Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » ***CHLVBIRNA***

Vykupminci.cz
Numisargo

***CHLVBIRNA***

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zajimave, take nemam :)
Moderátor
To jsme dva :)
Tady bych to R4 i docela veril, gratuluji.
Registrovaný uživatel
Eugenius ted pujde v blizke dobe v jedne zahranicni online aukci, planuji si, ze na nej prihodim, ale je o neco horsi nez od Jotapiana a kdo vi, za kolik pujde. Spousta veci uz dneska je tam za dvojnasobek "odhadovane" ceny. Napriklad krasny follis Heleny je tam ted na 775 EUR (nepocitaje procenta), coz se mi zda poradna palka, i kdyz to je vzacnejsi razba se sesticipou hvezdou na reversu... no nepujdu do nej :)
« Poslední úpravu provedl(a) Tovy v 8. 3. 2013, 19:10. »
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Eugenius ted pujde v blizke dobe v jedne zahranicni online aukci, planuji si, ze na nej prihodim, ale je o neco horsi nez od Jotapiana a kdo vi, za kolik pujde. Spousta veci uz dneska je tam za dvojnasobek "odhadovane" ceny. Napriklad krasny follis Heleny je tam ted na 775 EUR (nepocitaje procenta), coz se mi zda poradna palka, i kdyz to je vzacnejsi razba se sesticipou hvezdou na reversu... no nepujdu do nej :)


Myslis neco takoveho?
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/chlvbirna-_post_-215959#post215959
_______________
Registrovaný uživatel
nerva81: jo presne, to je ta mince. Jak moc je vzacna? Ta na aukci je v perfektnim stavu vcetne castecneho postribreni, ale i tak se mi jevi ta cena hrozna. Kazdopadne gratuluji. Budu si muset projit nekdy historii tady at vim, co kdo zajimaveho ma :)
Registrovaný uživatel
A vlastne proc popisovat, kdyz ji mohu postnout :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
wow, tak to je prvotriedny kus! Tipujem ze cena este pojde hore.
Moderátor
Asi budu paranoidni, ale mne prijde divna.. nektere detaily jsou dost za tim, co by na te minci melo byt, o perfekcionistickem zpracovani nemluve. Ale predpokladam ze seriozni aukcni spolecnost by si minci poradne overila, takze jak rikam, asi paranoia.
Moderátor
No me svoji super dokonalosti take spise odrazuje :).
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Ked na to pozeram znova, tak mam pocit, ze tam vidim nenapadnu prasklinku na 11. hodine na portrete a potvrdena na 7. hodine na reverse. To je velka skoda. Nad tym potretom v mieste tej praskliny je to aj nejake upatlane ako by sa niekto snazil prstom presvedcit (?) ci je naozaj tam a pri tom zotrel to jemne strieborne poprasenie, ktore je inak na zvysku mince pekne homogenne.
Moderátor
Ta prasklinka moc nenapadna neni.. a jen tak prstem postribreni u techto minci setrit nejde, zkousel jsem to :)
Moderátor
Boha, tohle je antika, tady snad nebudem resit drobne uhozy atd. :)
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Moderátor
Nevím, někteří chtějí zjevně dokonalé mince :) Neustálé zvyšování cen mincí, které nejsou nijak zvlášť vzácné, ale jsou v špičkovém stavu, to víc než jen naznačuje.
Osobně mi nevadí ani praskliny daleko větší, pokud neohrožují samotnou minci a nelezou moc do mincovního obrazu. Není překvapením, že takové mince pak jsou za mnohem nižší ceny než mince bez prasklin nebo s "nenápadnými" prasklinami...
Registrovaný uživatel
tenzor: od rakouského sběratele jsem slyšel, že se už před lety u nich zhroutil trh. Kupijí se jen špičkově zachovalé mince za špičkové ceny, protože vymřela střední vrstva sběratelů a zůstali jen "von" a bohatí. Mince ve stavu 2/2 se pak se ziskem prodávali v ČR jako 1-/1, protože tam pro ně nebyl odbyt (např. tolary posledních 10 let). A tak mě varoval kupovat bídné mince v bídném stavu, protože předpovídal totéž pro náš trh.
Registrovaný uživatel
k předchozímu ještě doplním: cca 2005-2008 byl k mání Hanniballianus. Neprodal se u Raucha. Mohl být můj za volačku -20%. Protože jsem akorát neměl hotovost, za 4700 jsem ho nezískal. Tak putoval do ČNS Praha, kde našel majitele za 13000. Typické. Kolega si nedávno pořídil pěkného skutečně téměř 1/1 za 7500. Takže nepřeplácet.

Co říkáte na toto: našel jsem to na disku. Je to revers sesterciu Faustiny Starší.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jotapianus napsal
tenzor: od rakouského sběratele jsem slyšel, že se už před lety u nich zhroutil trh. Kupijí se jen špičkově zachovalé mince za špičkové ceny, protože vymřela střední vrstva sběratelů a zůstali jen "von" a bohatí. Mince ve stavu 2/2 se pak se ziskem prodávali v ČR jako 1-/1, protože tam pro ně nebyl odbyt (např. tolary posledních 10 let). A tak mě varoval kupovat bídné mince v bídném stavu, protože předpovídal totéž pro náš trh.

No nevím, kdo pak na ebayi, u Raucha i jinde kupuje různé mince nevalných stavů za přemrštěné ceny? Jenom lidé od nás? :)
Jinak pokud by to byla pravda, tak by nebyl problém zajet do Rakouska/Německa (to je de facto jeden trh..) a nakoupit hromady běžných mincí v průměrných nebo podprůměrných stavech za babku, ne? Předpokládám, že nejsme tak velký trh, abychom za 10 let pohltili všechny přebytky. Realita je jiná, pokud nejde vyloženě o špatné nebo šrotové stavy a vyjde mě levněji, pokud nakupuji u nás (samozřejmě pokud si stojím na svých konzervativních limitech a nepřeplácím).
Moderátor
Jotapianus napsal
k předchozímu ještě doplním: cca 2005-2008 byl k mání Hanniballianus. Neprodal se u Raucha. Mohl být můj za volačku -20%. Protože jsem akorát neměl hotovost, za 4700 jsem ho nezískal. Tak putoval do ČNS Praha, kde našel majitele za 13000. Typické. Kolega si nedávno pořídil pěkného skutečně téměř 1/1 za 7500. Takže nepřeplácet.

Co říkáte na toto: našel jsem to na disku. Je to revers sesterciu Faustiny Starší.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Problém je v tom, že Hannibalianus se u nás skoro neobjevuje. Pak stačí pár lidí, pro které je internet sprosté slovo, o zahraniční aukce se nezajímají a myslí si, že ČNS jim zajistí nejnižší ceny mincí..
Ad Faustina, pěkné, ale stylově hodně netypické (asi ostuda, ale tento typ vidím prvně).
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 9. 3. 2013, 18:20. »
Moderátor
Nevim no...s tim zhroucenim trhu mi to prijde dost prehnane.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Posledné dva roky sa predáva šrot, hlavne u stredoveku, to sledujem. Kvalitné mince sú v depozitoch a zbierkach.
U Hirscha v Mnichove bolo z pätnástich kupujúcich v sále 7 čechoslovákov.
Moderátor
Obávám se, že po těch předchozích mincích to teď asi bude trochu fádní... takže jeden šrot, z kterého mám ale radost.

Mn. Acilius Glabrio, denár, 49. př.n.l., Crawford 442/1, Sear 412
SALVTIS / MN ACILIVS III VIR VALETV

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 9. 3. 2013, 18:41. »
Registrovaný uživatel
Ja mam pocit, ze krasne mince jdou ted za silene ceny. A kvuli nim rostei cena ostatnich minci. A nejhorsi je to u oblibenych panovniku.

Chybi mi pekny Nero. Tak ted jsem par tydnu zkousel asi 3 vydrazit. Takovi, ktere na aukcich pred 2 roky sli za 40-50 EUR dneska lezou k 200 EUR. A to se jedna casto o podprumerne stavy! Zitra mi jde jeden hezky. Uz ted je na 190 EURech, takze pocitam, ze vyleze na 300-400 EUR, mozna i vice. Ach jo :)

Nebo jsem ted nechapal - Probove. Nevadno nekdo drazil na ebayi asi sbirku (nebo depot) Probu. Byli hezci a nekteri skoro celi postribreni. I ti horsi sli za 100 EUR a vice. Hezci snad kolem 160. Mozna nekteri byli vzacni, ale byli mezi nimi i naprosto klasicti. Ja mam hezci za polovinu. No je to nekdy divne.
Registrovaný uživatel
Tenzor: hezky!
Registrovaný uživatel
dula77: když se dražila na Aurei Polákova sbírka, byla ve Švýcarsku u CNG akce a na bohemiku údajně zůstalo jen hrstka lidí, někdo na telefonu a tři našinci (obchodníci) - nebudu jmenovat. Nakoupili výhodně.

Je pravda, že zhroucení je silné slovo, ale trend to je. Poslední roky (2002-2007) co jsem sbíral jsem bral většinu z ciziny za tu kvalitu za lepší ceny. Dnes už jen zobnu tu a támhle co jde okolo.

Pravda DNES je v ČR jakýsi ostrůvek, kde je antika nejlevnější. Mimochodem proto, že financové v AT a DE rozbili turecké, makedonské a jugoslávské zdroje, už tam levně nakoupit nejde. Už i antiku u nás kupijí Poláci. Už jsem to tu psal - dolar je za polovic, ale mince z venku (po přepočtu na kč) dražší než před 15 lety.

Aby trh fungoval musí být nejen kupci, ale i prodejci - a ti myslím trochu chybí, nebo se zbavují horších kusů. Nižší nabídka pak tlačí na cenu. Ale třeba na aukru je antika házení perel sviním.

Ještě se pochlubím, co mi uniklo,před pár lety v DE. Díky neschopnosti převést 2700 eur v době kamenné v ČR (2005) z korunového účtu. Dodnes mě to mrzí.
Cena byla dobrá asi kvůli těm (zde nedávno debatovaných) prasklinkám a nerovnostem na hraně střížku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Acilius - krásná klasika a v pěkném stavu. Ostudu určitě neudělá. Já vůl se republiky zbavil abych mohl financovat ostatní Řím - často v horších stavech. Dnes bych musel sakra přitlačit.

Tovy: lupnu ti sem dva Proby - na tvé téma. Počkej chvilku.
Moderátor
Pekny kousky panove...
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » ***CHLVBIRNA***

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1