Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Chyboražba Barokní most v Náměšti nad Oslavou

Vykupminci.cz
Numisargo

Chyboražba Barokní most v Náměšti nad Oslavou

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
ze to vobec niekoho bavi takto sa tu pokusat oklamat profikov :mrgreen: :P
Registrovaný uživatel
..... jj ... možná by se stačilo podívat na stránky české mincovny, kde je popsaný výrobní proces ... mimo jiné, zlaté a stříbrné mince se po ražbě jednotlivě odebírají a kus po kuse kontrolují ještě před vložením do kapslí ..... noo ... také se těším na fotku toho "unikátu" .. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Musím říce, že jsem čekala trochu jinou a serióznější reakci a to, že na slušný dotaz mi přijde slušná odpověď. Myslím, že i uživatel aaron08 byl veden stejným úmyslem a jeho dotaz mi také přišel slušný.

Bohužel většina odpovědí již dopředu hlásá, že je to nesmysl, blbost, klamání apod. Neznám úlohu moderátora, ale nechápu, proč místo rady píší jenom to, že jde o podvod - měla jsem za to, že mají diskusi vést nějak plodně a ne shazovat druhého bez znalosti a bez příčiny.

Pouze dva lidi napsali pro laika postup co udělat - jak minci nafotit a daší dvě odpovědi mě přišly jako korektní a bez předem odsuzujícího komentáře.

Nicméně minci zkusím dle rady nafotit a pošlu. Možná že ti "chytří" pak zjistí, že až tak chytří nejsou .....
Registrovaný uživatel
len sa tu strapnujes
Registrovaný uživatel
Nečudujte sa reakciam - klamstvo v naších zemiachje bohužial ešte stále pracovný nástroj .

Počkáme na fotky. :roll:
Katty, daj sem konečne fotku. Ja netvrdím, že som niečo podobné ešte nevidel, ale nikdy to nevzniklo prirodzenou cestou teda ako chyborazba. Buď sa s tým niekto pohral na frézke a potom zlepil dva kusy alebo si razič povedal, že taká blbosť by sa dobre predávala numizmatikom, následne úmyselne zamenil raznice a pár mysterióznych kúskov z bežných kovov si vyrazil. Preto som veľmi skeptický k príspevku, že to niekto kúpil len tak u obchodníka s mincami. Pri kúpe drahej zlatej mince si ju kupujúci dobre poprezerá ešte v obchode. Ak zbadá niečo divné, tak to hneď reklamuje a chyborazba končí v rukách obchodníka...
Registrovaný uživatel
Jak jsem slíbila, posílám fotku. Nepovedlo se mi to zcela ostře na obou stranách, ale lépe to proti zrcadlu neumím.
Fotila jsem v etui, nechci minci vyndavat, nerada bych jí poškodila.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Registrovaný uživatel
hmm.. :) tady si jako milovník zmetků rád počkám na vyjádření znalců
Registrovaný uživatel
No je to zajímavé, ještě by to mohla být fotomontáž, ale nezdá se to jako upravené, alespoň né z této malé fotky.
No máte pěknou zajímavost!
Registrovaný uživatel
tak si jen říkám, kdepak se tam vzal ten další odraz... :mrgreen: 8)

Jinak kdo tomu věří, měl by si zjistit jak funguje výroba pamětních ražeb v mincovně... :| :roll:

Obrázky:

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Konstatuji tak jako přede mnou uživatel aaron, že to asi nějaká rarita bude.

Fotka žádná kamufláž není, je to nafocené tak, jak mi tady uživatelé Tenzor a Hurley poradili, tedy proti zrcadlu v domácích podmínkách, jen to neumím lépe nafotit a nechci se tím zase tak dlouho zabývat. Fotila jsem to v lepším rozlišení, ale tak velké to poslat nemohu, takže jsem fotky musela zmenšit. A to že zrcadlo hází odlesky je asi normální.

Jinak, mince jsem měla objednané dvě od remonovaného dodavatele, přišly mi na dobírku, jedna z nich byla "normální", druhá byla tato. Tím jsem to nemohla zjistit nijak dopředu, až když mi přišly a zjistila jsem, že každá je jiná. Nemohu vyloučit, že někdo v mincovně udělal fór a do obálky strčil nějaký podvrh - to byl ostatně důvod, proč jsem ten dotaz psala, abych věděla co s tím dál dělat.

Nehodlám zkoumat, jak se vyrábějí mince, tato informace je mi k ničemu.
Potřebovala jsem jen vědět, zda mám minci reklamovat, protože se mi nechce vyhodit tolik peněz za zmetek, který by pak tuto hodnotu neměl. Takhle se tomu bude více věnovat, asi to stojí za to. Takže asi najdu znalce, minci mu odnesu a nechám to na posouzení jemu. Jak jsem už psala, jsem v numismatice laik, ale z odpovědí je jasné, že nic běžného to není a pokud je to skutečně chyba v ražbě, je to docela rarita a stojí za to si ji nechat.
Registrovaný uživatel
katty h:
pokial je to skutocne tak ako to vyzera, mincu si urcite nechat.
kludne zavolat do nejakej polobulvarnej televizie, nech narod vidi ako ta kontrola kvality funguje.

ak by bolo mozne nahrat kratke video, napr.aj telefonom,
kde mincu otocis,
to by vyvratilo alebo potvrdilo akekolvek pochybnosti.

je to proste tak vysoko nepravdepodobne ze tomu nikto nechce verit.
« Poslední úpravu provedl(a) tocomabyt v 11. 6. 2012, 0:56. »
Registrovaný uživatel
Nafotiť , odporúčam napísať do mincovne ,ale nevrátiť nechať, pokiaľ mincovna potvrdí svoj omyl bude minca celkom slušná raritka .
Registrovaný uživatel
Katty H, napiste mi prosim na mail, lebo Vy ho nemate uvedeny v maily a neviem Vam napisat.Dakujem pekne.
NumizmatSR@gmail.com
Registrovaný uživatel
Je to neuveriteľné. Neostáva mi len gratulovať. Minca má určite väčšiu hodnotu než to za čo ste ju kúpila. Otázka je koľko z 9000 kusov proof je chybne vyrazených. Teda ako často sa pri proof minciach mení razidlo.

Pretam napsal
katty h: Hmotnostně odpovídá originálu? Jestli to náhodou není nějaký padělek...

Toho by som sa nebál. Je to úplne nová minca...

A ak by ste ju chcela predať, tak v kľude dajte vedieť na fidzi_@post.sk . Ďakujem.
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 11. 6. 2012, 10:12. »
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpovědi.
Večer minci zkusím zvážit, ale myslím, že je stejná jako ta druhá. Když jsem je prohlížela, nepřišly mi rozdílné, ale samozřejmě jsem se tím podrobněji nezabývala.
Zatím ji určitě prodávat nebudu, otázkou je (psala jsem to již v prvním dotazu), kolik špatně vyražených mincí vlastně je, protože v tento okamžik jsou minimálně dvě.....
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
tak si jen říkám, kdepak se tam vzal ten další odraz... :mrgreen: 8)

Jinak kdo tomu věří, měl by si zjistit jak funguje výroba pamětních ražeb v mincovně... :| :roll:

Obrázky:

Nejen ten další odraz, ale do dneška jsem měl za to, že když se podívám do zrcadla, tak se vše věrně zobrazí, tady mi nějak nesedí detaily škrábanců na desce stolu, okrajová lišta stolu apod., ta fotka je jednoznačně upravená, vzpomeňte si, co s fotkami dokáže turtle..........
Registrovaný uživatel
Turtle je ale jenom jeden:). V idealnim pripade by ale mela majitelka udelat to kratke video s obracenim mince - jak uz bylo doporuceno nahore...
Registrovaný uživatel
Tak ještě jednou.

Jak doporučoval Grofik, napsala jsem přímo do mincovny, téměř obratem mi z vedení potvrdili, že o chybné ražbě již vědí, že vše řeší a že zaslaná mice zcela jistě není padělek (mince jsem objednala od nich, abych jako laik nenaletěla nějakému podvodníkovi). Tak nemusím nic vážit, ani dělat video, mě toto potvrzení stačí.

Píšu to pro ty kteří mémo sdělení věří, aby věděli, že k chybné ražbě skutečně došlo, třeba jim ta informace k něčemu bude.

Ti kteří chtějí dál zkoumat jestli je fotka upravená či ne, jestli je moje informace pravdivá či ne, tak ať tak činí, je to jejich problém. Na jednu stranu tomu rozumím, podvodníci jsou všude a v této oblasti jich asi nebude málo, ale pochyby se dají vyjádřit i jinak než arogancí, shazováním, ironií ..... Už jednou jsem psala, že ne každý, kdo se za chytrého vydává, takový je - stačí si přečíst všechny odkazy a víte, o čem a o kom mluvím.

Každopádně děkuji za pomoc všem těm (a byla jich většina), kteří mé zprávě sice ze začátku nevěřili, ale byli slušní, poradili a nedělali závěry dopředu.
Registrovaný uživatel
No ak sa mincovna verejne prizna, tak to bude zaujimave :) Mna by zaujimalo, ktory renomovany obchodnik Vam tuto mincu predal, aby som vedel, kto si bucha hlavu o stol, ak je to vsetko pravda a v mincovni su but padnuti na hlavu alebo si chceli privyrobit :D
Registrovaný uživatel
Jistě by bylo zajímavé, zveřejnit ten dopis od mincovny včetně jména pracovníka co se za ně vyjadřoval... :)

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Katty_H napsal
Tak ještě jednou.

Jak doporučoval Grofik, napsala jsem přímo do mincovny, téměř obratem mi z vedení potvrdili, že o chybné ražbě již vědí, že vše řeší a že zaslaná mice zcela jistě není padělek (mince jsem objednala od nich, abych jako laik nenaletěla nějakému podvodníkovi). Tak nemusím nic vážit, ani dělat video, mě toto potvrzení stačí.

Píšu to pro ty kteří mémo sdělení věří, aby věděli, že k chybné ražbě skutečně došlo, třeba jim ta informace k něčemu bude.

Ti kteří chtějí dál zkoumat jestli je fotka upravená či ne, jestli je moje informace pravdivá či ne, tak ať tak činí, je to jejich problém. Na jednu stranu tomu rozumím, podvodníci jsou všude a v této oblasti jich asi nebude málo, ale pochyby se dají vyjádřit i jinak než arogancí, shazováním, ironií ..... Už jednou jsem psala, že ne každý, kdo se za chytrého vydává, takový je - stačí si přečíst všechny odkazy a víte, o čem a o kom mluvím.

Každopádně děkuji za pomoc všem těm (a byla jich většina), kteří mé zprávě sice ze začátku nevěřili, ale byli slušní, poradili a nedělali závěry dopředu.

Katty_H: zveřejněte prosím tu odpověď, myslím, že na to čeká většina zde přítomných, děkuji
Registrovaný uživatel
Veď zavolajte niekto na zakaznícku linku mincovne +420 483 513 513. Tam vám určite všetko povedia. A potom nám to tu pekne napíšte :)
Registrovaný uživatel
Katty_H napsal
Tak ještě jednou.

Tak jestli to je pravda, a zalezi na tom kolik kusu takove mince se dostalo mezi lidi, cena se muze pohybovat od 60000,- az hodne pres 150000,- Jen muj odhad, presnou cenu by stanovila jedine aukce.
A to ze k chybam dochazi i u zlatych minci (schvalne nebo ne) neni zadna novinka.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Naše mince » Chyboražba Barokní most v Náměšti nad Oslavou

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1