Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » ***CHLVBIRNA***

Vykupminci.cz
Numisargo

***CHLVBIRNA***

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 85 86 87 88 89 90 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
elam: Super, ja mam tyhle mince rad. Vypada to na Gorgonu na tom stitu, ale tu nevim, jestli jsem na jeho mincich videl, nicmene pred nim ji ji behem 50 let miva polovina cisaru, tak proc ne on. On miva na stitu tecky, nekdy tvori ozdobu viz foto.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Paráááda... :-)
Registrovaný uživatel
Díky Tovy za názor.....Gorgona mě nenapadla ,ale skutečně se mi podařilo najít Maximiana s Gorgonou na štítu viz. foto....teda pokud je to opravdu gorgona :)

Ke štítu na té tvé horní minci mám takovou teorii...ta větší tečka představuje středové umbo a ty menší jsou nýty ,které ho připevňují ke štítu. Tečky po obvodu opět představují nýty ,které připevňují mosazný plech lemující obvod štítu...pro lepší názornost spodní foto.

Nevím jestli to tak opravdu je.... nebo je to už léta známá pravda. Mě to jen napadlo když jsem studoval jestli ty výjevy na štítech byly malovaný nebo to byly kovový ozdoby připevněný na štít.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, dnes jsem navštívil Národní muzeum mincí v Athénách. Je v centru Athén hned vedle parlamentu v bývalém domě H.Schliemanna. Je k vidění část jeho sbírky i další sbírky známých řeků. Taky jsou vystaveny celé depoty z různých období a oblastí. Téměr všechny mince k vidění včetně průřezu středověkem a novověkem jsou v naprosto špičkových stavech. Vřele doporučuji k návštěvě.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Parádní. Díky za fotky!
Problém podobných muzeí obecně (mohou to být klidně obrazy, sochy, nebo třeba interiér kostela) je ten, že těch vjemů je příliš naráz a člověk nemá kapacitu ani čas je vstřebat. Potřeboval bych vždy pár (desítek) minut se zastavit třeba nad jedinou věcí, obrazem, sochou, minci a nasávat tu krásu. To za tu hodinu nebo dvě, co tam člověk může strávit to vůbec nejde. A třeba s děckama je to pak ještě jiná liga. Já vám byl letos vděčný, že se mnou holky zvládly prochodit většinu římských památek (a že jich tam je) v chorvatské Pule. https://martincermak.rajce.idnes.cz/2022_PULA_-_CHORVATSKO/1557415961
Registrovaný uživatel
elam: Jo, je to Gorgona, ja ji asi u nej jeste nevidel, ale mam ji na Probovi, Numerianovi, Carinovi, Claudiovi II. Gothicovi, Gallienovi atd. Zjevne v te dobe byla oblibena.

Jo, taky si myslim, ze to bude skrz kovani a nytovani. Ja kdysi chtel napsat o tom clanek skrz Proba, kde mam nafoceno mozna 50 stitu a je jich spousta variant od jednoduche poklice az po ponytovane cele stity, nebo castecne s poklici ve stredu a nytovanym obvodem. A pak tam ma spoustu specialnich stitu s vojaky, jezdci, pegasem, Gorgonou nebo stity, kde to vypada jako nyty, ale zjevne jsou to zobrazene stity jinych vojaku. Cast z toho je nefunkcni a spise jen okrasa jako Probova busta se stitem, na nemz je dokonce zobrazena kvadriga. U Cara mam dokocne vyjev vojaka s naprazenym mecem nad lezicim nepritelem (ktery jsem zatim nedohledal jinde, ale uz jsem dlouho nehledal). Oni se tihle panovnici daji sbirat i na stity :) A to je duvod, proc je antika tak uzasna.
« Poslední úpravu provedl(a) Tovy v 10. 12. 2022, 12:51. »
Registrovaný uživatel
Kluci díky za dobrý tipy na výlet...

Jestli to vyjde tak příští rok bych rád navštívil Carnuntum....je to kousek od Bratislavy ,takže se to dá zvládnout na otočku. Přikládám jedno hezký video jak to tam teď vypadá. https://www.youtube.com/watch?v=bEHVeuu52Vg

Když už jsem tady ,tak přidám poslední úlovky...

2 X AE4 Theodosius I a jeden méně běžnej Maxentius

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Příjemné prožití vánočních svátků a sběratelsky bohatý rok 2023 ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Protože mám dovču tak jsem se pustil do určování nějaký drobotě co jsem přes rok nakoupil a neměl na to do teď čas.
Tak aspoň na ukázku 3 kousky....třeba se někdo přidá:)

nahoře: Delmatius mincovna Heraklea....docela vzácnej

uprostřed: Valentinian I. Konstantinopol...Historicky významný exemplář, ražený před uzurpací Prokopia, který se 28. září 365 zmocnil Konstantinopole....taky není úplně běžný.

dole: Constantinus II. Thesalonika...běžnej ,ale pěknej

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
První mince letošního roku...udělala radost ;)

SALONINA AVG
AVG IN PACE

vzácnější kousek se zajímavou legendou na reverzu....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekné fotky pekných mincí. ;) Tak ja teda tiež pridám niečo...
V antike sa mi vždy páčili antoniniány, ktoré razil Probus. Jednak sa nechal zobrazovať v brnení a potom aj námety na reverze sú celkom zaujímavé.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkný Probové....já teda na ně nemám štěstí ,ale moc rád si je prohlížím :)
Registrovaný uživatel
Poznám jeden zahraničný e-shop, kde má v antike vystavených asi štyroch. Dá sa u neho platiť cez SEPA alebo paypal, v pohode poštovné, solídny týpek a teraz im dosť padol kurz. Ak chceš, napíš mi na lupola zavináč centrum ak.
Registrovaný uživatel
Nový přírůstek ....QUINTILLUS s až podezřele hezkým portrétem ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
moc pekny!
Registrovaný uživatel
Elam: pěkné kousky. Quintillus myslím je v pořádku, krásný. Salonina Augusta in pace je fajn, poněkud tajemný opis, sám mám horší, ale tuším od Tovyho. Pátral jsem kdysi po významu, ale až moc do toho zabředl. Poznámky mám v jiném PC.

Jinak všem přání Pour feliciter 2023. Nebyl jsem tu tak dlouho, až se mi nepodařilo obnovit heslo, tudíž... nový Nick 😀
Registrovaný uživatel
Tak po měsíci zas něco na pokuk....dneska přišla zásilka :)

Jeden slušnej MAXIMIANUS HERCULIUS z Kartága a GALERIA VALERIA z Alexandrie snad ostudu taky neudělá....

Jotapian2....do významu opisu AVG IN PACE jsem se taky zamotal. Těch teorií znám několik ....on co autor to jiný názor a teď se v tom vyznej :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Opět po měsíci něco na oživení :)

Jeden LICINIUS I. z thessaloniky ....tahle mince tu je taky na straně 56. včetně zajímavé diskuze....doporučuju

a ještě MAXIMINUS II ....v reálu atraktivní mince ,ale na těch fotkách to bohužel nevynikne :(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
MAXIMINUS II měl krk jako Zdeněk Srstka.
Registrovaný uživatel
Dneska mi přišel další MAXIMINUS II....taky má krk jako Zdeněk Srstka a mužný rysy. To mi připomnělo moje školní léta kdy na každý nástěnce ve škole visel Lenin ...i on měl mužný rysy a bojovně vystrčenou bradu....zkrátka propaganda pracuje už tisíce let v nezměněný podobě :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Galerii jsem vkládal celkem nedávno ,ale myslím ,že tahle je taky pěkná ....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Môj Licinius síce nie je v ideálnom stave, ale patrí medzi vzácnejšie mince, vzhľadom k tomu, že nie je v RIC...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkný kousek.....mincovna Antiochie....stav sice není ideální jak píšeš ,ale i v tomhle stavu má pořád slušnou cenu a my sběratelé tetrarchů ti jí budem stejně závidět :)
Registrovaný uživatel
Ďakujem,
aj Ty máš krásne a zaujímavé mince ;)
Registrovaný uživatel
Opět po měsíci něco na oživení ;)

GETA
P SEPT GETA - CAES PONT.
PRI-NC IVVENTVTIS.

Ke Getovi se váže jedna zajímavost ,že Geta byl v 10 letech roku 199 n.l. z neznámých důvodů přejmenován z Lucia na Publia. Proto na mincích ražených do roku 199 n.l. má v opisu L SEPTIMIVS GETA
po roce 199 n.l. P SEPT GETA

Takže docela dobrý vodítko pro někoho ,kdo chce mít Getovo nejrannější portréty.

Tenhle denár je z roku 200 n.l.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 85 86 87 88 89 90 >

Sběratel.com » Antické mince » ***CHLVBIRNA***

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1