Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Chyboražba na Aukru

Vykupminci.cz
Numisargo

Chyboražba na Aukru

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Moderátor
dnes už zlaté zuby neletia, keramika vedie....
Registrovaný uživatel
to je sice pravda, ale když já jiné zlato nenosím, tak jsem chtěl mít alespoň nějaký šperk :D
Moderátor
lepšie zlatý zub ako zlatú žilu, však???
Registrovaný uživatel
:D tak najít někde v horách zlatou žílu, to by se těžilo :)
Moderátor
a takto :D skončilo pôvodné téma....
Registrovaný uživatel
facctory: :D přesuneme další diskuzy do té kecací sekce ;)
Moderátor
ok, súhlasím....
Registrovaný uživatel
Hoši nic proti, ale když tomu prd rozumíte tak se do toho nemíchejte? oki? Pro někoho to cenu jako chyboražba má tak co no........ já bych si taky nekupoval odznáčkyyyyyy :-)
Moderátor
Runner: Chápem to správne že si robíte prdel? Dúfam, že to správne chápem. Málokto z nás je odborným numizmatikom s nejakým certifikátom, ale že by sme zase tomu "prd" rozumreli, to si snáď robíte srandu nie? Poviem Vám pravdu, že nie často stretávam pokope takú spústu rozumných a inteligentnýách ľudí. Váš príspevok beriem ako žart, v opačnom prípade mi to kľudne odborne vysvetlite na : Archypov@gmail.com
Moderátor
Runner se aspon vratil k tematu, diky. Chyborazby jsou urcite sberatelsky zajimave, ale v tomto pripade jde o beznou zalezitost, jak je videt z dalsi aukce
http://www.aukro.cz/item217350510_2_kcs_1947_chyborazba_janosik.html
Rekl bych, ze v tisicovce techto dvoukorun najdete takovychto nekolik.
Za 10 korun by to bylo drahé...
Registrovaný uživatel
Já jen reagoval na ty příspěvky že poďme brousit, atd.... uděláme chyboražby :twisted: nevidím natom nic moc vtipného, někdo prostě chyboražby sbírá a jsou pro ně cenné, tak ja pro nás naše Rka :-) , a jinak k těm inteligentním lidem, jsem také rád, že jich znám hodně v oboru numismatiky nebudu jmenovat seznam by byl opravdu velmi obsáhlý, i Vy pane Archypov vím, že tomu rozumíte hlavně grošíkům, že mám pravdu :-) ale štvou mě někdy příspěkvy od lidí co tomu vůbec nerozumí. :twisted:
Registrovaný uživatel
No myslím že se takováto chyboražba dá prodat i za víc jak 10kč já ji prodal za 400 :-) proto to tady obhajuji, moc se to zas tak nevidí a když je mince v krásném stavu tak je to určitě zajímavé, kde by ste to chtěli shánět když né na aukru? a zrovno neměli po ruce 2000 dvou korun kde by se možná nějaká taková podobná našla :-(
Registrovaný uživatel
Jejda nánky tak až teď jsem si všiml že ta chyboražba přesně jak jsem měl já šla za 2400 tak to jsem prodělal 2000 sakraaaaaaaaaaaa a to jsem ji tam měl jako první a všichni začali kopírovattttttt
Registrovaný uživatel
ta cena je fakt přestřelená tak 500 beru ale 2400???????? to už je do nebe volajícííííí
Registrovaný uživatel
No přesně na tu cenu podle mého reagovali všichni Ti co tomu vůbec nerozumí.
Moderátor
Runner, nechcem som sa dotknúť žiadneho zberateľského záujmu, sorry...
Moderátor
Runner: Tak jsem si nasel tu Vasi aukci
http://www.aukro.cz/item211600960_rarita_chyborazba_2kc_1947_velmi_zajimave.html
Ta Vase mince je ale mnohem lepsi nez ty dalsi, ktere se v aukru objevily. Tahle mince ma vroubkovani jen na casti tloustky hrany a nevroubkovana cast hrany je VYVYSENA, aspon to tak z fotky vidim - mj. zde odpada podezreni na opilovani. Ty dalsi dve mince v Aukru jsou ale normalne vroubkovane, jen jsou mensi nebo vice zaoblene, takze vroubkovani neni tak vyrazne. Zpusobem vzniku jde tedy o uplne odlisne jevy.
Proto i dosazena cena 400 Kc je pro me jeste pochopitelna, ve druhem pripade trvam na tom, ze za 10 korun by to bylo drahe... Ostatne ty mince pilovane nebudou, protoze by to bylo casove narocnejsi nez takovouto minci vyhledat...
Jeste jedna opravdu pekna chyborazba:
http://www.aukro.cz/item208422040_dvacetikrejcar_1796_inkusni_chyborazba_unikat_.html
Registrovaný uživatel
Runner: je mi opravdu líto lidí, kteří nerozumí srandě ... musí mít dost strohý a chudý duševní život ...

mám totiž veselou povahu a život beru s rezervou :) sběratelství je pro mě bádání a poznávání naší historie, vše ovšem odlehčenou formou ;) pokud jsou mezi ctěnými registrovanými uživateli bručouni či jinak zatrpklí lidé, prosím nečtěte příspěvky s mou přezdívkou, aby jste zbytečně nebyly pobouřeni :D mě totiž nepředěláte :D Váš kacuro ;)
Moderátor
kacuro, plne s tebou súhlasím, trochu humoru nezaškodí.....ja som rád, že sú tu registrovaný i taký ako ty... :lol: :lol:
Moderátor
a ešte niečo, je pravda že sme odbočili o témy, ale holt to sa niekedy stane....budem snažiť aby sa to neopakovalo :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
Né já jsem také veselá kopa Karuco to by ses divil ale, bohužel jsou i tací co se tvého nápadu opravdu chytí a brzo bude chyboražeb na aukru jak ......... nechci být sprostý.

A najdou se bohužel takoví vykukové, a právě proto jsem tak nějak divně zareagoval, ono to totiž není zas tak težké ubrousit vroubky(soustruh) nebo nějak jinak znehodnotit minci že?

A navíc tu 2kč jsem tam měl jen já a nyní zjištuji, že se to snimi nějak rozjelo, to samé když jsem začal dávat mince do albumů, najednou se vyrojilo sbírek v albumech ale darmo mluvit, zdravá konkurence je potřeba.

10 kč za těch 10 000 co když se mu opravdu někdo chytí na lep?????? To tak necháme? Někteří vykukové okrádají začínající sběratele ne o malé částky by nás mělo zajímat asi víc ne?

Akras2
Registrovaný uživatel
Ale drazí kolegáčkové válčím s Angínou, pruduškama a ještě do toho mám zánět v obou uších takže jak se říka pohoda jak prase.........,,, takž se nedivte, že jsem trošku podrážděnějšíííí

Všem se omlouvám :-)

Jak budu zdraví tak se polepším uvidíte :-)

Váš AKRAS2 viz AUKRO


http://www.aukro.cz/my_page.php?uid=4626450
Registrovaný uživatel
Jo Kacuro, Factory zeptej se Marttyho (opelomega36) jaká jsem veselá kupa :P si píšem každý den(někdy i celý) přes ICQ a někdy dáme i něco ostřejšího :-)

Akras2
Registrovaný uživatel
No teď je ale Martin na dovelené takže je to v pytli :roll: už aby dojel rozebíráme spolu aukce atd... je to fakt sranda :-) :D
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
podle mě, když už, tak by museli vzít i v nálezovém polo-rozpadlém stavu. peníze jsou přeci jen náhražka a stát musí mít odpovídající hodnotu oběživa uloženou ve zlatě atd. o současné peněžnictví se nezajímám, ale myslí, že to tak nějak bude


S tím zlatem to už není dávno pravda. Jmenu je se to zlatá parita a znamená to, že každý stát musí mít kryté množství oběživa zlatem. Zlatá parita padla někdy v roce 1989 jestli si to dobře pamatuju ze školy. A co se týče toho, že musí vzít i polorozpadlou minci tak to také není pravda. Existují tabulky, kde je přesně v % rozepsáno poškození, jak se nahrazuje a zda se vůbec nahrazuje. Sám jsem to vyzkoušel a dostal jsem krásnou přednášku a nakonec mi nic nevyměnili a byli v právu

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Numismatika aukce » Chyboražba na Aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1