Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Chlubírna - filatelie

Vykupminci.cz
Numisargo

Chlubírna - filatelie

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 35 36 37 38 39 40 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Stani klidně, nejsi první kdo si to bere a mě to nevadí. Když ti to pomůže, tak to je dobře.
Registrovaný uživatel
Tiež mám podobnú.
Na ebay sa dá kúpiť celkom lacno:

https://www.ebay.com/itm/NEW-ZEALAND-ROSS-DEPENDENCY-1957-SCARCE-FDC-SCOTT-BASE-RR/183114653002?hash=item2aa27bdd4a:g:UbsAAOSwHG9aoFtA
https://www.ebay.com/itm/Postal-History-Ross-Dependency-Scott-Base-FDC-Trans-Antarctic-Expedition-1957/192474882940?hash=item2cd065a37c:g:GdYAAOSwQbdanoZn
https://www.ebay.com/itm/PAIR-of-ROSS-DEPENDENCY-COVERS-with-SCOTT-BASE-HANDSTAMS/391995322254?hash=item5b44bdef8e:g:qTYAAOSwx5lan~zM
https://www.ebay.com/itm/ROSS-DEPENDENCY-OFFICIAL-SOUVENIR-COVER-SCOTT-BASE-TO-UK/222873757040?hash=item33e44fa570:g:SEwAAOSwPb9aju9W
https://www.ebay.com/itm/ROSS-DEPENDENCY-1957-SOUVENIR-FDC-FULL-SET-4-1957-ISSUE-POSTMARKED-SCOTT-BASE/292479777598?hash=item4419273b3e:g:ovYAAOSwKNhao-Qs

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) mayo v 12. 3. 2018, 6:20. »
Registrovaný uživatel
Mayo je to pěkné, také si nějaké budu muset koupit.
Registrovaný uživatel
Tak mám nové území, první známky s novým názvem Karibské Nizozemsko a předlohy pro známky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Velmi pěkné.
Registrovaný uživatel
Ikánek děkuji
Moderátor
Vida, si budu muset poznamenat do známkových zemí (grrrr).

Ale já jsem taky získal jednu novou "známkovou zemi". Nebo spíš nově získal jednu starou. :lol:
Villány provizorium. Celina s přetiskem negyven 40 fill (slaběji viditelné, ale jest tam). Odesláno 25. října 1920 do Curychu. Přišlo 1. listopadu. Povšimněte si adresu odesílatele - Villány, Baranya, SHS Besetz a odesílatelem je pošťák(?) Franz Bodoláncz. Celkové výplatné 5 K 1 fill by mělo být vyšší právě o ten 1 fillér, jestli jsem ty složitý maďarský tabulky správně pochopil.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Neumím počítat. Výplatné je 5 K přesně. Nevím kde jsem sebral ten 1 fillér. Asi únava materiálu šedé houby mozkové. :oops:
Registrovaný uživatel
První série Alawitského státu 1925

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podařilo se mě koupit obálku s ostrova Niulakita které patří Tuvalu ( dříve Ellice). Na obálce jsou razítka typu TC-1 která byly připraveny k 1. lednu 1976 pro všechny ostrovy, ( ostrovů je devět) s výjimkou Niulakity. Možná kvůli zpoždění při přepravě je první známé použití razítka na Niulakity až 21. ledna 1976. Z tohoto důvodu jsou obálky s ostrova Niulakity počátkem roku 1976 poměrně vzácné. Je zajímavé, že první známá razítkovaná obálka od Niulakity pochází z 1. června 1976 a číslo 1 je vyznačeno v ručním zápise.

Další obálka je s atolu Canton který patří k Phoenixským ostrovům který má 8 atolů ale Canton je jediný obydlený. Také na tomto atolu žije velmi málo lidí v roce 2010 zde žilo jen 14 dospělích a 10 dětí. V roce 1940 tam bylo více lidí, jelikož tam byly američtí vojáci. Poštovní úřad Spojených států byl otevřen mezi lety 1940 a 1965. Poštovní úřad Velké Británie byl otevřen dne 25. ledna 1941 a zavřen byl kolem února 1968. Pan American World Airways (Pan Am) dorazili na Canton 18. května 1939, aby vybudovali zařízení pro plánovanou poštovní službu a přepravu zásilek hydroplánem. Služba začala 12. července 1940 s Boeing 314 Clipper. 4. prosince 1941 byl poslední civilní let před nástupem USA do války.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Začal som kompletizovať Nemecké kolónie (lodičky - malý formát). Ak by niekto mal niečo na doplnenie, budem rád, keď sa ozve. Len čisté, ** alebo (*).
Všetky fotky sú tu:
https://markov600.rajce.idnes.cz/nemecke_kolonie/

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Podařilo se zakoupit jeden, podle mne velmi estetický, 21 blok novinové Fiume (milánský tisk). Jsem viděl, jestli vůbec, maximálně dvoupásku těchto známek (lhostejno kterého tisku), jestli se to tak dá nazvat. Při té příležitosti jsem přišel na to, že se vlastně nikdo nezmiňuje o kupónech. Ani Martinaš.
Myslím, že ten bloček je krásný. Nebo ne? :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Rozhodne krásny celok. Vzácnosť resp. výnimočnosť neviem posúdiť, ale určite potešil. A predpokladám, že aj cena bola prijateľná.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Moc pěkné ! :)
_______________
P.
Moderátor
Stálo mne to 4 stovky, což bylo akceptovatelné. Vzácnost taky neumím moc posoudit, celkový náklad se uvádí 393 800 kusů (100 ks arch, tisklo se to po 2 deskách -> meziarší??), ale velká většina asi byla roztrhána na jednotlivé kusy. Je ale asi pravděpodobný, že v Itálii se větší bloky najdou snáz. V našich končinách je to horší. I když, občas se odkudsi vždycky vynoří nějaké zajímavosti, které nejsou ani v zemích původu. :P V každým případě to není věc že by to člověk koupil na každé burze a ani na takovém Sběrateli jsem o to nezakopl a to tam někteří měli zajímavé věci, ovšem nad mé možnosti. (A někteří zase měli na pohled zajímavé přetisky, ale na druhý byly levý jak neplacená práca.) Spíš mne překvapilo, že se nezmiňují ty kupóny. Matematicky vychází, za předpokladu že pravý kraj vypadá podobně, původní existence 7876 kupónů (pokud ne, tak jen 3938), něco se určitě utrhalo, zlikvidovalo, čili zase tak běžná věc to být nemůže. Martinaš zmiňuje akorát existenci párů s vynechaným zoubkováním (cení na 44 násobek jednotlivé známky). Bomba by s největší pravděpodobností byla známka s kupónem prošlá na novinové zásilce.

A ještě jsem si pořídil takovou pěknou švédskou obálečku. Ani to v katalogu neumím najít a to vím, že jsem to tam někde viděl! Ve Švédsku se to, podle všeho, dá získat snadněji, koukal jsem se, u nás je to slabší. Jestli jsem to správně pochopil, je to taková obdoba našich "Dopis do Brna", ale se specielní známkou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 5. 1. 2019, 23:15. »
Moderátor
Blbec su. Buď su přepracované, nebo mám málo alkoholu v krvi, případně trpím fatálním nedostatkem sexu, či všechno dohromady, ale "krát dva to mělo bejt!" 3938 kusů bylo archů. Kupónů bylo buď 78760 nebo 39380 kousků. Ale i tak to nejsou milióny a nevyskytuje se to. (Ale třeba si toho teď všimnou a začnou to, ze zásob, nabízet.)
Registrovaný uživatel
A ještě jedna série mě dnes přišla.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Taky pěkná, ale taky s chybou z překladače - má být z kolonie (ne s).
Moderátor
To není ode mně rýpání, jen rychlá reakce než to vytiskneš.
Registrovaný uživatel
Ikánek díky, to je moje chyba, asi jsem scházel ve třídě když se to probíralo.
Registrovaný uživatel
Již to mám opraveno :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak jsem sehnal další stát, první série Jižního Súdánu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Mám k tomu zásadní připomínku: na známce se orel hledí doleva, ale ve znaku doprava. V popisu je nutno ctít zásady heraldiky. Strany znaku/erbu se zásadně popisují z "pohledu" znaku/erbu.
Registrovaný uživatel
Ahoj Pavle III to jsem nevěděl jelikož dělám filatelii a zásady heraldiky neznám. Ale jinak dík opravím.
Moderátor
Správný filatelista musí mít ovšem o všem přehled!! :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 35 36 37 38 39 40 >

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Chlubírna - filatelie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1