Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové mince » Čínské mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Čínské mince

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Robbie napsal
100 Mon 1835-70 Tokyo, Japonsko
Ten Po Tsu Ho / To Hyaku - oválná, 49x32mm

mohl bych vědět v jaké cenové relaci se pohybuje tato mince? :shock:
díky
Registrovaný uživatel
red duck napsal
..ale návod, resp. odkaz je již staršího data (to pro admina) a chtěl by aktualizovat :?

pravda.zmenili to trosku pred par dnami... budem to muset pre antitalentov prepisat :P
Registrovaný uživatel
jano789 napsal
red duck napsal
..ale návod, resp. odkaz je již staršího data (to pro admina) a chtěl by aktualizovat :?

pravda.zmenili to trosku pred par dnami... budem to muset pre antitalentov prepisat :P

...antitalent děkuje ;) ...pořád se učíme :oops:
Registrovaný uživatel
Obrázek je bohužel malý a špatně čitelný, zejména na levé dolní minci není téměř nic vidět mimo jeden znak "tong".
Horní malá mince je:
Dynastie Severní Sung(960-1126), období vlády1101-1125, 3.epocha Da Guan 1107-1111,
nápis na minci je Da Guan Tong Bao = epochy velkého pozorování(nebo velké pozornosti) berný peníz.
Pokud je velká 20-24mm je to nominálem 1 cash, pokud cca 28-32mm pak 2 cash.
Mince je asi pravá(z tohoto obrázku těžko říci), jedná se o běžnou minci u nás v ceně cca 50-100Kč.

Dolní pravá "mince" je chrámový peníz či medailon z Číny nebo Vietnamu, ale ne mince k placení. Medailonů je bohužel také několik tisíc druhů, je na to několikadílná kniha, kterou ale nemám protože toto nesbírám.
Vyrábí se také více jak 1000 let, ale většina jich pochází až z 19.-20.století a falz je ještě více jak u mincí. Nebo by se dalo říci nových výrobků, neboť se spousta typů vyrábí dodnes. Zde si z tohoto obrázku více hádat neodvažuji.

P.S. Obrázek jsem dnes skrze uvedený odkaz www.imagevenue.com vkládal několikrát a bez problému.
Registrovaný uživatel
red duck napsal
Robbie napsal

díky

Nevím zda-li přecně tako, ale běžné oválné Japonska se prodávala na ebay nedávno za cca 30-50dolarů
Registrovaný uživatel
red duck napsal
...antitalent děkuje ;) ...pořád se učíme :oops:

to nebola urazka ;) uz som ten navod prepisal 8)
dracek napsal
P.S. Obrázek jsem dnes skrze uvedený odkaz www.imagevenue.com vkládal několikrát a bez problému.

jasne.kolega red duck len upozornil na to ze navod na vkladanie obrazkov v teme Navody a napovedy bol mierne graficky neaktualny. :P
Registrovaný uživatel
moc děkuji za bleskové odpovědi... :)

mám poslat ještě detailnější fotečky, hlavně tedy té levé dolní ? :roll:

tyto mince mám již delší dobu doma po kamarádovi, který působil delší dobu na ambasádě v Číně a jen jsem chtěl vědět co vlastně doma mám na památku :(

já sám jsem začal dávat dohromady mince a bankovky z období ACW v USA
a tak kdyby někomu něco přebývalo na prodej, dejte vědět :shock:

ještě přece jen jeden dotázek: existuje katalog bankovek z období ACW, či 19 století ? a kde ho popř. sehnat

mějte se fajn a díky
Registrovaný uživatel
red duck napsal

díky

Jak píše kolega... podle toho co jsem viděl různě u našich prodejců, tak od 500,- do 1.500,- Kč podle stavu, stáří atd. Konkrétně tuto jsem koupil za 450,- Kč. Ty cashové mince jsou pak v rámci desetikorun...
Robbie:
Malá stříbrná je jak píšeš Indie, asi Trvakor nebo Kočín, Japonsko je tan vlastně napsané, ostatní bych očísloval odshora dolů, zleva doprava.
1/a 2/ 1796-1820 Jia Qing Tong Bao, mincovny ministersta prací/1/ a financí/2/
3/ větší ražená mince1875-1908 prov.Kwangtung, Guang Xu Tong Bao
4/ 1821-1850 Dao Guang Tong Bao, ministerstvo financí
5/ menší ražená mince1875-1908 prov.Kwangtung, Guang Xu Tong Bao
6/ stejná jako 4/
7/ není Čína, nejspíš Japonsko(případně Korea)Vietnam asi ne, ale vyloučit ho nelze

Mimo poslední vše čínské nominálem 1 cash a z dynastie Qing (1644-1912)
Registrovaný uživatel
red duck: Pokud chceš dourčit, vlož lepší fotku. Pokud to bude Čína tak asi určím(okolní státy jen něco)...
Registrovaný uživatel
Prosímtě, jak se pozná jestli je něco takového pravé? Je to impossible, nebo existuje nějaká malá šance rozeznat origo a kopii?

1000 cash 1851

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

58 mm, cca 120 gramů

nesklouzává, lité
No u této relativně nové bych si to moc 100% netroufl, sice tento typ a mincovna je od tohoto nominálu nejběžnější, ale já sám ji ve sbírce pravou nemám a několik kusů co jsem měl v ruce byly falza. Pro srovnání běžná mince Číny má záznam cca do 5 bodů, u nás hodně vzácna cca 50-200 bodů a tato má cca 1500 bodů. Šance je, ale ne moc velká a cena v Krause-Mishler je hluboce podceněná.
Registrovaný uživatel
Ještě pro srovnání cen co jsem cca platil v tomto roce:
50 bodová mince 20-30USD
100 bodová mince 35-50USD
200-250 bodová mince 60-90USD
Samozřejmě i zde jsou výjimky a nemohu sehnat mnoho mincí kolem do 10 bodů ani za 50USD(žádný katalog není přesný)...
Registrovaný uživatel
Tohle mě pobavilo :)
Robbie: Bohužel mám podobné informace z mnoha míst. Já osobně již nakupuji několik let skoro jen u čtyř obchodníků(HongKong, Macao, Singapore a Čina), u kterých mám jistotu pravosti a kteří většinou zkupovávají přímo celé nálezy nebo velké jejich části. Je nutno sice počítat cenu několikrát vyšší než v čínském katalogu, ale zase cenu cca 30-50% oproti ceně pravých mincí u obchodníků v západní Evropě. Ostatně pravé mince v ceně cca nad 500 dolarů až na několik výjimek nelze pravé běžně vůbec koupit(a začíná být problém i u mincí nad 100 dolarů), neboť v Číně už u dobrých pravých věcí cizince většinou přeplatí.
Registrovaný uživatel
Robbie napsal

:shock: :shock: :roll: :D :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Robbie napsal

:shock: :shock: :roll: :D :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Já bych se nesmál, udělat dnes počítačem sluškou raznici na ražbu malého množství menších mincí nebo na ražbu zlata je sranda... :| :| :|
Registrovaný uživatel
Preto nemám záujem o doláre a čínske mince. ;)
Registrovaný uživatel
Myslel jsem drobné mince grošoviny nebo penízky od tolarů, při těch dnešních cenách za zajímavější druhy a typy se možná nebudeme smát dlouho... :|
Registrovaný uživatel
Ked pred vyse pol rokom prvy krat prenikli tie fotky na internet bol z toho celkom rozruch na niektorych US forach. Nie su z ulic Pekingu ako to hlasa prvy obrazok (aj ked tam to bude vyzerat asi podobne), ale su z tovarnicky a skladov jedneho internetoveho predajcu...
Povodny clanok a galeria
To co sa vtedy popisalo o tych cinskych "mincovnach", sa da zhrnut do:
1) Falsuje sa vsetko (je naivne mysliet si ze len cinske Cash a US Morgany)
2) Falza ktorych kvalite sa smejeme boli na "srandu" aj urcene, tie ktore boli vyrobene na "oklamanie", tym sa nesmejeme na tie sme hrdi v nasich zbierkach :(
3) Vsetky pred CLR mince ktore idu von z Ciny legalnou cestou su falosne. Udajne existuje zakon zakazujuci akykolvek vyvoz tychto predmetov a obchodnici nez by riskovali cinske sudy, tak radsej predavaju viac ako vierohodne kopie (falza) s pozehnanim od vsetkych uradov.

Mozno to vidim prilis pesimisticky a Dracek to uvedie na pravu mieru, ale vzdy ked citam/vidim taketo veci, mam chut sa to ******.
j-marc: nevím jak u cizích mincí(to nesleduji), ale u starých čínských mincí nabízených na internetu(hlavně Ebay) se jedná pokud budu optimista nejméně o 90-95% o falza, u vzácných mincí o 99,5% o falza. :(
To že prodejce napíše ručím za pravost nebo vrátím peníze nic neznamená, pokuste se reklamovat falzum do Číny....
Jinak také platí, že výroba kvalitního falza vzácné mince není levná....i když u dražších mincí je to stále zlomek ceny a s postupem možností počítačové techniky to lepší nebude :(
Registrovaný uživatel
Když tam vidím ty perfektně udělané ražby... vždycky jsem si říkal - přece poznám pravého Morgana - ale teďka už si tím nejsem tak jistý :D

Nevím no... co na to říct. Ty perfektní staré ražby... číňani jsou prostě mistři padělků čehokoliv a v jakékoliv kvalitě. Je potřeba se bát...
nasiel som este pokracovanie pribehu (od tej istej autorky).

... >100.000 minci mesacne :roll: ... 3D laser scanner :evil: ... origo stroje z Philadelphia mint :shock: ...

Cast 1: http://coinworld.com/counterfeits/articles/20081203/counterfeit_1.asp
Cast 2: http://coinworld.com/counterfeits/articles/20081203/counterfeit_2.asp
Registrovaný uživatel
jak moze byt niekto prekvapeny?v dnesnej dobe to neni ziadny problem neni sme sto rokov za opicami...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Světové mince » Čínské mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1