Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové mince » Čínské předmincovní prostředky a čínské mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Čínské předmincovní prostředky a čínské mince

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

zdědil jsem tyto mince a tyto "předmincovní" předměty...pozná někdo prosím, o co se jedná, případně, zda to není jen nějaká novodobá napodobenina? Vůbec nevím....díky za jakýkoliv komentář

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel85 v 21. 2. 2015, 19:36. »
Registrovaný uživatel
foto c. 3-4:
tak cinskym predmincovnym platidlam moc nerozumiem,
ale v tomto pripade to ani neni nutne.
to co je na tom napatlane je klasicka ukazka parodie na patinu.
podla mna fejky na urovni turist-suvenirov.
_______________
Registrovaný uživatel
vpravo nahoře pravá mince za 10-20Kč, zbylé dvě asi amulety
z druhé sady tři menší primitivní falza, největší asi na 80% bude také falzum(ale jistě z fotky neřeknu)
jo a ta 5Kč bude asi pravá...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Na první fotce vpravo je běžný keš z 18. století, mincovna Peking, mince pod ní je rovněž keš z 19. století. Obě jsou běžné. Odlitek vlevo není amulet, ale obchodní známka z 18. - 19. století. Zda je vzácná nevím, existují jich stovky tisíc variant.
Na spodních platidlech patina vzhledově odpovídá starým mincím a myslím, že mince nůž je pravá, ale zda je cenná nevím. Zachovaly se jich milióny v mnoha tisících variant. Běžnější z nich koupíte pod 100 dolarů za kus.
Ostatní platidla jsou vzácnější a jsou podezřele dobře zachovalé a tak si netroufám tvrdit, zda jde o původní originály, či pozdější odlitky ze starých forem.
Pokud chcete mohu Vám poslat kontakt na amerického obchodníka, který se v tom vyzná a je schopen ve většině případů rozeznat i z fotografie, zda jde originál a záleží už na Vás jak se s ním domluvíte.

Adalbert
Registrovaný uživatel
zbytečné psát do USA, ty tři menší z druhé fotky jsou 100% novodobá falza prodávaná ve velkém(na ebay i jinde důvěřivcům) a nejsou ani moc kvalitní či věrohodná...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Nazdar moudrý vespolek.
Netušíte blížeji? Platidlo pochází ze sbírky uzavřené v roce 1936. Na druhé fotografii je vrchol platidla z neznámého mi důvodu přelit zašedlým kovem; možná mělo kdysi závěsek?
Díky za názory a hezké dny, V.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tieto predmincové platidlá majú anglický názov ,,Spade money". V preklade niečo ako... peniaze v podobe rýľa alebo lopatky. Ako je spomenuté vyššie v príspevkoch, dodnes sa na zberateľskom trhu vyskytujú ako novodobé repliky, tak aj originály. Počas tisícročí ich v Číne vyprodukovali kvantá, hlavne z bronzu a bežne ich používali ako peniaze pri svojich obchodoch. Neviem či by sa tu niekto fundovane vyjadril. Ale treba si aspoň popozerať na nete príslušné obrázky, prípadne preštudovať tieto stránky.

https://www.google.sk/search?q=china+ancient+spade+currency&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj7jb6OwIjbAhUFZ1AKHYggDWUQ_AUICigB&biw=1920&bih=923
Registrovaný uživatel
Zdravím a díky za odkaz! V.
Registrovaný uživatel
Zdedil???
Registrovaný uživatel
Je možné , že si ho někdo nechal kdysi odlít podle originálu aby aspoň takto měl minci zastoupenou ve sbírce...ale pravá nebude ..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světové mince » Čínské předmincovní prostředky a čínské mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1