Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Vykupminci.cz
Numisargo

* CHLUBÍRNA * :)

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 190 191 192 193 194 195 196 197 198 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Sigure, je zakázáno brát cokoli s sebou do hrobu :)
Registrovaný uživatel
Ondrášku, pre Chárona niečo musíš mať pripravené... ;)
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ludovit-i-z-anjou-ludovit-velky-1342-1382-_post_-199858#post199858
Registrovaný uživatel
sigur napsal
...rozmýšľam, že ako môže pri modernej strojovej výrobe vzniknúť dvojráz....


Nikto nič? Že pri ručnej výrobe poskočí razidlo alebo pri opakovanom buchnutí je mierne mimo ako prvý úder, to mi dáva zmysel. Ale keď stroj automaticky seká mince jednu za druhou jak Baťa cvičky, tak to mi fantázia nedáva, že kde je priestor na vznik dvojrázu...
Registrovaný uživatel
Podívejte se na příspěvek 1738-spodní obrázek.

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/mince-a-doba-frantiska-ii-9469x70
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Braňo: Myslím, že za to Tě přiveze i zpátky, a nebo alespoň udělá vyhlídkovou plavbu po podsvětí. :lol:
Registrovaný uživatel
Pokud si sigur připlatí u Chárona na převoz jachtou, snad přijme Cháron moji měnu na převoz alespoň v neckách. :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vidím to pouze na kruh s kačenkou :)
Registrovaný uživatel
Neboj, prevezie ho v lodičke...Pepka Zilvara z chudobinca má predsa každý rád :P
Registrovaný uživatel
Pro jistotu se raději ještě naučím plavat :'(
Registrovaný uživatel
A nebo si ještě připlatím: Tolar

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tibet, Gaden Tangka, mincovňa Dod-Pal, typ B, razba z rokov 1880-1894 (15. Karmapa Khačjab Dordže a 13. Dalajláma Thubtän Gjamccho). Predajcom minca nesprávne datovaná k roku 1930.

Averz: Lotos, 8 budhistických symbolov šťastia.
Reverz - opis: Ga-den Pho-dang chhog-le rnam-gyal (Gaden Palace victorious on all sides).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Varianta (iv). Opravdu se to někdo snažil prodat jako typ H?
Moderátor
Malá předvánoční radost, která mi přišla z Portugalska. Výtvarně nic moc, stav je také horší než jsem zvyklý, ale kupoval jsem ho v lotu s jinými mincemi, takže vyšel na pár kaček :) A je to věc, která se na našem trhu moc často nevidí.

BRITSKÝ HONDURAS
Jiří VI. (1936 - 1952)
10 cents 1939
2,32 g, 18 mm, Ag 925/1000
Raženo: 20 000 ks

Jestli vám přijde náklad 20 tisíc ražených kusů na oběhovou minci málo, je třeba si uvědomit, že Britský Honduras byl územím s nízkou hustotou zalidnění a v době, kdy byla mince ražena, žilo v celé kolonii cca 63 tisíc osob.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Takže to vlastně zas tak vzácný není :D. Ne, dělám si srandu. Gratulace k zajímavé minci.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Moderátor
Misak33 napsal
Takže to vlastně zas tak vzácný není :D. Ne, dělám si srandu. Gratulace k zajímavé minci.


Unikát to samozřejmě není, ale většina co jsem viděl byla dost oběhaná. A těch pár pěkných kusů Američani narvou do "Slabs" krabiček a cena pak letí zbytečně nahoru :D
Moderátor
Honzo 👍..
Mám ještě tu knihu u tebe.. 😉

K těm Britům...
K jménu mé dcery, mě inspirovala tahle mince...
Jedna s nejkrásnější minci světa vůbec, myslím že i vyhrála soutěž o ní...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Britské mince jsou moc hezké obecně. Já sbírám už jen Jiřího VI :D I tak ho mám zatím typově sesbíraného sotva z jedné třetiny. Osobně za nejhezčí minci z dob jeho vlády považuju 2 shillings pro Jižní Rhodesii :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ono i ty indické rupie jsou takové moc pěkně rozkvetlé.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak nakonec, po dlouholetém hledání, té nejkrásnější a opravdu bezchybné v UNC stavu v našich končinách jsem jí našel..
Cestoval jsem si pro ní, přes půl republiky.. :)
Touto cestou chci také poděkovat, bývalému majiteli, že jsme se nakonec dohodli a já se stal jejím novým majitelem...Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ta je teda opravdu super krásná. Gratuluji, ale nezávidím. Já mít takovou, tak mám strach, že si za ni jednou dcera koupí kakao z automatu :-)
Registrovaný uživatel
Krasavice..
Gratulačka,barbare. 8)
Registrovaný uživatel
Pěkná, ale víc jak 11 Kč bych za ni nedal, natož abych si pro ni někam jezdil :twisted: :lol:
Registrovaný uživatel
Barbare - tak ses dočkal. Gratuluji a užij si to!
Registrovaný uživatel
Za kolik to bylo, není-li to tajné?
_______________
Moderátor
pooh napsal
Za kolik to bylo, není-li to tajné?


Každá kráska něco stojí.. ;)
K minci jsem získal zajímavé informace , které se shodují s publikacemi od předních českých a slovenských numismatů.
Kupodivu i s ono zmínkou aukro prodejce viz. diskuse zde na sběrateli, které jsem zpochybňoval,ikdyž z větší části i opravněně, a to vzhledem k nepřesnostem...

MikyM.. Napíšu ti na email

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 190 191 192 193 194 195 196 197 198 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1