Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Čisté razítko

Vykupminci.cz
Numisargo

Čisté razítko

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Moderátor
homer napsal
Ale odlepena uz nema ani cele razitko, ktore moze byt zaujimave, ako hovori Packa02, nie?


Packa02 napsal
odlepit známku staroněmeckého státu -- tak si urvu hlavu sám . A prosím - pořád se považuji za začátečnika :evil:


No pri mojej odpovedi som vychádzal z toho, že sa jedná o modernu posledných rokov, nakoľko aj samotná téma bola načatá s týmito známkami.

Známky klasického obdobia na ústrižku s peknými a čitateľnými pečiatkami samozrejme ani ja neodlepujem..... (to len na okraj, aby ste ma náhodou neukameňovali ;) )
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
SakoMDKcz prosím ťa zmenši si obrázok v profile na 65x65. Rozhádže to stránku......
opraeno ;)
_______________
P.
Registrovaný uživatel
smith napsal
homer napsal
Ale odlepena uz nema ani cele razitko, ktore moze byt zaujimave, ako hovori Packa02, nie?


Packa02 napsal
odlepit známku staroněmeckého státu -- tak si urvu hlavu sám . A prosím - pořád se považuji za začátečnika :evil: - já tě hodně uznávám - takže -- žádné kamenování nebude , neboj . :mrgreen:


No pri mojej odpovedi som vychádzal z toho, že sa jedná o modernu posledných rokov, nakoľko aj samotná téma bola načatá s týmito známkami.

Známky klasického obdobia na ústrižku s peknými a čitateľnými pečiatkami samozrejme ani ja neodlepujem..... (to len na okraj, aby ste ma náhodou neukameňovali ;) )
Registrovaný uživatel
smith - vlastním tělem tě budu bránit
Moderátor
SakoMDKcz napsal
opraeno ;)


Vďaka......
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Packa02 napsal
smith - vlastním tělem tě budu bránit


:mrgreen: :mrgreen: ;)
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
TRIXI, začínáte sbírat známky? Já bych neodlepoval všechno, ale jen ty známky, které se mi právě hodí do sbírky. Aby s tím nebylo zbytečně moc práce. A pak někdy vás mohou začít zajímat právě ta celá razítka. Odlepit jdou známky kdykoli, zpátky už se to vrátit nedá.
Registrovaný uživatel
Zdravím, nie som začiatočníčka v zbieraní známok, ale s použitými známkami som sa veľmi nezaoberala. Niečo som zdedila a niečo som pokúpila od Pofisu, Zberateľa niečo od zberateľov. Nie som nejaká zarytá zberateľka, ale peknou známkou nepohrdnem. Nakoľko sme dostavali veľa korešpondencie, tak známky sme ľutovali zahodiť preto sme ich vystrihovali z obálok a nazbieralo sa toho dosť .Čo sa týka pečiatok tak ma nikdy nenapadlo, že aj tie sa zhodnocujú už to teraz z vašich diskusii viem a som za to veľmi vďačná, človek tu nazbiera veľa užitočných informácii.
Registrovaný uživatel
Aha, tak mě, protože sbírám použité známky, ta razítka víc zajímají. Ale pořád ještě sbírám známky a ne razítka nebo doklady poštovního provozu. Jenomže ta použitá známka na výstřižku s celým razítkem mi připadá taková úplnější a na zachovalé obálce je pak úplně úplná.
Registrovaný uživatel
Máte pravdu, medzi známkami v albumoch okrem čistých mám aj opečiatkované od teraz si ich budem lepšie všímať. Neviem ako mi mohla aj táto časť, ktorá patrí k známkam mohla uniknúť. To, že na niektorých príležitostných známkach je pečiatka som brala, že je to v poriadku, ale som si všimla,že väčšinou sú tam neúplné pečiatky buď len kúsok, alebo len polovica, alebo tam nie je vôbec, ale to tak asi má byť napr. Československo roky 1966,1967 a pod.
Registrovaný uživatel
dědek napsal
....a na zachovalé obálce je pak úplně úplná.

A někdy ještě úplnější :P na příklad kdy se jedná o nějakou malou poštičku která fungovala jen krátce, může cena razítka vysoko překračovat cenu známky.
Moderátor
Nemusí jít jen o malou poštu, může jít třeba o vzácný typ razítka, kterého se z nějakých důvodů dochovalo jen málo kusů.
Registrovaný uživatel
Ahoj,

Nechci vytvářet zbytečně další vlákno tak to napíšu sem. Týká se to taky ražených známek. Zakoupil jsem nedávno pár desítek kusů známek ČSR II ražené. Zhruba více než polovina má na rubové straně čistý nepoškozený lep. První logická možnost je, že známka pochází z oraženého přepážkového listu.
Ale není možné, že by někdo ražené známky natřel lepem? Popřípadě jaký je hodnotový rozdíl mezi známkou raženou bez a s lepem?

Díky za reakci ... P.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
možná se pletu , ale tyto ražené s lepem se běžně prodávají . Pochybuji , že by si někdo dal práci na vcelku běžné známky nanášet lep , potažmo - cenu to nezvýší
Moderátor
je to strojova peciatka hodnota je este mensia ako hodnota peciatkovanej znamky preslej postou!!!! su to halierove polozky
_______________
Registrovaný uživatel
Takže teoreticky se vyplatí takové známky vykoupat :D. Osobně je mi to jedno prostě sbírám ČSR II ražené i čisté a to je to oč mi kráčí jen mě to zaujalo :).

Pokud by se chtěl ještě někdo vyjádřit a popřípadě to rozvést budu rád.

zatím díky P.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
SakoMDKcz napsal
Takže teoreticky se vyplatí takové známky vykoupat :D. Osobně je mi to jedno prostě sbírám ČSR II ražené i čisté a to je to oč mi kráčí jen mě to zaujalo :).

Pokud by se chtěl ještě někdo vyjádřit a popřípadě to rozvést budu rád.

zatím díky P.

Koupání se nevyplatí, protože razítko je stále strojové a cenu to vůbec nezvýší. Bere se to stále jako "razítkovaná známka válečkovým razítkem" :)
Registrovaný uživatel
Nejhorší jsou u mě razítkované známky s lepem a nálepkou. Před zařazením známky do sbírky nálepku sundávám a tak musím důkladně odstranit i lep a ještě si udělat do počítače poznámku, že známka byla původně s lepem. Moc práce pro takovou bídnou známku. Razítkovanou bez nálepky bych nekoupal.

Ta razítka nemusí být nutně strojová, ale asi budou.
Registrovaný uživatel
To : Nálepka

No jak sem tady tak pročítal vlákna tak pokud známka nemá lep a je oražená je těžko rozpoznat zda se jedná o SR nebo RR. Nechám je jak jsou do sbírky kterou nebudu nikde vystavovat jsou dobrá (zatím).

To : dědek

Právě že jsem si vždy myslel že SR je umístěno přesně na své místo a to značně čitelně ale u některých známek tomu tak není a to u mě vyvolalo pochybnost.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Problém by mohl nastat tehdy, když mám známku prošlou, se strojovým razítkem-vlnovkou a předem znehodnocenou válečkovým razítkem se "setřeným" lepem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě bych k tomu dodal, že předem znehodnocené známky mají razítko z pošty Praha 1. Nebo se vyskytují i jiné pošty?
Osobně pokud mám známkubez lepu ale s pěkným razítkem z Prahy, tak je u mě automaticky zařazená jako ražená při výrobě a snažím se sehnat lepší.
Pokud se mýlím, tak mě prosím opravte.
Registrovaný uživatel
SakoMDKcz, to jsem chtěl právě podotknout, že - zjednodušeně řečeno - razítko může být buď provozní nebo znehodnocující známky pro prodej sběratelům a zároveň buď strojové nebo ruční. Všechny čtyři kombinace se vyskytují, i když ruční razítko znehodnocující známky pro prodej sběratelům je u ČSR II neobvyklé. Někdy je pro mě těžké určit, o co se jedná, a jenom hádám.
Registrovaný uživatel
Phaennomen napsal
Ještě bych k tomu dodal, že předem znehodnocené známky mají razítko z pošty Praha 1. Nebo se vyskytují i jiné pošty?
Osobně pokud mám známkubez lepu ale s pěkným razítkem z Prahy, tak je u mě automaticky zařazená jako ražená při výrobě a snažím se sehnat lepší.
Pokud se mýlím, tak mě prosím opravte.
Ano, dnes razítka mají domicil jen Praha 1
Registrovaný uživatel
Phaennomen, to záleží na období. Také mě překvapilo, když jsem natrefil na razítko mimopražské, které mi tu dejvy skvěle určil jako České Budějovice a ještě dodal: Toto razítko se v 50. letech používalo k orazítkování z ochoty celkem často.
Registrovaný uživatel
Nálepka napsal
Phaennomen napsal
Ještě bych k tomu dodal, že předem znehodnocené známky mají razítko z pošty Praha 1. Nebo se vyskytují i jiné pošty?
Osobně pokud mám známkubez lepu ale s pěkným razítkem z Prahy, tak je u mě automaticky zařazená jako ražená při výrobě a snažím se sehnat lepší.
Pokud se mýlím, tak mě prosím opravte.
Ano, dnes razítka mají domicil jen Praha 1

Já jsem myslel v současnosti :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Čisté razítko

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1