z vďačnosti od spolku pre mesto Znojmo" ?
Registrovaný uživatel
Dracek - už mi to došlo, xjert01 má recht :) , prečítal som si to ešte raz :D
Moderátor
maci napsal
Ďakujem za upresnenie.
Ja som postupoval podľa podoby tejto ražby s halierom, ktorý sem dal Kučera zo Sejbalovej publikácie / poznám tento halier zo staršieho diela - Dějiny peněz na Moravě - vyobrazený pod číslon 81/ a priemerom kružnice, ktorá od vonkajšieho obvodu meria presne 10 - 10,1 mm
Tieto ražby nemám zatiaľ v oku,, takže každé usmernenie a určenie privítam. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Kříží se tu v rámci chlubírny dvě zajímavé diskuze, ale co už .... k té peníz x haléř :
Ono to také vůbec není jednoduché a ani jednoznačné.
Když se snažím minci určit podle Sejbala, Moravská mince doby husitské, tak bych ji viděl nejspíše jako typ III.A, čili „čtyřhranná mince s šachovanou orlicí staršího typu“ podskupina „starší období, menší obraz orlice a široký okraj mince“. Podle šachování snad č.18 = haléř, s uvedenými dvěma exempláři 0,186g a 0,222g. Ale klidně také jako jiné dva nebo tři typy ze sousedních období.
Mince s váhou okolo 0,2-0,25g píše Sejbal ještě spíše jako haléře. Ale rozhraní někdy není jednoznačné, ani pokud jde o průměr střížku. Někde se dá ještě vzít v potaz počet a rozmístění kostek šachování, někde taky ne.
Nedovedu si dost dobře představit, jak si tehdy platili na trhu či v hospodě touto minci a vedli přitom
diskuzi jako my zde, zda si platí penízem nebo haléřem, případně zda ještě platba probíhá exemplářem před změnou vnitřního obsahu stříbra r.1409 či po jiné změně např.r.1419, když ta orlice přitom vypadá tak nějak furt stejně :( .
Registrovaný uživatel
pamatuju si Honzo,že sme tuto záležitost už kdysi řešili.máš pravdu,že to u těch moravských čtyřrázů s orlicí není jednoduché určit :?
podle mě to byli tak velmi málo nákladové ražby,že se s tím v té době nikdo nezaobíral.osobně si myslím,že v první polovině 15.století byl u nás takový chaos,že na to nikdo neměl ani čas :twisted:
Registrovaný uživatel
jv64 : ďakujem za určenie. Z drobných ražieb grošového obdobia mi viac učarovali moravské než české ražby.
Registrovaný uživatel
Něco z koloniálního období Latinské Ameriky.. Jsou to sice celkem běžné věci, ale tady na trhu se španělské, respektive portugalské koloniální ražby moc nevyskytují a v chlubírně ještě méně ;)

1)
Místokrálovství Nové Španělsko
Filip V. (1700 - 1746)
1 Real 1744
Mexico city

2)
Místokrálovství Nové Španělsko
Ferdinand VI. (1746 - 1759)
1 Real 1752
Mexico city

3)
Spojené království Portugalska, Brazílie a Algarves
Jan VI. (1816 - 1822)
10 Réis 1822
Rio de Janeiro

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Hurley v 22. 8. 2013, 15:43. »
Moderátor
sice to smrdi "novotou", ale me se tyhle veci libi, takze se to tu muze klidne objevovat casteji, rad se podivam.
Registrovaný uživatel
Taky bych sem raději dal koloniální ražby z 16.století, ale kdo mi to zaplatí :)
Moderátor
jojo to mi povidej, chtelo by to sponzora, co by nekoukal na drobny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Nj.. zatím nezbývá nic jinýho než si dělat radost z takovejch drobností :)
Registrovaný uživatel
Tak já také přidám jednu novější exotiku z nákupů do "širší" sbírky ;)

Muhammad Rezá Šáh Pahlaví a královna Farah
- korunovační Ag medaile z roku SH1346 (1967)
Njn. na zlatou také nemám... :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Pekna medaile Sah mu na Pohlavi ;)
Registrovaný uživatel
Když už jsme u těch Reálů... mám tu osmi Reál, rovněž ražený v Mexiku.
Jedna z teorií praví že ten Héraklův sloup se stuhou na reversu je předloha pro vznik známé značky $ pro dolar.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
krasa. s tou znackou dolaru - slysel jsem to take - z nekolika ruznych zdroju.
Registrovaný uživatel
pro Dracek
Zajímavá medaile. Podle jakého klíče vybíráš? Já podle toho, co mi padne do oka a můžu zaplatit od medailí FJI
přes naše medaile (výjimečně i jiné).
Registrovaný uživatel
taho: Většinou se snažím kupovat z dostupného co se mi líbí z našeho území, ideálně okolí bydliště a samozřejmě podle financí. Má sbírka,dá-li se tomu tak u těch pár medailí vůbec říkat, není velká a většinou kupuji spíše jen ty do roku 1918(opravdu vzácně do 1938). U ciziny je nakupuji opravdu velmi málo, ale tento měsíc jsem neodolal 5 pěkným většinou neurčeným Ag medailím (jednu ještě musím určit), které vydal Muhammad Rezá Šáh Pahlaví, z toho dvě cca v tolarové velikosti a některé jsou společné s jeho třetí manželkou Farah.

Třeba zde na první krátce po rozvodu s druhou manželkou sám a na další několik let poté již s novou třetí ženou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
tentokrat skutecne cileny ulovek, zadna nouzovka a tim padem i jedno z mych splnenych grosovych prani:

Friedrich I. der Siegreiche (Fridrich Vitezny, 1449-1476), bily fenik (weißpfennig, albus, tez rheinischer groschen) bez letopoctu, razeno (1454-1476), Falc, kurfirstvi Poryni-Falc (Rheinland-Pfalz), Bacharach. Memmesheimer 2160.

Svaty Petr pred oltarem, Falc-Bavorsky stit mezi stity Mohuce (Mainz), Kolina (Köln) a Treviru (Trier)

stal me sice jako slusny prazsky gros, ale ruku na srdce, je to prijemna zmena :twisted: :twisted: :twisted:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No blahopřeji, mince jako taková se sice ukazuje často, ale v tomto stavu se moc nevidí. ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
dik, cihal jsem v tomto pripade prave na trochu lepsi stav, protoze obdivuju propracovanost tech drobnych detailu a tu gotickou krasu :)
Moderátor
Gratulujem, fakt krásne prepracované detaily, určite mu nájdeš čestné miesto v zbierke grošového obdobia.
Moderátor
dekuji, ano, mel uz pomerne dlouho udelanou rezervacku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Krasavec, ta gotika na mne dejchla až k PC :D :D :D
Registrovaný uživatel
oliver napsal
tentokrat skutecne cileny ulovek, zadna nouzovka a tim padem i jedno z mych splnenych grosovych prani:

Friedrich I. der Siegreiche (Fridrich Vitezny, 1449-1476), bily fenik (weißpfennig, albus, tez rheinischer groschen) bez letopoctu, razeno (1454-1476), Falc, kurfirstvi Poryni-Falc (Rheinland-Pfalz), Bacharach. Memmesheimer 2160.

Svaty Petr pred oltarem, Falc-Bavorsky stit mezi stity Mohuce (Mainz), Kolina (Köln) a Treviru (Trier)

stal me sice jako slusny prazsky gros, ale ruku na srdce, je to prijemna zmena :twisted: :twisted: :twisted:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

krásná gotická mince tomu se vyrovnají co se týče Střední Evropy jenom Uherské Groše ze 14.století ;)
Registrovaný uživatel
alarich: omyl, v německé oblasti odkud mince pochází je podobně krásných mincí celkem dost, jen nejsou vždy levné...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 160 161 162 163 164 165 166 167 168 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1