Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » ***CHLVBIRNA***

Vykupminci.cz
Numisargo

***CHLVBIRNA***

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
No tak s tím portrétem nebo fotkou,tak to samozřejmě není problém i dneska.V 90.letech jsem v poho projel půlku evropy s cizím pasem a problémy byli asi tak 2x,ale i tak jsem projel a dneska není nic zvláštního že 40-letý týpek se vydává za 14- letého a v poho mu to projde,ale to sem samozřejmě nepatří,tady se bavíme o antice.
Registrovaný uživatel
Myslím si, že nemusela být ve skutečnosti nijak ošklivá, naopak. Spíše šlo o to, jak ji konkrétně ztvárnil rytec na této konkrétní minci. Tam ji rytec přidal hodně ostré rysy, jako žena si myslím, že měla jemnější a o to šlo. Na mincích, co mám doma vypadá více žensky. Takže můj komentář se týkal spíše této konkrétní mince. Jinak mince je pěkná ostrá ražba, takže rozhodně gratulace.
K té zmínce o občankách- ano, tak s tím souhlasím. Já na své občance s černobílou fotkou vypadám jako masová vražednice po smrti... ......
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 14. 2. 2021, 7:57. »
Registrovaný uživatel
On je to takovy paradox, se Severina neni vzacna, ale sehnat v krasnem stavu.. Ja jich mam nekolik, ale prumerove mam napriklad mince Magnie Urbicy lepsi nez Severiny a to je co rici :D
Registrovaný uživatel
Brr! Nějaká antika, to nesbírám.
Já sbírám moderní umění. :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:) Co to je? Ja jsem mel rad keltske napodobeniny, jak dokazaly pretvorit klasicke mince do tech jejich klikihaku.
Registrovaný uživatel
Taky přispěju se svou troškou do mlýna....Maxentius ric 44 ....se správným zařazením pomohl Tovy ,takže aspoň touto cestou můžu poděkovat za pomoc :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekny, ja mam tyhle bronzy rad.
Registrovaný uživatel
Pekná česká minca. Mincovňa Most.. :P
-s-
Registrovaný uživatel
Pekná minca, málo videný reverz...
Registrovaný uživatel
THEODOSIUS II AE 4....celkem běžná mince ,ale myslím ,že v docela pěkném stavu. Na aukci o ní nebyl zájem ,takže jsem jí nakonec získal doslova za pár korun...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Žádná sláva, jen pár zvířátek Galliena pro pobavení :-) Ta mince vlevo dole je mořský koník :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No myslim, ze uz mas slusny zaklad! To je dobra zprava. Blba zprava je, ze vetsina ostatnich uz se shani celkem blbe :|
Registrovaný uživatel
Zoofilie je mezi sběrateli asi dost rozšířená, když se vydávají i specializované knihy.
Na jednu stranu jsem rád, že vtom nejsem sám, na druhou stranu by se postižení jedinci mohli jít léčit ;) A po vyléčení sbírat něco normálního, třeba svatováclavské dukáty. Je na nich pěkný chlap a dokonce i čísla - dají se sbírat vzácné ročníky!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krásný hrošík :P kam se sv.Václav hrabe ;)
Registrovaný uživatel
Hroch je moje oblíbené zvíře. Nejlepší jsou naživo ve Dvoře - hroch v lese se hned tak nevidí.
Tady jsem si nebyl jistý. Mám něco podobného, gumového - zuby jak pila! :mrgreen: Myslel jsem že je to hračka z Číny.....
A teď jsem se dozvěděl, že mám antickou sochu! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Tak aby to tu úplně neusnulo přihazuju jednoho z mých posledních Maxentiů...nic extra ,ale třeba to někoho potěší.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Elam vidím Vašu mincu a mám podobnú , poprosím o pomoc s určením ,
/Maxentius 306-312 ? /
priemer mince je 29 mm váha 10 gramov materiál Ag , ďakujem .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tady asi není co určovat. Pamětní turistická mince, nebo dost mizerné odlévané falzum.
Registrovaný uživatel
Ďakujem , toto vôbec nezbieram , dostal sa mi do rúk plný album a tiež som si nebol istý či to je pravé ale bolo to podobné , sú tam mince o ktorých nemám vôbec poňatia toto je jedna z nich , toto obdobie vôbec nezbieram , určil som iba zopár podľa knihy Kolníkovej ktorú mám jedinú na toto obdobie .
Registrovaný uživatel
A s týmto by ste mi vedeli pomocť ? toto sú určite Ag , bronzové alebo medené čo mám sú väčšinou skoro nečitateľné extra silo oxidované.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jeden z úlovků ze včerejší dražby ...

Maximinus II
IMP C GAL VAL MAXIMINO P F INV AVG.
GENIO IMP-E-RATORIS/ *|-// HTA
RIC 49

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jj, toho Daiu jsem včera viděl, hodně pěkný. Taky po hodně dlouhé době něco přidám :) z minulého měsíce mě potěšil "obyčejný" Caracalla a dnes Gordiánova málo vídaná manželka Tranquillina z thráckého Perithu. Díky T. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hmm..... ta Tranquillina to je pecka....tiše závidím a Caracalla ten nikdy nezklame. Líbí se mi jeho mince z pozdějšího období ....tam mu ta nedobrota z očí přímo čiší :)
« Poslední úpravu provedl(a) elam v 11. 11. 2021, 19:54. »
Registrovaný uživatel
medo napsal
A s týmto by ste mi vedeli pomocť ? toto sú určite Ag , bronzové alebo medené čo mám sú väčšinou skoro nečitateľné extra silo oxidované.


Ty dvě mince vlevo nahoře vypadají jako lité. Těžko říct, co to vypovídá o tom zbytku. Fotky mi nejdou moc zvětšít, takže více těžko soudit.
Registrovaný uživatel
Tranquilinu také ještě nemám. No, ostatně jako desítky dalších vzácnějších panovínků, takže gratulace !

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 > »

Sběratel.com » Antické mince » ***CHLVBIRNA***

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1