Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Chlubírna - Hradčany

Vykupminci.cz
Numisargo

Chlubírna - Hradčany

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Nešlo mě upravit text, tak musím začít nový příspěvek. K tomu čtyřbloku 9N se složkou bych se vyjádřil asi takhle: Já tam vidím pouze jednu jedinou známku která je jakž takž nepoškozená s příčkovým typem v ceně zhruba 20 000. Počítat cenu spojených typů s poškozenými známkami se mě zdá dost morbidní.
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Nešlo mě upravit text, tak musím začít nový příspěvek. K tomu čtyřbloku 9N se složkou bych se vyjádřil asi takhle: Já tam vidím pouze jednu jedinou známku která je jakž takž nepoškozená s příčkovým typem v ceně zhruba 20 000. Počítat cenu spojených typů s poškozenými známkami se mě zdá dost morbidní.

Ja jsem zapaltil 145. Az (a jestli) se mi podari koupit ten jediny neposkozeny exemplar co podle knihy pana Pytlicka existuje, tak tohle dam schvalne do aukce s vyvolavackou treba tech 20, a uvidime, za kolik se to proda...
Moderátor
Jo, já vím jak to myslíš. Ale když sleduji aukce a hlavně výsledky, tak mám dojem že dnes jsou lidé ochotni koupit opravdu všechno, ať už je to Aukro nebo jiné velké aukce.
Moderátor
Je zajímavé, jaké emoce vyvolávají drahé materiály u některých sběratelů.
Já si ale myslím, že je dobře, když se v Chlubírně tyto materiály objevují.
Je to přece přínos pro všechny, že mají možnost si je zde prohlédnout.
Moderátor
Jaromír, viem ja som vyvolal túto "búrlivú" diskusiu o drahých kúskoch. Nemám nič proti týmto položkám, keby som na to mal zrejme ich sa snažím kupovať aj ja.
Ja mám výhrady voči prezentácii. Nerobme zo seba zberateľa, keď tým nie sme (mysleno všeobecne). Netreba sa hanbiť za to keď sme "iba" investormi.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
EMko je taky investor a myslím, že na Slovensku takový jiný není (no možná ještě jeden), ale jeho znalosti toho, do čeho peníze vkládá, by mu mohl závidět každý. Literatura, studium, účast ve forech po Evropě a v zámoří.....A jak se na to tady hezky dívá, když sem dá věci i s historií, popisem a vší tou omáčkou. Je to trochu něco jiného, jak Zdenda. Ale na druhou stranu jsem také ráda, když sem Zdenda hodí nějakou novou věc a já prostě jen závidím. Né tu věc, ale ty finance :D
Doufám, že na té fotce to nejsi ty.
« Poslední úpravu provedl(a) pavlinka v 9. 12. 2016, 11:44. »
Moderátor
EMko je naprosto jiná liga.
Na Slovensku vyjímečný sběratel, který snad nejlépe zkombinoval svoje finanční možnosti s filatelistickými znalostmi.
Ale není vyloučeno, že Zdendu chytne filatelie natolik, že se z něj časem stane filatelistický odborník též.
Vzpomínám si, že Smith, když zde na fóru začínal, tak byl v podstatě začátečník a během roků studia se vypracoval na špičkového znalce Hrančan.
Proto bych například nenadával Zdendovi za to, že opsal chybné určení čtyřbloku Hradčan od Flašky.
Já zde nemám důvod komukoliv cokoliv závidět už jen z důvodu, že ta moje sbírka Afghánistánu má docela slušnou cenu (už jen to, že mám největší afghánskou raritu srovnatelnou se 100 archem Modrého Merkura - i když ten 100 arch Merkura není unikátem, kdežto ten můj arch s 19 známkami ano a navíc jsou to výplatní známky a ne novinové).
Jen podotknu, že k mým nejlepším filatelistickým úlovkům jsem přišel díky filatelistickým znalostem o známkách Afghánistánu, které se nedají načerpat odjinud, než z literatury. V tomto to mají sběratelé Hradčan jednodušší, protože je zde nemálo znalců přes Hradčany a navíc toto fórum.
Takže, stačí když se jakýkoliv sběratel Hradčan zde fóru na cokoliv zeptá Blažka, Smitha nebo Ikanka a od nich se dozví vše.
A hlavně bych nerad, aby zde docházelo ke konfliktům mezi zkušenými sběrateli a nezkušenými investory. Já si myslím, že obojí se dá "sladit" natolik, aby z toho byl přínos pro všechny a ne hádavý spolek závistivých "bab".
Já jsem si nyní koupil velkou sbírku ČSR II, která nemá valnou cenu (i když katalog kolem 250.000,-Kč) pouze pro radost, abych se měl v čem přebírat, protože se mi naše známky líbí snad nejvíce ze všech.
Co se týká investice, tak ČSR II je příkladem doslova nejkatastrofálnější investice sběratelů, kteří naše známky nakupovali za nominál.
Poduďte sami: Uvedená sbírka má nominál kolem 200.000,-Kčs, za což se za totality dal pořídit barák.
Já jsem tuto sbírku pořídil za současných 22.000,-Kč, což je asi měsíční plat odpovídající tak platu 3.000,-Kč za totality.
Takže vzhledem k tehdejší a současné kupní síle přibližně 80 násobný propad, což je horší než měnová reforma v roce 1953.
Takže tímto zase upozorňuji na investorské riziko v poštovních známkách, i když takové jako v případě známek ČSR II už nikde nehrozí.
Moderátor
smith napsal
Jaromír, viem ja som vyvolal túto "búrlivú" diskusiu o drahých kúskoch. Nemám nič proti týmto položkám, keby som na to mal zrejme ich sa snažím kupovať aj ja.
Ja mám výhrady voči prezentácii. Nerobme zo seba zberateľa, keď tým nie sme (mysleno všeobecne). Netreba sa hanbiť za to keď sme "iba" investormi.


Nechci jitřit staré rány, ale zhruba před rokem a půl jsem vedl poměrně vášnivou diskusi v jiném vlákně (mj. i s m1234) a opět se ukazuje, že znalost, respektive neznalost terminologie dokáže vnést rozepře i v jinak docela mírné diskusi, ačkoliv těžiště problému je někde úplně jinde. A nemůžu si odpustit jednu citaci
;) ;) ;)

m1234 napsal
...
Je mi jedno či je mlady,stary,skuseny ,neskuseny ,solventny,nesolventny,zbiera,nezbiera.Proste beriem to ako jednu velku rodinu a nie ty nezbieraš chod za dvere. A ešte maličkost - posielam vam domčeky pre tych vašich filatelistov,podla popisu by im mali sadnut.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


A za sebe prosím dále ponechat chlubírnu svému účelu ...
Registrovaný uživatel
Dakujem za pochvalu.Plati jedna mudra pravda - k vedomostiam ma každy otvorenu cestu.Len ta cesta vyzera ako schodisko v mrakodrape a nie každemu sa chce šlapat do schodov.Plati ešte dalšia mudra pravda -doteraz sa ešte nikomu nepodarilo to schodisko vyšlapat cele ,lebo ludsky život na to proste nestači.Ti čo nečitali tu našu staru debatu aby pochopili na čo tam su tie piškvorky.

Stan napsal
Tak já taky půjdu s kůží na trh.

1. Sběratel = je člověk který něco sbírá ( třeba obaly od žiletek, autíčka atd.)
2. Filatelista = člověk který sbírá poštovní známky, celiny, dopisy atd. (většinou
odběr novinek, generální sbírání základních řad atd)
3. Filatelista s malým F= člověk který jde více do hloubky tzn. určitá
specializace.
4.Filatelista s velkým F= člověk , kterého jeho zájem vede ke tvorbě exponátu
k vystavování . studuje.
5.Filatelista s 2 velkými FF = člověk ,který sbírá, studuje , vystavuje, publikuje
v odborných časopisech, dostává se na znaleckou
úroveň v určité oblasti.
6. Člověk který známky nesbírá ale studuje = ???

tak to jen tak do pranice. Jinak raje dobrá poznámka. :D :lol: :mrgreen:

Potom moj cely komentar v prispevku 180.
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) smith v 9. 12. 2016, 16:25. »
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/zkusebni-znacky_post_-381980#post381980
_______________
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Já jsem si nyní koupil velkou sbírku ČSR II, která nemá valnou cenu (i když katalog kolem 250.000,-Kč) pouze pro radost, abych se měl v čem přebírat, protože se mi naše známky líbí snad nejvíce ze všech.
Co se týká investice, tak ČSR II je příkladem doslova nejkatastrofálnější investice sběratelů, kteří naše známky nakupovali za nominál.
Poduďte sami: Uvedená sbírka má nominál kolem 200.000,-Kčs, za což se za totality dal pořídit barák.
Já jsem tuto sbírku pořídil za současných 22.000,-Kč, což je asi měsíční plat odpovídající tak platu 3.000,-Kč za totality.

Off topic - tady nekdo prodava komplet sbirku 1945-1992
http://aukro.cz/ceskoslovensko-sbirka-1945-1992-kat-115-000kc-i6635572209.html

Uvadi kat. cenu 115.000. Ty jsi tedy koupil za 22 tisic tohle + jeste 1992-2016 nebo tak?
Registrovaný uživatel
Som sa pred pár rokmi (5 rokov je tomu) zastavil v Bratislave vo filatelistickej predajni, že by som si chcel len tak pre radosť a nostalgiu kúpiť komplet známok ČSR-ČSSR 1945-1992. Teraz chápem, prečo bol predavač taký natešený a ponúkol mi dokonca 10% zľavu oproti katalógu :D Nakoniec som sa, ale k známkam už nikdy nevrátil.

Známky sú bohužiaľ mŕtve, pretože nám nevyrastajú mladí filatelisti. Dnes už nikto nepíše dopisy, decká si nekupujú v stánkoch PNS balíčky známok za 2, 3, alebo 5 korún. Tak ako umreli telegramy, pretože ich nahradili SMSky, tak umreli známky na chorobu zvanú email.

Možno si cenu ešte držia kúsky pre fajnšmejkrov ako Hradčany, ale dokedy ? Pokiaľ sa nestratia aj poslední ľudia, ktorí im tú cenu dávajú štúdiom, článkami, výstavami, ... Bez nich to ostanú len staré bezcenné kúsky papiera.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Známky sú bohužiaľ mŕtve, pretože nám nevyrastajú mladí filatelisti. Dnes už nikto nepíše dopisy, decká si nekupujú v stánkoch PNS balíčky známok za 2, 3, alebo 5 korún. Tak ako umreli telegramy, pretože ich nahradili SMSky, tak umreli známky na chorobu zvanú email.

Možno si cenu ešte držia kúsky pre fajnšmejkrov ako Hradčany, ale dokedy ? Pokiaľ sa nestratia aj poslední ľudia, ktorí im tú cenu dávajú štúdiom, článkami, výstavami, ... Bez nich to ostanú len staré bezcenné kúsky papiera.

Penize ve fyzicke podobe take nebudou do 10-20 let existovat. Treba se taky prestanou sbirat (mince, bankovky). Ale ja myslim, ze ne.
Registrovaný uživatel
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Penize ve fyzicke podobe take nebudou do 10-20 let existovat. Treba se taky prestanou sbirat (mince, bankovky). Ale ja myslim, ze ne.

Ak sa stratí pozitívny vzťah človeka k predmetu, tak nevznikne záľuba v jeho odkladaní a zbieraní. Zíde z očí, zíde z mysle... tak ako zápalkové krabičky, telefónne karty alebo odznaky. Možno to v prípade mincí a bankoviek nebude také rýchle, ale myslím si, že to rovnako príde.

Pýtal som sa môjho syna (prvý stupeň ZŠ) čo deti v škole zbierajú - mince a lístky na autobus. Zarazilo ma, že už nikto z detí nezbiera známky. Myslím si, že zberateľstvo ako také nezanikne, len sa zmení predmet záujmu. Možno sa začnú zbierať mobilné telefóny alebo rôzne aplikácie... :?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Teraz je dosť populárne zbierať PC/Konzolové hry, najlepšie nerozbalené v pôvodnom obale. Dokonca existujú aj gradingové spoločnosti ako pri známkach alebo minciach/bankovkách/komixoch. Viď. https://cgagrading.com/VideoGameGrader/default.aspx

Čo sa týka známok, začínajú sa objavovať zberatelia, ktorých zaujímajú čisto unikáty a rarity a nepozerajú na ne z hľadiska filatelistického ale umeleckého, preto sú veľmi populárne aj vymyslené vydania, samozrejme len klasické a vzácne.
Registrovaný uživatel
20h (9N) cervena, ctyrblok nezoubkovanych znamek se spojenymi spiralovymi typy, kde na 34. ZP je I. typ s otevrenou spiralou. Patri mezi nejvzacnejsi Ceskoslovenske znamky. Dosud jsou znamy tri ctyrbloky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Tak se dívám Zdendo, že Vás ty Hradčany nějak chytly.
Třeba se ze "syslitele" stane opravdový sběratel a odborník.
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Tak se dívám Zdendo, že Vás ty Hradčany nějak chytly.
Třeba se ze "syslitele" stane opravdový sběratel a odborník.

Jo ty Hradcany me bavi. Koupil jsem taky treba rozdelanou "kompletaci" (nevim, jak se tomu odborne rika) 6N TDI a TDII, to bude zabava dohledavat chybenky (zatim mam ai 50%). A asi se pustim i do kompletace 9N, tam uz mam asi 10 kousku.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Zdenda. A bankovky jste opustil? Sice je nesbírám, ale rád jsem si ty od Vás prohlížel. Je to paráda. I známky. Přeji pěkný večer
Registrovaný uživatel
beem51 napsal
Zdenda. A bankovky jste opustil? Sice je nesbírám, ale rád jsem si ty od Vás prohlížel. Je to paráda. I známky. Přeji pěkný večer

Bankovky stale sbiram. Pred aukci v Aurea jsem daval do chlubirny nove kousky a z aukce Aurea je toho tolik, ze nevim, jestli to tam davat, kdyz to stejne kazdej videl na livebid.cz
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Tak se dívám Zdendo, že Vás ty Hradčany nějak chytly.
Třeba se ze "syslitele" stane opravdový sběratel a odborník.

Ze Zdendy se pomalu stává i sběratel, protože nachází návnady(aukce), na které se má chytit, ale přemýšlí nad sbíráním a to je veliký pokrok! ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
7I - smisene zoubkovani, jedno z nejvzacnejsich zoubkovani, co u Hradcan muze byt.
Jako tresnicka na dortu je tento exemplar i s pocitadlem.

Smisene zoubkovani vzniklo pri poruse perforacniho stroje popr. kdyz se zasekl nebo pro prilis uzky okraj a posledni radka se dodelavala perforacnim strojem s jinym zoubkovanim.

Smisene (nebo sdruzene) zoubkovani se vzdy musi nachazet na okraji, coz je vetsinou spodni a vyjimecne muze byt i svisle.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Pekné treba uznať. Len mi prezraď aký má zmysel vykryť číslo atestu?
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Pekné treba uznať. Len mi prezraď aký má zmysel vykryť číslo atestu?

Napadlo me, ze by nekdo mohl udelat falzum i s atestem a vedel by i cislo atestu, ktery by pak sedelo, asi paranoia no :)
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Je to paranoja. Myslíš, že by vedel vyrobiť aj tú holografickú nálepku presne takú ako je na ateste? Nehovoriac o tom, že u znalca Vrbu je možné bez problémov overiť si pravosť atestu? No táááák, to nemyslíš vážne.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Chlubírna - Hradčany

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1