Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » ***CHLVBIRNA***

Vykupminci.cz
Numisargo

***CHLVBIRNA***

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 84 85 86 87 88 89 90 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mince je z aukra podzim 2021....vyšla na 3400 kč ....je to sice dost ,ale hodně jsem jí chtěl :)
Registrovaný uživatel
Mince je nádherná, gratuluji.
_______________
Registrovaný uživatel
Niečo odo mňa zo sveta italských Grékov.

Lukánia, Velia. cirka 340-334 p.n.l., Hlava Atény doľava s Atickou prilbou ozdobenou gryfom, na reverze lev kráčajúci doprava.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tak tohle se musí líbit asi každýmu.....fakt paráda.
Registrovaný uživatel
Krásná mince :P
Registrovaný uživatel
Vdaka chalpci, Velia je moja srdcovka.
Registrovaný uživatel
Poslední přírůstek ....Otacilia Severa....zlákal mě ten portrét . Navíc tam Otacilia vypadá tak nějak mladší a štíhlejší.....prostě byla to kočka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tohle zaujme asi jen sběratele tetrarchie .....antoninan Maximiana Herculia se vzácnou variantou portrétu. Není to sice žádná top kvalita ,ale u těhle mincí si člověk moc vybírat nemůže...... jsem rád ,že jí vůbec mám.

MAXIMIANUS HERCULIUS
IMP MAXIMIANVS - AVG.
SALVS - A-VGG/ -|-// C.
RIC.422

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejnovější úlovek....

SABINA
SABINA AVGVSTA HADRIANI AVG P P,
VES-TA

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zase něco na oživení....jeden Maxentius s pěknou patinou

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Po delsi dobe - super mince. Zvlast Maxentius, ja mince v tomhle stavu mam extra rad :)
Registrovaný uživatel
Díky Tovy ....jsem rád ,že se Maxentius líbí :)

Opět něco přihodím....

SEVERUS II
FL VAL SEVERVS NOB CAES.
GENIO AVGG ET - CAESARVM NN

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Opět něco na oživení.....

Jedna hezká Julia Maesa

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Všechno moc hezké mince! Já už na to koukám skoro raději takto na obrazovce, protože v reálu na to houby vidím. Blbé světlo, blbé oči, takto je to kráse :-)
Registrovaný uživatel
Mám to stejně :D
Registrovaný uživatel
Já to mám taky tak....po padesátce už prd vidím a až na těch fotkách si občas všimnu detailů ,které mi v reálu utekly. Navíc večerní procházení netu a prohlížení cizích sbírek nebo nabídek e shopů mě baví skoro víc než koukat na vlastní mince.
Je to trochu taková úchylka ,ale vím ,že hodně sběratelů to má podobně :)
Registrovaný uživatel
Hlavně to člověka povzbudí, aby si něco do sbírky koupil :-)
Taky tak relaxuji...
Pak jen člověk lituje, že není milionář... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Tak to mate jeste ok. Ja si nejak nepamatuji, co ve sbirce mam. A ehm ani si nepamatuji, co jsem tu ukazoval. Tak jednu malou na prvni pohled osklivejsi bimzu. Problem u ni je, ze je na Gallu Placidii v extremne dobrem stavu, tak jsem takovy podezdrivavy, snad je ok ;)

Pridavam k ni druhou, kterou mam uz delsi dobu, ta je takovy "standard".

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Obě mince jsou super ,ale ta první je fakt neuvěřitelná....takový stav jsem u Placidie ještě neviděl a i ta druhá tzv. standartní je pořád luxusní.

Jen sem dávej mince častěji ať se máme při dlouhých podzimních večerech čím kochat ;)
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Tak to mate jeste ok. Ja si nejak nepamatuji, co ve sbirce mam. A ehm ani si nepamatuji, co jsem tu ukazoval. Tak jednu malou na prvni pohled osklivejsi bimzu. Problem u ni je, ze je na Gallu Placidii v extremne dobrem stavu, tak jsem takovy podezdrivavy, snad je ok ;)

Pridavam k ni druhou, kterou mam uz delsi dobu, ta je takovy "standard".

Obrázky:


Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Podľa mňa nie je možné aby tá prvá bola pravá. Taká minca by stála cez 5000€ Dizajn je úplne iný než všetky na internete dostupné kusy.
Druhá vyzerá že by mohla byť OK.
« Poslední úpravu provedl(a) shareman v 18. 10. 2022, 17:56. »
Registrovaný uživatel
elam napsal
Jen sem dávej mince častěji ať se máme při dlouhých podzimních večerech čím kochat ;)


Přesně tak...
Registrovaný uživatel
Poslední přírůstek......Caracalla s aesculapiem na reverzu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkné ;)
Z římánků mi připadá, že zrovna Caracalla má nejčastěji velmi pěkně ražené mince....
Tento revers je super
Registrovaný uživatel
Jojo....Caracalla je sběratelsky vděčnej....je tam spousta zajímavých reverzů v často krásných stavech. Jen ty ceny se poslední dobou nějak zvrhly....např. na aukru zhruba před měsícem jsem viděl 2 průměrné denáry alexandra severa a nakonec šel každý za 6700kč....nic vzácného...běžná ražba v ceně cca 2000 kč. a celkem často tam vidím konečné ceny ,které jsou stejné nebo i vyšší než zahraničních e shopech. Zkrátka nejde mi to do hlavy :(

Abych jen nebrečel...pořád se tam dají koupit vzácné mince za výhodnou cenu. Včera mi přišel tenhle Maximian. Stav neřeším...lepší už neseženu. Jen škoda ,že se líp nezachoval štít ,protože jsou tam zbytky něčeho co mohl být nějaký výjev a nebo je to jen vrstva vykorodovaného materiálu...nevím

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
shareman: Dohledal jsem podobny design te mensi hlavy i toho krize. Kvalitou to taky byt nemusi, videl jsem jit jen o chlup horsi za 250 eur (nerikam, ze to neni vyjimka). Pokud by byla prava, v aukci realna cena tak 600-900 eur. Strizek je ok, i kdyz tlustsi, prerazeny nevypada, v realu vypada "realneji", coz bohuzel u podobneho jednoducheho designu nic neznamena. Vetsina Placidii je ve spatnem stavu zvlast kvuli opotrebovanym razidlum. Vyrazeni malo pouzivanymi razidly by dalo tuhle nestandardni kvalitu. Nicmene kdyby to byl padelek, poznalo by se to nejspise jen klasicky - az se objevi druha se shodnymi razidly. Pochybuji, ze by se neobjevila. Takze cekam a sem tam koukam, zatim za ten 3/4 rok nic. Uvidime ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 84 85 86 87 88 89 90 > »

Sběratel.com » Antické mince » ***CHLVBIRNA***

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1