Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Vykupminci.cz
Numisargo

* CHLUBÍRNA * :)

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tomu se Archy říká po moravsku "jeden o vozách a druhý koz.ch" :mrgreen:
Jinak vám všem přeji pěkný večer. :D A nebuďte na sebe jako na cizí,vždyť jste tu všichni ujové a bratři. ;)
Moderátor
Michaela ale veď my nie sme na seba ako cudzí. ;) Predsa môžeme rozbehnúť aj debatu ktorej baby nerozumejú, nie? :shock: :roll: :twisted: My sme tu jedna veľká partia ľudí, ktorí majú k sebe blízko, sme tu veľmi dobrí priatelia. Ale názory musí mať každý vlastné, ľudí s vlastnými názormi si vážim. No vidíš... ja o vozách a Ty o onóm... :oops: :lol:
Registrovaný uživatel
Michaela určite nie sme cudzí na seba. ;) Oprašujeme spoločnú históriu. :D
Ja teda to vnímam pre niektorých samurajov prehlbenie poznania vlastnej histórie. :lol: :mrgreen:

Michaela napsal
Tomu se Archy říká po moravsku "jeden o vozách a druhý koz.ch" :mrgreen:
Jinak vám všem přeji pěkný večer. :D A nebuďte na sebe jako na cizí,vždyť jste tu všichni ujové a bratři. ;)
Registrovaný uživatel
Archy, první svazek byl o dějinách před VM, druhý je o době VM, jsou to opravdu super knihy! všem doporučuji, napsal to Zdeněk Měřínský, nakl. LIBRI
Moderátor
Skúsim si to zohnať. To máš požičané, alebo sú to Tvoje knihy? Zajtra budem mať nejakú novinku o Václavovi III., poslednom Přemyslovcovi. Veľmi sa na to teším, o súmraku Přemyslovcov sa akútne potrebujem dozvedieť viac. Závidím vám chlapci, ja do desiateho decembra musím prečítať Simone De Beauvoirová - Druhé pohlavie, dva diely k jednej skúške. Sú to také feministické sračky až by jeden zaplakal. Radšej by som čítal Měřínského... :'( :'( :'(
Registrovaný uživatel
koupil jsem si je, takovéto knihy si nepůjčují :) ty musím vlastnit :D
Registrovaný uživatel
Oxeroxuj pre kolektív. ;)
kacuro napsal
koupil jsem si je, takovéto knihy si nepůjčují :) ty musím vlastnit :D
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Oxeroxuj pre kolektív. ;)


no jasný, je to jenom asi 1500 stránek :)
Registrovaný uživatel
Viem,ber to ako fór. :mrgreen: :mrgreen:
Dvakrát som sa dal nahovoriť oxeroxovať knihu super práca. :D
Oliver je mladý plný elánu tak držím mu palce nech to vydrží aspoň do styridsaťpať rokov,potom to bude mať na háku. :D ;)
kacuro napsal
grofik napsal
Oxeroxuj pre kolektív. ;)


no jasný, je to jenom asi 1500 stránek :)
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
kacuro napsal
které slováky myslíš? co si pamatuji, tak jste byli neustále pod cizí nadvládou :)


Akože ktorých? Keď sme neustále boli pod cudzov nadvládov, tak sme už neboli Slovákmi? Vy ste na tristo rokov pod Habsburgovcami stratili svoju českú národnosť? Moderná historiografia hovorí o Veľkomoravanoch ako o priamych predkoch dnešných Slovákov a Moravanov. Toto nemám z vlastnej hlavy, dalo by sa s tým polemizovať, ale je to fakt, ktorý je momentálne uznávaný. Prvé zmienky o Slovákoch v latiských textoch (Slavi, Sclavi) sú naozaj veľmi staré, myslené na slovenské pomery. Ako Slováci sme boli známi ihneď po zániku Veľkej Moravy, pri bojoch sv. Štefana s odbojným Kopáňom pred r. 1000 bojovali na Štefanovej strane slovenské vojská slovenských veľmožov Poznana a Honta. Toto uznávajú aj Maďari, sami teda uznávajú existenciu Slovákov pri zrode Uhorského štátu, ktorý pôvodne vôbec nebol maďarským, ale multietnickým štátom, kde národnosť, či etnická príslušnosť nehrali žiadnu úlohu, úlohu hral stav.


tak veru, narody v dnesnom slova zmysle zacali vznikat koncom 18. storocia, stredoveky natio hungarica bol zalozeny na stavovskej prislusnosti :)
Registrovaný uživatel
roland nie celkom presná definícia,pokiaľ máš na mysly celú Európu? :roll:
Nie všade to bolo pravidlo aj v celosvetovom merítku.
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Michaela ale veď my nie sme na seba ako cudzí. ;) Predsa môžeme rozbehnúť aj debatu ktorej baby nerozumejú, nie? :shock: :roll: :twisted: My sme tu jedna veľká partia ľudí, ktorí majú k sebe blízko, sme tu veľmi dobrí priatelia. Ale názory musí mať každý vlastné, ľudí s vlastnými názormi si vážim. No vidíš... ja o vozách a Ty o onóm... :oops: :lol:


;) Milý Archy, to že čteš nějakou feministku,která ti leze krkem(i mě by lezla,feministky nemusím) nedomýšlej si,že ženské nerozumí vašim mužským nebatám,teda aspoň většině. :roll: ;)
To Kacuro: kdyby tě přece jen přemluvili spáchat harakiri s těmi 1500 stránkami, hlásím se jako další zájemce. :D No Archyho soumrak přemyslovců, musí být též velmi zajímavý. :mrgreen: (kdo ví,co všechno o tom soumraku robili?) :mrgreen: :D .
A dík Kacuro a Pehu,že jste mi přenechali Ludvíka,bylo to od vás velkorysé. :D
Registrovaný uživatel
Není tohle náhodou chlubírna!!!! :evil: Kecat mužete jinde nééé!!!! :evil: :twisted:
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
no dyk mi se chlubíme svými předky :D :D né nic ve zlém ... ;)


No jasně,chlubí se tu svými předky,také tím co čtou,já,tím,že nejsem feministka apod.Radku . :twisted: :D
Registrovaný uživatel
:twisted:
Registrovaný uživatel
Tak fajn,aby se Radek nečertil,tak tady je to, co skutečně do chlubírny patří,
velmi se z těchto mincí raduji,mám za to,že lvíček je I.1,možná že se pletu,jestli ano tak se co by začátečník omlouvám. ;) :P

http://img3.imgup.eu/mince1.jpg
http://img5.imgup.eu/mince2.jpg
Registrovaný uživatel
Neviem je možné,že sa mýlim vidím tam orlicu. :shock: :shock:
Registrovaný uživatel
jedna vtak a jeden lev.oba trosku postihnute :D casom ;)
Registrovaný uživatel
:shock: jano ,jano, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ;)
Registrovaný uživatel
Michaela, máš pěkné kousky, každý z nich strčí do kapsy všechny ČS pamětní mince :) páč ony nemají žádnou historii, ale tyto penízky ano ;)
Registrovaný uživatel
Mmm... úplná zoo...jeden lev a jeden pták :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
:shock: kacuro kacuro,uhol ohľadu.Pekná minca je pekná,je úplne jedno aká je. ;)
Samozrejme najlešie sú mince obdobia ktoré zberateľ zbiera.
Ja mám rád každú mincu preto ,že v krajnom prípade môžem vymeniť predať. :D
Registrovaný uživatel
grofik: samozřejmě s Tebou nesouhlasím :) ale jak píšeš, každý má na to jiný pohled. pro mě je oběžná mince historický artefakt, spojený s určitou dobou, který byl součástí běhu dějin, prošel rukama mnoha lidí ... ta mince má svůj vlastní život :)
kdežto nějaká pamětní mince, která je zavřena v plastovém obalu, která si svůj "běh dějin" odbyde jen někde v šuplíku ... to pro mě není mince v pravém (historickém) smyslu :)
Registrovaný uživatel
kacuro,ale tých "bacilov" na obehovej minci!!! :mrgreen:
Pametné mince prináša vývoj a doba.Pokiaľ sa pozrieš na niektoré aukcie tak niektorý predajcovia sú držitelia už aj proof. :roll: mincí zo 16-tého storočia. :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
jj... tyhle historické proof mince jsou nejlepší... :) pak ještě "ne-li proof" "téměř proof" a "zbytek ražebního lesku" :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Robbie v 26. 11. 2007, 12:01. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1