Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » ***CHLVBIRNA***

Vykupminci.cz
Numisargo

***CHLVBIRNA***

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jotapianus napsal
Asi paranoia, ale Helena i Julča mají zvláštní až podivný styl. Vidím už všude falza tak se omlouvám, že plaším.

..přiznám se, že se bojím podobné věci psát, protože nechci novým majitelům zbytečně kazit radost svými paranoidními názory, člověk se řídí především svými pocity a dojmy. Když už to Jotapianus napsal, tak se také přiznám, že u těchto ražeb jsem neměla moc dobrý pocit, a protože tyto mince vlastní mí přátelé a kolegové, už za ně pevně doufám, že tento špatný pocit je mylný.
Registrovaný uživatel
Ja doufam, ze ta Julia prava je. Krome toho, ze jsem ji kupoval od velkeho prodejce antiky, tak se mi zda ok i v realu a i s porovnanim s ostatnimi.
Moderátor
Jotapianus napsal
ta Helena vypadá ploše s písčitou patinou (vídáno na falzech z dovolených (Sýrie, Tunisko, Egypt)

Julia: typuji na mincovnu Řím, jen mě na první náhled vyrušily detaily jako naušnice, ozdoba na rameni


Nechci se hádat a nevím z hlavy pod jakou mincovnu je to řazeno v RIC, ale stylově mi to opravdu přijde jako východní styl a nejspíš Laodicea, zvýraznění různých detailů a šperků z toho také nevybočuje :)

Viz např.:
http://wildwinds.com/coins/ric/julia_domna/RIC_0636.jpg
Registrovaný uživatel
Ahoj, beru zpět své pochyby o Julii. Ač unaven, nakonec jsem jsem spočinul u RIC a nakonec i u wildwinds a JE to Laodicea RIC-645 i s naušnicí i s ozdobou na rameni i s podivně podlouhlou prorou na rubu pod Isis. Na rozdíl od obdobného typu z Říma, kde vše jmenované schází. Někdy fakt blouzním a vidím čerty lítat. Na tomto denáru např. hladkou plochu na rubu a přitom to tak typické písmo některých Juliiných denárů (sám mám typ VESTAE SANCTAE s písmem totožným), na líci ostrá hranka na nose, ale může ta mince za to, že je tak zachovalá?

U Heleny je zajímavá ještě postava na rubu, která je taková robusní - jako na iregulérních ražbách, ale zase z Antiochie a Alexandrie jsme už viděli leccos i v "římských" mincovnách, že?
Registrovaný uživatel
..z toho si nic nedělej, já plaším také skoro u každé mince :D
Registrovaný uživatel
sice žádná vzácnost, ale slušně zachovlaý...
Galerius
follis (rok cca 308)
Av.: IMP C GAL VAL MAXIMIANVS P F AVG
Rev.: GENIO IMPERATORIS
Antiochia
RIC VI Antioch 88

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Zrovna dneska jsem si rikal, ze uz tu zase dlouho nikdo nic nedal a uz mi je blbe tu davat porad jen sve veci :)
Moc hezky stav!
Registrovaný uživatel
Ahoj, tak si po čase také dovolím něco přihodit. Původně jsem zamýšlel nějaké sólo vlákno o reversech, ale sem se to snad bude také hodit :-)
Poslední měsíce mi dělají radost sice ti nejběžnější panovníci, ale zato snad s trošku méně častými reversy nebo i jen obyčejnými, nicméně v aspoň trochu slušných stavech (ve skutečnosti asi lepší než na fotkách - ty mi občas stále nejdou):

- Constans - FEL TEMP REPARATIO - císař se dvěma zajatci - AE2 - 20 mm
- Constans - FEL TEMP REPARATIO - voják vlekoucí zajatce z chatrče - AE2 - 23 mm
- Constantius II. - SPES REPUBLICE - AE3/4 - 16 mm
- Constantius II. - CONCORDIA MILITVM - císař se dvěma Chí-Ró standartami - AE2 - 24 mm - největší kolo z uvedených :)
a na závěr jejich Veliký otec
- Constantin I. - SOL INVICTO COMITI - Sol v paprskové koruně známé z antoniniánů - AE 20 mm

...abych nezapoměl, všechny mince nade mnou jsou samosebou moc pěkné ;-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hezke. Nedavno jsem koukal a rikal si, ze sbirat Konstantinovce na reversy muze byt zajimave. Ale pak jsem videl, jak se lidi prehazuji u vzacnejsich reversu a rychle me to preslo :)
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny, má první letošní radost. :-)
Republikánský denár z roku 120 př.n.l. ražený Marcem Furiem Philem
Av. Hlava boha Iana
Rv. Bohyně Roma s kopím a vítězným věncem kráčí ke kořisti z tažení Quinta Fabia Maxima proti Allobrogům v roce 121 př.n.l. Kořist symbolizuje válečná zbroj a karnyx (což jsem našel, že je jakási galská trubka ve tvaru kančí hlavy).

Trochu mne znervóznila ta předcházející debata o falzech, proto bych chtěl zkušenější poprosit o názor, jestli neobjeví nějaké známky nepravosti. Mně přišla v pořádku. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Taky mi prijde v poradku. Gratuluju k pekne minci.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 10. 2. 2014, 21:05. »
Registrovaný uživatel
Děkuji. Líbí se mi, že se toho na ní tolik děje. :-)
Registrovaný uživatel
Hezka a zajimava.
Registrovaný uživatel
pěkný kousek ;)
Registrovaný uživatel
Super.
Registrovaný uživatel
jojo, super!
Registrovaný uživatel
POCHLVBIM sa vám aj ja :D

Lucius Verus 161 - 169
denár
av - L VERVS AVG ARM PARTH MAX
rv - TR P VIII IMP V COS III, Aequitas

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Pěkný, gratuluji.
Registrovaný uživatel
Jojo, hezky.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Pěkný, gratuluji.


Ďakujem :)
_______________
Registrovaný uživatel
A tento krásny Gallienov antoninián mám od Tovyho ;)

Gallienus
av - GALLIENVS AVG
rv - APOLLINI CONS AVG / A, Gryf

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Opravdu pekna ukazka gryphona!
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Neni to nijak vzacna razba, ale davam ji tu pro zajimavost, protoze narozdil od vetsiny cis. minci vypada, jako by mela dva reversy. V cizi literatura se ji rika pohanska, coz si nejsem jisty proc. Treba mi to nekdo vysvetli. Ja bych ji nazval jen provincni razbou za cisare Maximina II. Dazy z Antiochie. IOVI CONSERVATORI / VICTORIA AVGG

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jo, jde o zajímavou ražbu, vydaná tuším jednoduše řečeno k příležitosti slavností(tehdy pohanských) proto možná ten popis...(kdyby jsi ji prodával, dej mi vědět)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Opravdu zajimavy kousek. Akorat nevim proc ho oznacujes za provincni. Jinak super zachovalost a ta patina je žúžo :).
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » ***CHLVBIRNA***

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1