Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Vykupminci.cz
Numisargo

CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
numsimat: Takže rub (strana s nominální hodnotou) patří jiné minci ?
Moderátor
Petr3 napsal
numsimat: Takže rub (strana s nominální hodnotou) patří jiné minci ?

Je to hybrid - lic 1996, rub odpovida jinemu roku, lepene to neni, kdo a proc by se s tim taky delal,ze. Hranu mohu vyfotit.
Registrovaný uživatel
padělek protože podobných bylo v oběhu hodně tak udělali v roce 2016 nový typ s větší ochranou proti padělání
« Poslední úpravu provedl(a) valhubert v 25. 1. 2021, 18:10. »
Moderátor
valhubert napsal
padělek protože podobných bylo v oběhu hodně tak udělali v roce 2016 nový typ s větší ochranou proti padělání

ano, je to padelek, obvykle to ale nejsou hybridni mince
Registrovaný uživatel
Zdravím. Nevypadá ten defekt náhodou podobně jako ten z desetikoruny postované mnou od příspěvku číslo 10 ? Tam se většina shodla na vadě střížku. Co tady?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím uživatele,

dostala se mi do ruky zajímavá mince. Určitě poznáte, o jakou anomálii se jedná, jakmile porovnáte reverz a averz téže mince.
Jedná se řekl bych s 99% pravděpodobností o falsifikát, ale i tak dobrá práce. Podezřelý mi přijde vryp pod ročníkem „76".

Materiál aluminium.

Co si o tom myslíte vy?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Fliplex: podezrela je spara mezi obema castmi slepence :)
Vyfrezovana koruna a v ni vlepena druha mince, klasika.

Petr3: zrejme vada strizku, na drobnych nominalech je to obcas videt, na 10korune je to vzacne.
Registrovaný uživatel
nejspíše složenina ze 2 mincí: koruna 1947-1953 a 5 haléř 1976. Koruna do hloubky odsoustružena a poté vsazen 5 haléř.
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
Ano, to dává smysl. Díky za postřehy!
Moderátor
jak pise mitom, muze to byt jen vsazene a rozebiratelne.
Registrovaný uživatel
Numismat: Já si to myslel. Díky
Registrovaný uživatel
Dobrý den, ahoj, vroubkování na rubové straně mince. Zajímavé, že? Jak to může vzniknout?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Řekl bych,že je to pěkný zmetek.
Moderátor
Zřejmě práce kutila, nebo nějaký mechanické poškození mimo mincovnu..
Na rýhách jsou zřetelné špony, což vylučuje vadu střižku, či chybu v procesu ražby...
Za mne nic zajímavého
Registrovaný uživatel
Já to vidím tak, že mince byla špatně "usazena" v rádlovacím stroji. Zapadla tam na stojato a ne naležato.
Moderátor
Bertiku možná, ale takovýchto podobných kousků by se vyskytovalo víc a byly by zde vidaný častěji, něco podobného jak tady vídáme např. na korunách okrouhlé rýhy, způsobené balicimí stroji..
Všimni si začernaní hran v místě vady, typické při tření horkem..
Registrovaný uživatel
barbar: Já vidím zřetelné pokračování vroubků z hrany, přesto, že jde vidět, že to vzniklo až po ražbě stran. Souhlasím tedy, že to není vada střížku
Registrovaný uživatel
bertik-b1: Vroubky ale vznikají souběžně s ražbou, nebo ne?
Registrovaný uživatel
To není vada střížku. Musím opravit co jsem napsal minule.Mince byla vyražena, potom narádlována a potom při vyhazování ze stroje znovu zapadla mezi další rádlovanou minci a rádlovací kolečko na stojato.
Petře3 rádlování se provádí po ražbě jako samostatná operace. Je to pěkný zmetek. Gratuluji.
Registrovaný uživatel
Barbare. Myslím si,že to zčernání vzniklo při tření o druhou rádlovanou minci. Je to charakteristický jev při tření dvou hliníkových pčedmětů o sebe. Jinak je to pěkný postřeh, který mi před tím unikl. Díky.
Registrovaný uživatel
bertik-b1: děkuju
Moderátor
Ok bertiku vzhledem k zajímavé analýze možné chyby ve výrobním procesu a tvým zkušenostem v oněch věcech uznávám tvou teorii... 👍
Registrovaný uživatel
Ta 1kč 2012 je myslím taky oříšek. Chtělo by to ještě detail šikmého pohledu na okraj hrany v místě záseku, nebo vrypu. Zevnitř i z venku.
Registrovaný uživatel
bertik-b1: Přikládám tedy další fotky té 1 Kč. Snad jsem zadání pochopil správně

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkné fotky. Chtělo by to ještě klasickou fotku hrany.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1