Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Vykupminci.cz
Numisargo

CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
měl bych tu 1 kč myslíte že by to mohla být chyboražba, nebo dílo kutila? Váha 3,60
Díky :) Pak tedy zlatou 10 korunu R.U kde by mělo být prasklé razidlo. Díky za názor :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tady ta deseti kačka :) Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Hmotnost koruny odpovídá 3,6g tím se dá vyloučit zásah mimo mincovnu, vypadá to na chyboražbu.
Desetikačka FJ, ano typicky prasklé razidlo pokud metrologie souhlasí...
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 14. 1. 2022, 19:06. »
Moderátor
Koruna: tezko rict, ale na chyborazbu je omleta az moc.
10K: praskle razidlo, cenu to nezvysuje.
« Poslední úpravu provedl(a) numismat v 14. 1. 2022, 19:32. »
Registrovaný uživatel
Já tu korunu vidím jako nedoražený zmetek. 10 k souhlas s numismatem.
Registrovaný uživatel
pánové díky, u té koruny právě si nejsem jistý, ale prý se ještě nesetkali s tak hodně nedoraženou mincí . a u té desetikoruny, mně to přijde zajímavější než klasika :D Ale díky, vážím si toho
Moderátor
A tady si někdo hrál... :)

https://aukro.cz/10-kc-z-roku-1996-chyborazba-perforace-7004412989
Moderátor
I když se chyboražby a různými defekty na mincích toliko nezajímám, respektive je nesbírám, tohle mě docela zaujalo.

https://aukro.cz/protektorat-10-haler-941-chyborazba-vse-viz-fotografie-7004335242

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekné. Byť tam 6 a nie 9, tak Samova ríša. :) Keine protentokrát.
-s-
Moderátor
barbar napsal
I když se chyboražby a různými defekty na mincích toliko nezajímám, respektive je nesbírám, tohle mě docela zaujalo.

https://aukro.cz/protektorat-10-haler-941-chyborazba-vse-viz-fotografie-7004335242


U protektoratniho zinku nedorazby nekdy jsou, napr. tato koruna ČECHY A MORAV
Moderátor
foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
barbar napsal
A tady si někdo hrál... :)

https://aukro.cz/10-kc-z-roku-1996-chyborazba-perforace-7004412989

Někdo si hrál, no budiž.
Ale prezentovat to jako chyboražbu???
A přihodit na to???
Moderátor
numismat napsal
barbar napsal
A tady si někdo hrál... :)

https://aukro.cz/10-kc-z-roku-1996-chyborazba-perforace-7004412989

Někdo si hrál, no budiž.
Ale prezentovat to jako chyboražbu???
A přihodit na to???


Právě :)
Moderátor
numismat napsal
barbar napsal
I když se chyboražby a různými defekty na mincích toliko nezajímám, respektive je nesbírám, tohle mě docela zaujalo.

https://aukro.cz/protektorat-10-haler-941-chyborazba-vse-viz-fotografie-7004335242


U protektoratniho zinku nedorazby nekdy jsou, napr. tato koruna ČECHY A MORAV


Aha.. Díky, ale i tak je zajímavý pěkně nedoražený v letopočtu.. Viz. Staniho koment :)
Moderátor
barbar napsal
Aha.. Díky, ale i tak je zajímavý pěkně nedoražený v letopočtu.. Viz. Staniho koment :)

Ano, nedorazene letopocty jsou oblibene.
Moderátor
Tak koukám, že se prodal za docela slušny peníz..
Vyžadal jsem si ještě další foto, pěkná zajímavost do sbírky Gratulace výherci.. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám za to, že ta gratulace není na místě. Vidím tam stopy po odstraněné jedničce. Sorry.
Moderátor
bertik-b1 napsal
Mám za to, že ta gratulace není na místě. Vidím tam stopy po odstraněné jedničce. Sorry.


:)
Ok Bertiku příště vyhrajem, já se jí také pokoušel ze zvědavosti získat za nějakej rozumnej mamon...
Registrovaný uživatel
Myslím, že bertík má pravdu.Sice tu odstraněnou 1 tam nevidím, ale jak by se mohla v raznici ucpat jedna číslice tak perfektně a kompletně, že by z ní nebylo nic vidět? Dobrý návod pro podfukáře - odrýt číslici nebo písmeno, přepatinovat a dát na Aukro - výdělek zajištěný. Ale udělat to tak, aby se to nedalo poznat, to nedokáže každý.
Moderátor
valhubert napsal
Myslím, že bertík má pravdu.Sice tu odstraněnou 1 tam nevidím, ale jak by se mohla v raznici ucpat jedna číslice tak perfektně a kompletně, že by z ní nebylo nic vidět? Dobrý návod pro podfukáře - odrýt číslici nebo písmeno, přepatinovat a dát na Aukro - výdělek zajištěný. Ale udělat to tak, aby se to nedalo poznat, to nedokáže každý.


Já nervrdim, že bertik nemusí mít pravdu,jen se přikláním blíž k názoru numismata o nedoražbě... Konec konců souměrnost patiny, při makro zvětšení je tam náznak čísla (jako by otlak) což jde vysledovat i na jiných protektoratnich nedoražených mincích viz. příspěvek numismata.. Asi tak
Registrovaný uživatel
Novym minciam sa nevenujem, ale co som videl par protektoratnych, o ktorych sa da povedat, ze boli nedorazene, tak to bolo v nejakom poli, nie iba jeden znak. Tak nejak technicky a logicky sa mi zda nemozne, aby chybala uplne jednicka a jej blizke okolie vo vsetkych smeroch bolo vyrazene normalne, opis, drapy...
Moderátor
Tak nejak technicky a logicky sa mi zda nemozne, aby chybala uplne jednicka a jej blizke okolie vo vsetkych smeroch bolo vyrazene normalne, opis, drapy...
.....................................


Marosi asi jako na chybějící liteře A...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 7. 2. 2022, 17:09. »
Registrovaný uživatel
Jj, nepochybujem ze to existuje, ale technicky mi to nedava zmysel, dokaze to tu niekto vierohodne vysvetlit, ako k tomu mohlo dojst pri razbe a nie dodatocne?
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
poradil by někdo zda je to chyboražba, nebo co se mu stalo ? Zdá se že písmena jsou vyražena lépe než plocha. Váha je 11,97g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Falaux v 13. 2. 2022, 21:59. »
Registrovaný uživatel
hrana

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1