Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Vykupminci.cz
Numisargo

CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Nebo takto:
https://www.youtube.com/watch?v=6dGZN5RXJlw
A pak:
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-1-cent-m%C3%BCnze-gold/k0
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
tak se mi do ruky dostala další koruna, že by až taková chyboražba? Vím že to má prd cenu, ale nějak jsem se do těch zvláštností zabouchl :D Viz foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zadní strana

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Roman92: Jak vypada hrana a jaka je hmotnost?
Registrovaný uživatel
Lépe se vyfotit nepodařilo a váhu momentálně nemám k dispozici.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vážení sběratelé, prosím o Vaše posouzení tohoto mírové dolaru z roku 1922,neboť jsem z něho už jelen.

Mince váží 26,4 gramů, je nemagnetická. rozměrově odpovídá originálu, ale má mít sprvně váhu pokud vím 26,7 gramů, což tato nemá (chybí jí 0,3 gramy). Dále je hlava z obou stran mince, přičemž na jedné straně hlavy jsou stopy po naprasknutí mince na druhé nikoiv- foto je tedy z obou stran mince. Takže budu rád za každý Váš názor k pravosti. Děkuji.

Jo, ještě doplňuji, že mince focena přesně v poloze jak byla focena jedna strana, to je, že je ražba na druhé straně otočena přesně jak je nafoceno.

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) jiricek v 2. 7. 2021, 14:15. »
Registrovaný uživatel
Chce to foto hrany.
Registrovaný uživatel
doplňuji fotky k mírovému dolaru

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
jiricek: Cina?
https://www.aliexpress.com/i/33052592690.html
Moderátor
Roman92: Prvni dve fotky nic moc, hmotnost jste neuvedl, takze tezko rict. Takto silne nedorazenou ceskou minci jsem jeste nevidel.
Registrovaný uživatel
Já jsem na Aliexpress koukal, ale váha zde uváděna je ad 1 nižší Tj pod 26 gramů a dále není pootočená razba jako u té mojí.
Moderátor
jiricek: myslim, ze Cinani vahu ani pootoceni neresi, ale treba zde uvadeji 26,7g:
https://www.aliexpress.com/item/4001079228601.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.72f6f99eDPKMO4&algo_pvid=ed0fde41-42ba-44f8-9954-0f0557b5a6c4&algo_exp_id=ed0fde41-42ba-44f8-9954-0f0557b5a6c4-3
Registrovaný uživatel
for jiricek a jeho dollar
je to tzv. kouzelnická mince, vyrábí se to v mnoha variantách, pootočení není podstatné
- ta hmotnost - tato "mince" není stříbrná, je ze slitiny bůhvíjaké, hmotnost je u těchto výrobků různá a pokud se přibližuje k originálu, nebo je dokonce s pravou mincí totožná, je to dáno jinou tloušťkou či průměrem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, pokoušel jsem se o lepší foto+ váha :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
váha :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Roman
ta koruna není chyboražba, tou by byla, kdyby tam místo lva byl např. krokodýl, tohle je pouze důkaz toho, jak to šlo s kvalitou výroby a i provedením mincí hodně z prudkýho kopce směrem dolů......
Moderátor
Roman: Hmotnost je zcela v poradku, takze to neni tenci strizek.
Ale ty fotky jsou nepouzitelne (foceno mobilem?). Pro srovnani jsem udelal fotku jedne koruny, jak by to melo pro tyto ucely vypadat (aspon). Druhe foto je Vase.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jde o to, jak vypada plocha mince v mistech chybejiciho opisu - v pripade nedorazeni by mel byt povrch nerovny, pripadne lehce hrbolaty, neleskly a pod urovni razene plochy. Pokud by slo o dodatecny kutilsky zasah (lehke zbrouseni opisu s nepatrnym ubytkem hmotnosti apod.), mohou byt viditelne napr. rysky po brouseni. Bohuzel z Vasich fotek to nelze urcit. Prozkoumejte minci s lupou.
Moderátor
Pro srovnani jeden nedorazeny 5haler - vsimnete si matneho povrchu v mistech nedorazeni:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jojo je to focené mobilem, bohužel na lepší fotky nemám kvalitní foťák a lepší foto neudělám. Každopádně mooc děkuji
« Poslední úpravu provedl(a) Roman92 v 3. 7. 2021, 12:01. »
Registrovaný uživatel
Dotaz k minci:
našel jsem mince 1 krejcar 1812 písmeno C - Praha, což by měl být vzácný kousek, ale nevím jestli to písmeno vidím dobře. Jaký je na to Váš názor a případně cenu?
Registrovaný uživatel
Fotka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
jiricek: G a koroze? Predevsim to ale nepatri do tohoto vlakna.
Registrovaný uživatel
Ahoj, prosím o posouzení. Jedná se o dobové falsum groše Gábora Bethlena? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
tomasst: dej to spis do uherskych minci, nejlepe sem?
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/falza-uhorskych-minci-20610

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1