Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové mince » Chyborazby,varianty,zmätky,kiksy,proste všetko a na všetkých(celosvetovo) minciach.

Vykupminci.cz
Numisargo

Chyborazby,varianty,zmätky,kiksy,proste všetko a na všetkých(celosvetovo) minciach.

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobře,chemie tam je. Ovšem ta se používá k zakrytí stop po úpravách. Co ale může zakrývat tady? Prý mám přebujelou fantazii,ale nic , žádný nápad. Nikdo nic? :D
Registrovaný uživatel
A načo? Podľa mňa je to vadný strižok. Čo sa s mincou dialo 60+ rokov, vie len ona.
Keď budem mať čas a hlavne chuť, tú už nemám, opýtam sa na cgb.fr.
-s-
Registrovaný uživatel
Ešte jedna dnešná fotka. Ostrihal som kefu/ kartáč, aby som získal silón...
A nechajme to tak, ja viem, čo to je. ;)
Z dierky 3 som to neprepchal, ale to je jedno. Je tam dutina, vadný strižok a basta.. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, mám mincu 10 centov, rok 2002, vyzerá šeredne, neviem či bola poškodená dodatočne, alebo je chybne vyrazená, v prednej časti jama aj iné kazy, zboku časť hrany až prehnutá, v zadnej časti sa však vypuklina nenachádza, má takáto minca nejakú hodnotu? V obchode si za ňu určite nič nekúpim, ďakujem vopred za odpoveď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mám pravdu, že s tím je něco v nepořádku že ano?? :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pakonicek napsal
Dobrý deň, mám mincu 10 centov, rok 2002, vyzerá šeredne, neviem či bola poškodená dodatočne, alebo je chybne vyrazená, v prednej časti jama aj iné kazy, zboku časť hrany až prehnutá, v zadnej časti sa však vypuklina nenachádza, má takáto minca nejakú hodnotu? V obchode si za ňu určite nič nekúpim, ďakujem vopred za odpoveď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Při troše štěstí i 10 centů, neb, dle mého, dodatečně poškozena jest. Zkrátka do toho někdo (nebo něco) něčím praštil.
Registrovaný uživatel
...já už bych do toho znovu nepraštil :D
Registrovaný uživatel
Zdravím. Poslední dobou jsem řešil varianty u 5 marek Hindenburg 1935-36 Jaeger 360. Na internetu jsem našel v podstatě dvě. K prodeji jednu. A to už zde zmiňovanou 1935 D kde označení mincovny D chybí svislá nožička a je z toho obrácené C. A potom právě katalog Jaeger zmiňuje u mince 1935 F variantu v opise na hraně velká malá písmena. Ovšem tuto variantu jsem na netu nenašel. Při mém pátrání jsem objevil nedoražené G z důvodu opotřebování raznice u označení mincovny 1935 G nebo u 1935 D vojráz dokonce i trojráz. Pokud by někdo měl obrázek nebo jinou indicii zmiňované varianty velká malá písmena budu rád za info. Popřípadě by věděl o nějaké další variantě. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Memorix: Zdravím. O těchto variantách nic nevím, avšak s Vaším dovolením bych se pozastavil s technickou poznámkou v jednom bodě Vašeho příspěvku. Nevím přesný mechanismus vzniku nedoražení (pokud někdo ví, byl bych vděčný za poučení), ale podle mě nemůže vzniknout opotřebováním raznice, jak uvádíte. Vždyť přece opotřebování znamená úbytek materiálu. A pokud na raznici v určitém místě materiál chybí, na minci v tom místě po ražbě touto raznicí naopak přebývá, protože se vmáčkneze ze střížku do prostoru v raznici vzniklého opotřebováním. Berte mou odpověď jako nabídku k debatě.
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny , pro zajímavost zasílám 2 RM 1937 D s dvojrázem. Ten je vidět na písmenu D a části opisu Paul a 1847. Co se týče nedoražení, že tam schází kus písmena nebo číslice, podle mne se jedná o částečné zanesení raznice.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano, samozřejmě jsem se špatně vyjádřil. pavel 1045 to uvedl na pravou míru. Jinak i na těch 5 markách ten dvojráz je nejvíce vidět na Paul a číslicích 1847 a označení mincovny.
Registrovaný uživatel
Díky za názory. Zanesení razidla vypadá logicky. Ale čím se razidlo zanese? Podle mě by to měl být materiál ze samotného razidla (ten materiál by však někde na razidle chyběl a vzniklý prostor by vytvořil někde na minci nálitek?), nebo jsou to případně malé zbytečky ze střížků, které se v konkrétním negativním bodě razidla postupně vrství a vzniká tak sériově určité množství nedoražených mincí s postupným zesilováním nedoražení?
Registrovaný uživatel
Tak jsem ve svém pátrání 5 marka 1935 F možná někam dospěl. Chtěl bych znát názor někoho jiného. První mince od vrchu má podle mne menší písmena než druhá. Přitom druhá má poměrně mělkou ražbu. Pro porovnání jsem fotil i další mince. A teď která je ta varianta podle vás? Ty malé písmena, nebo ty velké? Ještě si povšimněte T ve slově geht. Děkuji za konstruktivní názory. A prosím Petr3 aby už moje příspěvky nekomentoval. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Memorix: nechápu, co máte za problém
Registrovaný uživatel
Pro memorix- O této variantě jsem vůbec nevěděl, takže jsem prohlédl všechny 5 Rm a našel celkem 8 ks 5 RM 1935 F. Asi máte pravdu, třetí od zhora se zdá být ražena menšími písmeny. Jestli je to Vámi uváděná varianta, nechám na Vašem posouzení. Potom druhá odspoda se mi zdá také menší, ale ty rozdíly jsou opravdu malé.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám jich 60ks a rozhodně máte pravdu s tou 3 od vrchu. Druhá od spodu má spíš plytkou ražbu. To jsem taky pozoroval na některých mích mincích. Takže podle vás je varianta malé písmena. Děkuji za názor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11

Sběratel.com » Světové mince » Chyborazby,varianty,zmätky,kiksy,proste všetko a na všetkých(celosvetovo) minciach.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1