Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Vykupminci.cz
Numisargo

* CHLUBÍRNA * :)

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 187 188 189 190 191 192 193 194 195 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Že Já jsem tak tušil vaši reakci :)
Jsem samozřejmě za ni rád.
Ten příklad co jste uvedl, jsem mě rozhodně netyka a myslím,že je málo nadšenců co tohle dělají.
Mám rád vaši taktiku diskuse, kdy potvrdíte fakt dnešni problematiky o dostupnosti,který jsem několikrát zminil a pote ve stejném článku ho vyvrátite nějakou doměnkou a ještě mě stavíte do pozice,nerozvažneho hlupáka.
Ano právě získávání se zdrojů mimo veřejný trh, je nejlepší variantou.Jenže tato varianta získávání rekněme chcete li, je dnes již ne tak bežna jak před 10, 15lety.Sberatele si uvědomují možností většího zhodnocení svých sbírek. A lepší vzácnější kusy již jaksi nejsou podpultovky.
Stale vice se mi jevite také jako,chytrý strateg co správnym směrem v diskuzi propagátorem s postojem chce maximálně zúročit sve bezpochyby kvalitní sbírky nábyté v dobách kdy získáváním kvalitního materiálu, bylo snadnější právě s pohledu tvz.podpultovek mezi sběrately kdy webové site a dostupnost info.byl v plenkách. Což vam bezesporu chválím.
A rád s vámi i když někdy živěji diskutuji.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Mám rád vaši taktiku diskuse, kdy potvrdíte fakt dnešni problematiky o dostupnosti,který jsem několikrát zminil a pote ve stejném článku ho vyvrátite nějakou doměnkou a ještě mě stavíte do pozice,nerozvažneho hlupáka.


Já zde nevolím žádnou taktiku, která by si vzájemně odporovala. Pouze hodnotím stav, kdy jsem zásadním odpůrcem černobílého vidění světa. Takto život nefunguje a pochopíme ho až tehdy, pokud si uvědomíme, že každá problematika "hraje všemi barvami." Tedy, mincí sice ubývá, ale částečná dostupnost je zaručena i dnes. Pouze jejich získávání je složitější. Na druhé straně to nemusí platit absolutně, protože máme internet, neexistují hranice a z mincí se stal normální objekt obchodu. To jsou dnešní výhody, které dříve neexistovaly. Co myslíte, v těchto tvrzeních si odporuji, nebo pouze hodnotím ze znalostí věci vývoj v čase se všemi plusy a mínusy?

To co zde píši, to jsou pouze moje preference. Nikomu je nenutím a bude záležet pouze na ostatních, zda se nad mými názory zamyslí a něco si z nich vezmou pro svojí činnost, nebo nikoli. Dále bych si nedovolil dělat z někoho hlupáka. Pouze říkám to, co si myslím a pojmenovávám věci, které pokládám za chyby. Zároveň ale dávám svoje subjektivní řešení, kterým věřím a které se nezakládají pouze na hezkých slovech bez obsahu. Právě naopak obsah je pro mne nejdůležitější.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Ten příklad co jste uvedl, jsem mě rozhodně netyka a myslím,že je málo nadšenců co tohle dělají.


Tento příklad by se za předpokladu dodržení nastíněné logiky týkal všech zdejších diskutujících. Pochybuji, že je zde někdo, kdo má neomezené finanční možnosti. Navíc, proti mně máte jednu velkou výhodu. Já dělám vysoce specializovanou sbírku s menším výskytem kvalitního materiálu. Váš rozsah zájmu je mnohem širší a dostupných mincí je zde neporovnatelně více. Pak se může objevit aukční nabídka, kde částka 10 000 € nebude hrát žádnou roli.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Ano právě získávání se zdrojů mimo veřejný trh, je nejlepší variantou.Jenže tato varianta získávání rekněme chcete li, je dnes již ne tak bežna jak před 10, 15lety.Sberatele si uvědomují možností většího zhodnocení svých sbírek. A lepší vzácnější kusy již jaksi nejsou podpultovky.


Podle mého názoru prodeje mimo veřejný trh stále existují. Je spousta sběratelů, kteří chtějí, aby někdo jiný v jejich snaze pokračoval.
Před půl rokem jsem dostal nabídku na mince, které jsem měl delší čas zamluveny. Dále mám zamluvenu jednu kolekci. Naopak mince, které pouštím ze sbírky, nabízím kolegům a mojí sbírku má již několik let zamluvenu jiný kolega. Tímto odpovídám na Váš nedávný dotaz, co bych dělal se sbírkou, pokud bych potřeboval finance.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
barbar napsal
Ano právě získávání se zdrojů mimo veřejný trh, je nejlepší variantou.Jenže tato varianta získávání rekněme chcete li, je dnes již ne tak bežna jak před 10, 15lety.Sberatele si uvědomují možností většího zhodnocení svých sbírek. A lepší vzácnější kusy již jaksi nejsou podpultovky.


Podle mého názoru prodeje mimo veřejný trh stále existují. Je spousta sběratelů, kteří chtějí, aby někdo jiný v jejich snaze pokračoval.
Před půl rokem jsem dostal nabídku na mince, které jsem měl delší čas zamluveny. Dále mám zamluvenu jednu kolekci. Naopak mince, které pouštím ze sbírky, nabízím kolegům a mojí sbírku má již několik let zamluvenu jiný kolega. Tímto odpovídám na Váš nedávný dotaz, co bych dělal se sbírkou, pokud bych potřeboval finance.


Omlouvám se nemohl jsem dříve reagovat. Ale je vidět, že jste zajimavě rozkuchal muj a nejenom Můj názor.
Je vidět,že jste opravdu sběratelem se specifickým záměrem a vypadá to,že i pro tento záměr nemáte problém utratit''balík,, za maximalni doplňování
sve sbírky....A právě v tomto je naš rozdíl.
Sběratelů jako vy není mnoho a ve vašich sbírkách se určitě nachází unikáty vašeho zaměření, ale pro běžne sběratele, vašeho typu ,kteří se časem dostanu na pomyslnou hranici to znamena k cenym nedostupnym kouskům na, ktere nebudou mit na ně, nastává zásadní problém...... :(

Dale se vyjádřím webovým možnostem, ano výhodou je nabídka a info.ale nevýhoda převažuje ,právě již zmiňovaných podpultovkach a smlovacich dovednostech a znalostech nabizeneho materiálu,které se pomalu vytrácí.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Je vidět,že jste opravdu sběratelem se specifickým záměrem a vypadá to,že i pro tento záměr nemáte problém utratit''balík,, za maximalni doplňování
sve sbírky....A právě v tomto je naš rozdíl.
Sběratelů jako vy není mnoho a ve vašich sbírkách se určitě nachází unikáty vašeho zaměření, ale pro běžne sběratele, vašeho typu ,kteří se časem dostanu na pomyslnou hranici to znamena k cenym nedostupnym kouskům na, ktere nebudou mit na ně, nastává zásadní problém...... :(


Sběrarelů s úzkým zaměřením ale také není málo. Je dost sběratelů, kteří např. sbírají mince FJI. Jeden kolega dělá měděné ražby. Před časem mi byla nabízena velice kvalitní kolekce PG atd. Pak jsou sbírky budované na základě jednoho nominálu, někdo sbírá pouze konkrétní mincovnu atd.

Já také nemám na vše co bych chtěl, proto zde stále dokola razím logiku ve významu-nemáš na vše hezké, vyhýbej se horším kusům a peníze si šetři na něco, co bude stát za to a udělá ti radost. Zkušenost mne naučila, že čekání se vyplatí.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Ano vaše logika,je základem numismatickeho sběratelství a je chvalihodná a většina sběratelů se včetně mě ji dodržujeme, ale u některých méně dostupných kusů je třeba slevit se zasat a to právě je invidualni u každého sběratele jednotlivce.

Jinak znovu ...pro sběratele se specifickým zaměřením jednoho dne bezesporu nastane situace kdy je nemožné z hlediska nedostupnosti doplnit svoji sbírku a nastává problém.
S nad pote to neznamená jen snění o nedostupném :roll: či hromadění stále stejného :? ..což není muj smysl.
Proto zpravidla se sběratele uchylují k jinému zaměření a časem je rozsah mnohem větší.

Jinak F.J. to je muj otec,nic ho nezajímá jen ražby F.J. a neustále hromadi a pote prodává a znovu hromadi.
Má zajimave kusy, ale na unikáty zatím nedosáhl a pokud už se něco naskytne a je připraven,prohraje aukci.
Pořád slyším, že je mohl mit před 25 lety,nabízeny staršími sběrately, ale ikdyž mohl ,zaváhal.
A kleje na dnešní webove možnosti , s horšiho pohledu oddalují a komplikují obchodní dovednosti zkušených sběratelů.A v celku to chápu bohužel.
Proto Já osobě mám vlexibilnějši pohled na dnešní sběratelství nume. I přes sve spravné numismaticke zásady vámi neustále zduraznovany.
Registrovaný uživatel
Zde až tak nejde o mé názory, pouze chci zdůraznit, že to co říkám já, to jsou moje subjektivní názory, které vychází z mých priorit a se kterými jsem schopen se ztotožnit.

Každý jsme jiný, jinak uvažujeme, ale jde o to, aby každý z nás byl schopen si svoje postupy sám před sebou obhájit a zdůvodnil si je. Prostě aby nedělal něco, co je mu cizí.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 10. 7. 2018, 12:47. »
Registrovaný uživatel
Tyjo, pěkně jste se tady rozepsal ale ohledně toho tolaru aa jeho cen nikdo zřejmě nezná odpověď. Když se vrátím barbare bukovcak a Turnov jsou oba vykotaleny obchodníci jeden kvalitně opravuje mince a zapomíná to jaksi zmínit, druhý si umělé navyšuje cenu a prodané mince prodává stále dokola. Nevím jestli chápete jak ma-shop funguje, je to v podstatě aukro jen s pevnou cenou. To není numismaticky obchod ale trh. A propo tolary německých rytířů se objevují opravdu běžně téměř na každé větší aukci. K tomu tolaru u mě, já nevěřím že je prodejny za více jak 10tis. Tohle je nesmysl ale přál si to můj kamarád tak ho tam má takhle, mě to žíly netrha. Jinak souhlas s Evropou, kdo se skutečně věnuje sbirani a je schopný vstřebávat informace ví kde mince sehnat vzhledem k internetu myslím že mnohem jednodušeji než dřív. Jen je třeba pochopit že to nefunguje, mám Cash tak si teď tohle koupím. Na dobrý kus za správnou cenu se čeká i roky pokud jde o něco méně vidaneho.
Moderátor
Otravnykomar napsal
Tyjo, pěkně jste se tady rozepsal ale ohledně toho tolaru aa jeho cen nikdo zřejmě nezná odpověď. Když se vrátím barbare bukovcak a Turnov jsou oba vykotaleny obchodníci jeden kvalitně opravuje mince a zapomíná to jaksi zmínit, druhý si umělé navyšuje cenu a prodané mince prodává stále dokola. Nevím jestli chápete jak ma-shop funguje, je to v podstatě aukro jen s pevnou cenou. To není numismaticky obchod ale trh. A propo tolary německých rytířů se objevují opravdu běžně téměř na každé větší aukci. K tomu tolaru u mě, já nevěřím že je prodejny za více jak 10tis. Tohle je nesmysl ale přál si to můj kamarád tak ho tam má takhle, mě to žíly netrha. Jinak souhlas s Evropou, kdo se skutečně věnuje sbirani a je schopný vstřebávat informace ví kde mince sehnat vzhledem k internetu myslím že mnohem jednodušeji než dřív. Jen je třeba pochopit že to nefunguje, mám Cash tak si teď tohle koupím. Na dobrý kus za správnou cenu se čeká i roky pokud jde o něco méně vidaneho.


Komare mě by zajímalo kolik je ti let.
Zatím jsem si nevšiml,že by jsi alespoň trochu formoval svuj postoj ,či diskutoval svými slovy o něčem se své praxe. A pokud se chceš zapojit,tak pečlivě si vše pročti a zamysli se.
Krátké nepodložené až někdy hloupé kritiky je všude dost a je to jista forma meně inteligentního způsobu jak se zviditelnit,v mém případě nevyjímaje,ale já si kabát nepřevlikam.A pokud zde něco vyplivnu,je to jistá obrany proti napadání nových členů a nadřazováním se nad nimi.
Promiň,ale nehodlám ti vysvětlovat něco co momentalně nepochopíš.
Dohadovat se o kvalitách prodejců nehodlám.
Koukni zpětně na své hodnocení kolik hodnoceni máš na Aukru a také koukni zpětně na své dizkuze na tomto portale a zamysli se.
Nezapoň napsat svuj věk ;)
Registrovaný uživatel
:o Tuhle odpověď vůbec nechápu. Asi nerozumíš že mě zajíma především problematika téhle tolaru a jejich ceny a bližší dokumentace právě pro porozumění cenové relace. Já Německo nesbiram až na rodovou odnož Norimberku ale mám kamaráde který má Německo v merku a občas se od něj něco přiučim a na tuhle otázku jsme se odpovědi nedopatrali. Proto jsem se přidal do diskuze, jelikož se rád učím a dozvídám nové věci. Pokoušet se argumentovat věkem no co k tomu říct. Ještě když netušís kolik mi je. Nepodlozenymi?? Můžu ti tady vypsat několik minci a datumu kdy se pravidelně na aukru objevují, i poslat odkaz na reklamovany kus kde se v Rakousku prodal poškozený a na aukru už perfektně opraveny. Nedovolil bych si někoho narknout a vynášet tu nějaké dohady, to je osobní empiricky prokazatelna zkušenost a obávám se že ne jen moje. Ale to není oč jsem se tady chtěl bavit. Myslel jsem že rozumíš tomu co sbírás, proto jsem se zeptal. A ty tady okolo sebe jenom kopes. Dle tvich odpovědi soudím že budeš třeba na světě víc zim ale v numismatice jsi pořád jarní kvítí. Tak si tedy užij své rytíře v radosti. Peace.
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 10. 7. 2018, 18:51. »
Moderátor
Výpiš mince o kterých mluviš pořešime, pošli na ně také odkazy aukru a ne že napíšeš, že jsou ve vymazané histori.Jednoduše prokaž sve fakta.
A napiš věk ten ať mám nějakou představu.
A nevím proč,bych měl kopat.
S Evropou si jen probíráme naše názory,děláme to často i když se kolikrát neshodneme.
Ty jsi skočil po hlavě do něčeho, čemu viditelně nerozumíš.
Jinak by jsi takle nereagoval.
Jak seš kanón a myslíš, že ho neprodaš ani za 10000. Tak to skuz, nehazej bludy do eteru. :) Myslet neznamená vědět.
Moderátor
Zde je teda ten tvůj kousek o kterém diskutujeme.Jeli již pravda,že......
https://aukro.cz/tolar-maximilian-1603-jako-velmistr-radu-nemeckych-rytiru-6930033964

Mám nyní čas tak, budu se ti teda věnovat.
Tvoje doměnka je,že se ani za 10000 neprodá,tvou doměnku bych celkem chapal kdybychom byli
Někde v roce 2009-10.
Můj názor jak jsem ti již dříve nastínil, na adekvátní cenu je mezi 20000-25000kč.
A vzhledem k tvé chybné strategie prodeje i to pochybuji .Kdy jako začátečník na Aukru vyšvihneš cenu na max.a přiložiš foto s aukce,je ne zcela moudré.
Potenciální zákazníci jsou chytří a počkají si.Protože třeba já bych si položil otázku proč ho hned prodáváš, když jsi ho vyhrál.Staviš mě do pozice nejistoty.
Po neúspěšném týdnů spouštiš cenu,což je další chyba.
Pokud spouštiš jednou,je pravděpodobné,že spustiš znovu.Všimni si kolik lidí čeká se sledovaností a mám pocit,že už je to 3 týden.
Dále dle tvé historie aukra usuzují,že jseš překupníkem, Podle posledních tvých prodejů např.tolar
Karla IV 1725 .

Stoho všeho mám jaksi na tebe celkový úsudek :)
Tvrdíš,že nenakupuješ na pochybných portálech a historii Aukra máš i nakupy např. S goltzove tvrzi,či numismatika Pešek jsou to výhradně nume prodejci.
Pak se mi nediv,že mám takovy to pohled.
Prostě si svlikaš a oblikaš kabát podle tohoto jaké je počasí :)
Registrovaný uživatel
Nezbláznil jsi se?! Chvíli bych si myslel že jsi jeden z oněch zmíněných ale pamatuju si tvůj úvodní dotaz na averz což soudím že nejsi, dle tvého zájmu o moji lustraci, nesloužíl jsi u VB? :-D teď skutečně k věci, já cenu u toho tolaru nesnižuji, nejsem žádný aukro kšeftman, nezivim se tím, na aukro chodím spíš jen z nouze dozajista jsi si všiml že mám jen 5nakupu a 11prodeju za 3roky tohohle účtu. A že jsem tam něco nakoupil? No a? To jak to tam je vystaveny si nadiktoval majitel toho tolaru. Občas něco levné koupím a dráž prodám. Vidíš na tom něco špatného? Nějak nechápu čemu nerozumím a kde prevlikam kabát. Ty jen odvádís pozornost od jádra věci kde mi stále nejsi schopný říct nic k tématu, o ceně, variantách a bližším určení typu tolaru řadu německých rytířů kvůli kterému tady vlastně diskutuju.
Registrovaný uživatel
a propo ten co mam vystaveny, neni ten z ilustracniho obrazku, navic ten vysledek je ze 2014, ty jsi uplne mimo clovece. Nikde jsem nic nenapsal o pochybnych portalech a o tom kde nakupuju a kde ne..... Tyve, nevim jestli mam dneska den blbec nebo je to tebou ale uz mi vazne dochazi trpelivost s takovimy jedinci! Ja jsem rocnik 88, kdyz to tak moc potrebujes vedet k tomu tvemu kadrovemu posudku! Pochlub se ty, jak dlouho te rezim formoval. To jsem zvedav soudruhu!
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 10. 7. 2018, 22:22. »
Registrovaný uživatel
A jen tak mimochodem, ted se tenhle typ prodal u katze za myslim 420e sice horsi, ale porad lepsi nez ten tvuj, takze ano, je to bezna mince, ano pochyboval bych ze tady u nas da nekdo vic jak 10 protoze si proste myslim ze je to bezna mince, a proto jsem se ptal, proc jsem narazil v historii na takhle ruzne ceny u typu Davenport 5848 kdy se nekde jednou proda za 9 a podruhe za 30 pri stejne zachovalosti?! To je mi zahadou, jelikoz kamarad ho koupil za myslim 29 s legendou o vzacne variante s medvedem. A o to mi tady jde! A bohuzel jsem se spletl kdyz jsem si rikal ze konecne by mohla byt zahada rozlustena a ze je tady nekdo kdo to sbira. Tak a ted mas prostor k vyjadtreni se ke vsemu okolo jen ne k tomuhle :roll: :roll: :roll: :roll:
Moderátor
V příspěvku, 4746 jsem ti napsal odpověď na tvou otázku, ohledně tolaru německých rytířů. Nevím co se tak vzrusuješ.
Co to do tebe vjelo, jinak k me kdysi davne otázce výraznému otočeni reversu u tolaru Ferdinanda III mam stále svuj názor, že až tak zcela běžné to není,i když drobne odchylky jse vyskytují.
Nezapomeň, že jsi to byl ty co jsi skočil sverazně do diskuze a Já tě, před všim varoval. To, že jseš čerstvý třicatnik, se nemusíš stydět.A to viš, že do určíte miry to má váhu, věk tak si člověk udělá Lepší obrázek. A u VB jsem nesloužil :)
Jinak jsi to byl ty,co napadáš ruzne prodejce a Já jen poukázal
Jaky jseš obchodník,delaš typicke začatečnicke chyby prodeje a jak ti něco nejde, tak pliveš kolem sebe a urážíž zkusenějši.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Já jen poukázal Jaky jseš obchodník,delaš typicke začatečnicke chyby prodeje a jak ti něco nejde, tak pliveš kolem sebe a urážíž zkusenějši.

Si mu to poriadne naložil Barbar :lol:
Evropa1, Otravnykomar - vy máte božskú trpezlivosť.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Ale nenaložil.
Snad je dost starý a zkušený, že takové diskuzní výměny . Někdy i o nepodstatných směšnych věcech.Jsou vživotě naprosto bezvyznamné,jsou mnohem složitější a důležitější věci v životě.
Registrovaný uživatel
Tak snad tady dám raději do chlubírny jednu hezkou větší minci:
XV krejcar - 1664 - Arcivévoda Zikmund František - mincovna Hall

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To H na reverzu - tak si značíš mince ve sbírce??? :D
Registrovaný uživatel
Forpus napsal
To H na reverzu - tak si značíš mince ve sbírce??? :D


Jasně H jako hezký, hodný, hrdý, hravý hrdina Horacio :-)
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Hodně slušny už mi leží nějaký pátek na acku. Je to běžná mince každé aukce. Ovšem zajímalo by mě jak to že některý kus stejného určení a zachovalosti udělá 30tis a jiný klasických 8-9., barbare jestli to sbírás máš něco lepšího než davenporta? Zajímalo by mi jestli někdo katalogizoval varianty do hloubky

Varianty tolaru arcivevody Maximiliana jako velmistra Radu nemeckych ritiru najdes v soupisu velke sbirky hrabete Enzenberga ulozene dnes v Tiroler Landesmuseum Ferdinandeum v Innsbrucku. V souvislosti s jinou minci se mi dnes soupis dostal do ruky, variant tolaru rocniku 1603 je tam 5 a variant rocniku 1613 je popsano 12. Pocet razenych kusu uveden neni.
Moderátor
Zdravim Mitome, taky mĕ to celkem zajímá.
Pokud máš stále ten soupis s popisem variant,mužů tě poprosit vložit jsem nějaké čitelné fota,samozremě pokud je to možné,nebo zaslat na mail.
Já už dříve sháněl nějaké bližší info k těmto ražbam a neuspěšně.
Díky
Registrovaný uživatel
- pro barbar:
Publikace s popisem sbirky je stara, asi z roku 1928 a varianty jsou tam uvedeny formou popisu, vyobrazena je pouze jedna (c. 59). Rozdily jsou zejmena v ruznem zkraceni titulatury a provedeni rozdelovacich znamenek v opise. Variant tolaru rocniku 1613 je uvedeno dvanact (c. 50, 51, 53, 55, 57, 59, 60, 61, 62, 63, 63a, 64). Tvuj kus je var. c. 63a. U variant c. 59, 62, 63 a 63a je v opise pred MAX chybne uvedena petilista kyticka, spravne ma byt sestilista (asi nemeli pri tisku spravnou literu).
- varianty c. 50, 51, 53:
http://imgworld.cz/s3/xazR794vPN.JPG
- varianty c. 55, 57, 59, 60, 61, 62, 63, 63a:
http://imgworld.cz/s3/AAjtcIOvwS.JPG
- varianta c. 64:
http://imgworld.cz/s3/crNZJIN5nu.JPG
- fotopriloha s variantou c. 59:
http://imgworld.cz/s3/KUuGsHRIa5.JPG

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 187 188 189 190 191 192 193 194 195 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1