Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Vykupminci.cz
Numisargo

* CHLUBÍRNA * :)

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 186 187 188 189 190 191 192 193 194 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Misak33 napsal
Ne.to mam jako zpestreni. Takovy vedlejsak 😄


Ale je to nádherné zpestření. :)

Ono těch mincí se v hezké zachovalosti až tak moc nezachovalo a z tohoto důvodu pěkných sbírek moc nelze registrovat. Navíc v poslední době poptávka po měděných mincích zažívá velký boom.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Teda takovou ostudu delat antikarum! :)


To není ostuda.

Ono v antice také jsou lidé, kteří preferují pouze bronzy.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Mám tu k podívání jeden moc pěkný vlasatý portrét Christiána z Wolavy, Slezsko - 3 krejcar 1660 EW, mincovna asi Břeh.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dneska rovný 200ks do zbierky, ešte viacej poteší že má bronzové dvojča doma, plus povodná etua, sice nie moc cenný kúsok, ale teší ma že je do série. Poprípade by som sa chcel spýtať, kde by som našiel nejakú komunitu zberateľov medailí, pokoc "chlubírna" tak kde to je trošku živšie. Pekný večer všetkým.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkný kousek, kdepak dnes už takové nedělají ;)
Registrovaný uživatel
Toto bol 199kúsok tiež dnešný veľmi dobrý kúp. Stav je celkom krásny.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stefanko93 napsal
Dneska rovný 200ks do zbierky, ešte viacej poteší že má bronzové dvojča doma, plus povodná etua, sice nie moc cenný kúsok, ale teší ma že je do série. Poprípade by som sa chcel spýtať, kde by som našiel nejakú komunitu zberateľov medailí...


https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/stolni-medaile-a-plakety_post_-484899#post484899
Registrovaný uživatel
Moravský úděl

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Není úplně nejlepší, ale poslední dobou už sbírám jen tak pro radost to "své" období. Druhá "řádová" mince, kterou mám :)

Řád německých rytířů
velmistr Paul von Rusdorf
(1422 - 1441)
Šilink
Mincovna: Toruň / Gdaňsk (nelze rozlišit)
Průměr: 20 mm
Váha: 1,30 g
Literatura: Neumann 17

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
1/2 groš 1548 Litva pod Polskem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pekný stav, gratulujem
Registrovaný uživatel
Děkuji
Moderátor
Dnes dorazil.
Tolar 1613 arcivevoda maximilian
Jako velmistr řadu německých rytířů.

Dlouho jsem ho nemohl sehnat v
přijatelnem stavu za rozumnou cenu.
Tak jsem si po dlouhe době udělal radost :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Gratuluji.

Jedná se o slušnou zachovalost 2/2.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Děkuji
Ano jsou to dvojky,ikdyž jak se teď dívám přes tablet foto nic moc,fotky dělám přes mobil.
Delší dobou se průběžně poohližim a řeknu vám je to bída narazit na lepší a mám vážne obavy, že lepší to nebude,tak jsem ho vzal.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Děkuji
Delší dobou se průběžně poohližim a řeknu vám je to bída narazit na lepší a mám vážne obavy, že lepší to nebude,tak jsem ho vzal.


Vše se odvíjí od Vašich finančních možností. Pokud nebudete silný v kranflecích, pak nikdy nebudete mít ani na hezké mince, které se na trhu objeví a které budete poptávat. Jde pouze o to, počkat si. Příležitost se jistě objeví a byla by škoda, pokud byste nebyl na tuto možnost připraven.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Já jsem spokojen a pokud budu silný v kramflecích,jak tvrdite, nebudu mit nic.To je zase má teorie. A vy víte sám,že jse v určitých věcech neshodneme.
Moderátor
KAŽDÝ správný sběratel děla maximum pro získávani nejkvalitnějšího materiálu v rámci svých možností, zkušeností a dostupnosti. :)
Registrovaný uživatel
Hodně slušny už mi leží nějaký pátek na acku. Je to běžná mince každé aukce. Ovšem zajímalo by mě jak to že některý kus stejného určení a zachovalosti udělá 30tis a jiný klasických 8-9., barbare jestli to sbírás máš něco lepšího než davenporta? Zajímalo by mi jestli někdo katalogizoval varianty do hloubky
Moderátor
Jinak Evropo, aby jste mě neměl za tvrdohlaveho mezka.
To co celou dobu tvrdíte i celkově, vaše názory na numismatiku sběratelství jsou s valné většiny spravné a jste bezesporu skvělý teoretik a výborný konkurent v diskuzích,je take vidět, že máte v mnoha oborech přehled. Ale urcitě sám víte, že po stránce praktické to bývá kolikrát jinak než má byt. Váš postoj se mi jeví.Jako postoj učitele a člověka co za každou cenu trvdě stoji za spravne teoretické dodržování pravidel v numismatice a všiml jsem si nejen v tom.Což je chválihodne a dávate spravny směr numismatice, který speciálně v dnešní době pomalu schází se zakladnich pravidel a principů , na kterých je založena.
Mnoho s nás si toto, ale již dávno uvědomuje a kolikrát si situace žádají a to speciálně u méně dostupného a zpravidla dražšího materiálu udělat výjimky. Jinak by se opravdu mohlo stát, že ho člověk pozbude a to z hlediska pozdější dostupnosti.
A Já osobně se snažím u některých kousků neváhat. Přeci je nás sběratelů je vic a než bývalo a jak jsem již dříve uvedl, dnešní doba propojena celosvětový webovou sítí je nekompromisní a proto začíná čim dal vic platit pravidlo, kdo zaváhá, ten nežere . Pokud numismaticky trh poletí v takovém tempu jak za posledních cca.10 let, kdo ví jaka bude dostupnost takoveho to materiálu za dalších cca.10 let.

Jinak děkuji za váš postoj a buďte stále nekompromisní a držte pevně základy numismatiky v rukou.
Moderátor
Otravnykomar napsal
Hodně slušny už mi leží nějaký pátek na acku. Je to běžná mince každé aukce. Ovšem zajímalo by mě jak to že některý kus stejného určení a zachovalosti udělá 30tis a jiný klasických 8-9., barbare jestli to sbírás máš něco lepšího než davenporta? Zajímalo by mi jestli někdo katalogizoval varianty do hloubky


Až tak bežna není,koukni na její dostupnost za poslední roky a jejich cenový nárůst. Jinak máš pravdu cenovou s rozdílnosti.
Je to jedna s typu mincí,respektivě mince německých rytířů. A některé saské typy mincí,které za poměrně krátký čas vyletěly cenově vzhůru.
Např.v roce 2009,2010 se jejích cena ve stavu 1/1 prodávaly cca.mezi 3000 až 4000 kč.
Dnes jako by se vypařili,samozřejmě se bavíme o přijatelných kusech.Ve stavu 1/1 jak objevíte 15000 až 17000 Kč. Přijatelne plnění čitelne ražby 2/2 8000 až 9000kč. A někteří sběratele jsou si vědomi poptávky a kolikrát cena vytlačí k 30 tis.
A ano existují značene varianty, varianty a rozdílné ročníky
Katalog v češtině či literaturu jsem nesehnal,ale na webovkach je možnost zjištění typu a její popis. Také koukněte na německou nabídku,kde je větší výskyt variant a ročníku samozřejmě ceny jsou značně vysoko třeba na ma shop coins. Jinak pokud někdo máte i tenhle ročník 1613, nebo 1603 ve stavu 0/0 tak se pochlupte opravdu z hlediska dostupnosti velmi málo.
Také existují 2 a 3 tolary samozřejmě cenově mimo, ale s hlediska trhu ne moc žádané,až na vzácnější výjimky.
Registrovaný uživatel
Nevím kde sledujete, mashop je předražený srotiste kde se jen sem tam ukáže něco pěkného za rozumný peníz. Jak říkám, mám jeden velice pěkný vystaveny na aukru, není můj, cenu si určil kamarád, jistý numismatik mu nakukal pohádku a vzácné variantě s medvědem což je zřejmé pitomost. A prodal mu ji za 29tis. Ale skutečnost je ze se na auree vydrazila za 30 a u kunkera za 1400e mince se stejným katalogové určením. Rozdílem razidel jsem si vědom. Proto by mě zajímalo jestli jsou takhle vysoko dosažené ceny běžnou anomálií kdy se střetnou 2sberatele variant a zabojuji o chybějící kus nebo jsou evidované vzácnější varianty. Bohužel na to neznám žádnou detailnější literaturu než zmíněného davenporta. Já mám vystaveny ročník 1603. Mrkni na aukro a najdeš ho. Mám tam i fotku výsledků z livebid aurea.
Moderátor
Otravnykomar napsal
Nevím kde sledujete, mashop je předražený srotiste kde se jen sem tam ukáže něco pěkného za rozumný peníz. Jak říkám, mám jeden velice pěkný vystaveny na aukru, není můj, cenu si určil kamarád, jistý numismatik mu nakukal pohádku a vzácné variantě s medvědem což je zřejmé pitomost. A prodal mu ji za 29tis. Ale skutečnost je ze se na auree vydrazila za 30 a u kunkera za 1400e mince se stejným katalogové určením. Rozdílem razidel jsem si vědom. Proto by mě zajímalo jestli jsou takhle vysoko dosažené ceny běžnou anomálií kdy se střetnou 2sberatele variant a zabojuji o chybějící kus nebo jsou evidované vzácnější varianty. Bohužel na to neznám žádnou detailnější literaturu než zmíněného davenporta. Já mám vystaveny ročník 1603. Mrkni na aukro a najdeš ho. Mám tam i fotku výsledků z livebid aurea.


Má shop coins,bylo na tvou otázku o variantách a ročnících je tam větší nabitka k porovnani,jinak tam jsem ho nekoupil. Nesouhlasím,že má v jen nabídce šroty v pestrosti a vzácností nabídky se žáden naš nume schopu nevyrovna.Samozřejmě ceny jsou u některých vzácných kusu trochu mimo,ale tak jinak celkem je scela rozdílné.
Jinak znám váš kousek na Aukru prodává se asi cca.3tyden.
Cena je vysoká ikdyž je to pěkný kousek a prodejce na takovou mincí,s minimem doporučeni,se jeví ne zcela věrohodně, rozdíl by byl u kluků Turnova,či bukačovski a syn,to by už byl fuč,ale i tak cena je na max.horni hranici já bych ji viděl kolem 20.000 až 25000kč.podle sledovaností je vidět,že se čeká na slevu. :)
Moderátor
Chyba .....ceny jsou,scela ne tak rozdílné.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
To co celou dobu tvrdíte i celkově, vaše názory na numismatiku sběratelství jsou s valné většiny spravné a jste bezesporu skvělý teoretik a výborný konkurent v diskuzích,je take vidět, že máte v mnoha oborech přehled. Ale urcitě sám víte, že po stránce praktické to bývá kolikrát jinak než má byt. Váš postoj se mi jeví.Jako postoj učitele a člověka co za každou cenu trvdě stoji za spravne teoretické dodržování pravidel v numismatice a všiml jsem si nejen v tom.Což je chválihodne a dávate spravny směr numismatice, který speciálně v dnešní době pomalu schází se zakladnich pravidel a principů , na kterých je založena.
Mnoho s nás si toto, ale již dávno uvědomuje a kolikrát si situace žádají a to speciálně u méně dostupného a zpravidla dražšího materiálu udělat výjimky. Jinak by se opravdu mohlo stát, že ho člověk pozbude a to z hlediska pozdější dostupnosti.
Pokud numismaticky trh poletí v takovém tempu jak za posledních cca.10 let, kdo ví jaka bude dostupnost takoveho to materiálu za dalších cca.10 let.


Ale já nejsem žádný teoretik, kdy by byly moje názory odtrženy od reality. Právě naopak to, co zde píši, je založeno na jistých zkušenostech. Pouze popisuji to co jsem zažil, jak tuto problematiku cítím a na jakých základech se zakládá stav kde jsem dnes.

Ano, shodneme se na tom, že v případě kvalitního materiálu je vyšší poptávka než nabídka. Na druhé straně toto tvrzení neexistuje v absolutní rovině. Vždy jde pouze o dvě věci, na které si musíme odpovědět. První se zakládá na přehledu o výskytu mincí, které poptáváme. Druhá otázka pak vychází z našich finančních možností. Jedná se tedy poměrně o jednoduchou rovnici.

Příklad:

Výskyt mincí mého zájmu se odvíjí v objemu finančních prostředků v hodnotě X Kč.
Moje finanční možnosti lze odhadovat v objemu 0,2 X. Tedy zdaleka nemám na vše kvalitní, co do své sbírky poptávám. Zde je pak odpověď jednoduchá.

Proč bych kupoval i hůře zachovalé mince, když nemám na vše hezké?

Mincí sice ubývá, to ale neznamená, že neexistuje šance na získávání kvalitních položek. Tato problematika vychází pouze z přehledu a z otázky znalostí o potencionálním výskytu. Samozřejmě mince lze koupit v aukcích, ve veřejných nabídkách, ale také nemalé procento kvalitního materiálu se prodává mimo zraky veřejného trhu, tzv. z kapsy do kapsy. Jde o získávání známostí, kdy kupujeme mince ze sbírek atd. A mohu Vám říci, že takto jsem sehnal také tost mincí, které bych jinde nesehnal.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 186 187 188 189 190 191 192 193 194 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1