Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » ***CHLVBIRNA***

Vykupminci.cz
Numisargo

***CHLVBIRNA***

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Práveže sa mi na tú zachovalosť 45 euro zdala dobrá cena.
Jotapianus myslím, že by nevadil keby si sem hodil aj niečo cudzie. Rád sa pokochám
Jotapianus napsal
Pěkný Gordiánek, jen se děsím co to stálo. Jinak je chlubírna vyhrazena našim sbírkám, nebo můžu přihodit něco z cizích luhů a hájů, z tzv. špeků?
Registrovaný uživatel
Davnejsie sme tu diskutovali o najmensich greckych minciach. Tu je moj najnovsi prirastok do zbierky. Ionia, Miletos, cca 500 p.n.l., hemitetartemorion, 0,10 g. Prikladam aj obrazok na porovnanie s jednocentovou mincou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zjavne vsak ani hemitetartemorion nie je najmensou greckou mincou. V katalogu som narazil na mincu oznacenu ako "stvrt tetartemorion", mincu s vahou 0,06 g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Bleda zavist.. asi nesleduju spravne aukce :(

S tim jeste mensim nominalem bych ale oponoval. Vaha se odviji od standartu a tech bylo asi 30. Napr. hemitartemorion v indo-baktrijskem systemu by mel vazit jen 0.04-0.05. Kdyz dam jako priklad daleko znamejsi standart, korinthsky, tak bude vaha hemitartemorionu 0.06 gramu.
Navic to nedava moc logiku, kdyz hemitartemorion = 1/8 obolu = 1 chalkos, nejmensi mince z obecneho kovu. Proc obtizne razit ze stribra neco, co ma jeste polovicni hodnotu?
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 20. 5. 2013, 21:39. »
Registrovaný uživatel
Neoponujes mne, oponujes aukcnemu katalogu firmy Nomos. Nie je totiz vobec iste ani urcenie miesta, kde bola ta minca vyrazena. Spekuluju jednak o Methymne na Lesbose, kde sa isty cas razilo podla Attickeho standardu (kde by to mohlo hore dole sediet, kedze obol ma v tomto standarde priblizne 0,72g), ale neskor uz isli podla Samoskeho standardu (kde to uz nesedi, lebo obol tu ma 0,45g). Na zaklade ikonografie tejto mince sa ale domnievaju, ze by mohla pochadzat niekde z filistinsko-arabskeho uzemia, kde sa vraj vyskytovali paralelne razby. Podstatne vsak je, ze vzhladom na jej hmotnost ide zjavne o najmensiu striebornu grecku mincu.
Moderátor
To je mozne, ale nevidel bych v tom jiny nominal, spis lehci standart :) 0,5/8 nebo 0,45/8, to vicemene sedi, 0,72/16 uz moc ne, to by ta mince musela mit 0.045 gramu.
A Methymna, to je jeden velky zmatek, jsou tam razby ktere nemohou odpovidat ani jednomu standartu
Jinak Nomos ma nadherne mince, bohuzel zcela mimo me moznosti.
Moderátor
V realu lepe vypadajici s tmave zelenou patinou, ne uplne bezny, posmrtny Claudius II. Gothicus, DIVO CLAVDIO OPT IMP, MEMORIAE AETERNAE...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
tak jsem koupil jednoho proba sice ne v takový kvalitě jak jsem tady viděl ale zaujal mě ten medailon jak kolo od vozu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zajimavy. Ja myslim, ze se tyhlety mince taky vice ceni jako treba se stitem se znakem (tusim lva) a podobne. Par Probu mam, ale ani jeden podobny (revers pocinaje).
Moderátor
IMHO to neni medailon, ale ozdoba na brneni, na teto minci se vyskytuje bezne a neni duvod, proc by to melo zvysovat cenu.
Registrovaný uživatel
No ja nevim, cokoliv je na Probovi jineho nez vetsina minci, tak lidi prihazuji jak divi. Ja mam Probu nekolik a na zadnem neco takoveho neni (dokonce ani jeden se nekouka doleva, ale to je detail). Takze verim, ze lidi by za to byli schopni dat podstatne vice.
Registrovaný uživatel
povinná pochvala všem, ten konstantinovský posmrtný Claudius - to je moje revní skupina - krása; Probus pěkný, je to oblíbenec sběratelů.
Registrovaný uživatel
Tak jsem koukal a celkem se Probus s tou ozdobou na hrudi ukazuje, i kdyz ne tak casto, jak bez ozdoby. Dneska z nejakych 20 kousku jsem ho videl 1x.
Registrovaný uživatel
Je pěknej! (předchozí zamosebou též)
Mně se asi nejvíc líbí (snad relativně dostupný) s korunou přes helmu - teď nějak nenacházím vhodná slova, jak to popsat, ale jistě ho znáte : http://www.wildwinds.com/coins/ric/probus/RIC_0064.jpg
Sice na něj zatím čekám, ale věřím, že se mi v nějakém středně slušném stavu jistě časem ukáže.
Registrovaný uživatel
ukazuji se, jen ty ceny... :)
Registrovaný uživatel
jo já za něj dal 30Eur+poštovný,no váhal jsem dvě děti na krku a před sebou desetiletý výročí tak jsem si udělal radost.Jen aby to ze Švýcarska došlo v pohodě z Ruska už čekám skoro měsíc a jsem trochu nervozní.
Moderátor
z Ruska ani sa necudujem :-)
_______________
Moderátor
Tovy: myslel jsem to v ramci tohoto typu (reversu), u ktereho je Probus doleva s tim koleckem videt dost casto

listopad: jen aby to nedoslo za dalsi mesic s nauctovanym DPH 21% + clem + poplatky poste za vyrizeni.. jinak za tyto penize (35-40 EUR) jde koupit Probus s postribrenim nebo vzacnejsi mince.
Registrovaný uživatel
Ale treba tady cena Proba - podle me normalni, nebo neco cennejsiho? Ale vsim jsem si podobnych cen u spousta Probu posledni mesice: http://www.ebay.de/itm/AURELIANVS-DE-PROBVS-TEMPO-LYON-/360659678310?_trksid=p2047675.l2557&ssPageName=STRK%3AMESINDXX%3AIT&nma=true&si=grGqiQjyyFT%252BAsDVgxduCpEjRQE%253D&orig_cvip=true&rt=nc
Registrovaný uživatel
Když ted tady probíráte toho Proba a je to chlubírna,tak se vyjímečně mohu také s něčím pochlubit.Tenhle mi také před nějakou dobou udělal radost...jen jsem ho zatím nedokázal přiřadit k těm správným číslům podle RIC,zatím se v tom tak úplně neorientuji,ale to snad přijde...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hezky. Podle me RIC 214
Registrovaný uživatel
Tovy: Díky, ;) RIC 214-toho jsem se také dopátral,obraz je stejný.Jen mě tam mate ta chybějící část opisu-IMP.K tomu zatím ještě nevím jak mám přistupovat.
Registrovaný uživatel
jo to už jsem se taky ptal,tenzor odpověděl /identifikace antických mincí 897/
Registrovaný uživatel
Listopad: Ok,díky,to mi ušlo.Takže si tedy píšu RIC 214.
Registrovaný uživatel
Dlouho tu nic nebylo, tak pridam nejakou moji novinku - sice stav horsi, ale zase vzacnejsi Quietus.

Zajimalo by me, co zkusenejsi reknou na pravost? Podle me vypada ok, i kdyz jsem jeste zadneho nemel pred tim v ruce. Hrana v poradku, plocha ok, revers plocha misty vyzrana, ale nikde zadne stopy po liti. Zbytky krusty pevne a jsou patrne skrabance po mechanickem cisteni. Material vypada ok, 4.04g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » ***CHLVBIRNA***

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1