Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Čisté razítko

Vykupminci.cz
Numisargo

Čisté razítko

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
dědek napsal
....a na zachovalé obálce je pak úplně úplná.

A někdy ještě úplnější :P na příklad kdy se jedná o nějakou malou poštičku která fungovala jen krátce, může cena razítka vysoko překračovat cenu známky.

Právě že ne - to už totiž není sbírání známek, ale jiný sběratelský obor. (Že se to ale cení - to nepopírám.)
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
taky začínám a chtěl jsem se Vás zeptat :podle čeho určím u čsr2 typ razítka, pokud je na známce s razítkem vlnovka - je strojové....?
Jak poznám typ razitka na známce bez vlnovky...existuje někde nějaká galerie používaných razítek ručních/ strojových ?
Moderátor
Na pečiatky existuje Monografia, myslím 13.-14., alebo 16-17.časť.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Pokud je na známce vlnovka, jde o strojové razítko. Pokud tam nic jiného než vlnovka není, typ razítka se určuje dost těžko.
Monografie na denní razítka ČSR II bohužel prozatím neexistuje. Základní typologie je zpracovaná, příliš mnoho typů definitivních razítek v poválečné ČSR není (prakticky nejvýznamnější změnou, která postupně zasáhla celé území státu, bylo zavedení PSČ; souběžně s tím se měnilo označení měsíce v datumovém můstku).
Moderátor
Kdysi jsem měl v ruce publikaci (asi někdy z 80 let) - růžový přebal, formát A5, název něco jako typologie československých (možná i provizorních?). Celé černobílé. Neříká vám to někomu něco?
Registrovaný uživatel
Přehled druhů strojových razítek je v časopise Filatelie č. 14 a 15 ročník 1991 pod názvem Firemní typy otisků razítkovacích strojů na území Československa a doplňky v dalších číslech časopisu.
Registrovaný uživatel
Zdravím, mám dotaz na červené razítko, mám spoustu známek ČR ražených ale s tímto razítkem jsem se nesetkal. Na druhé by mě zajímalo jestli se "výroční razítko" používalo jen v roce 2008, a popřípadě jestli jen na větších poštách nebo jen někde? Předem děkuji za rady odpovědi. Honza

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
"Červené razítko" - jedná se o otisk poštovního výplatního stroje (v levé části "razítko" pošty, v pravé "známka"). Na poštovní známky se dostává většinou v době, kdy dochází ke změně poštovních tarifů a na podávací poště takto nahrazují známku na dofrankování. Například zde by mohlo jít o období, kdy došlo ke změně výplatného z 6,50 CZK na 7,50 CZK. Chybějící 1,00 CZK pak na poště vyfrankovali za pomoci stroje - je to asi efektivnější než utrhnout a nalepit 1,00 CZK známku...
Registrovaný uživatel
Ještě pár ukázek na celistvostech...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dík za odpověd.
Registrovaný uživatel
Zdravím, měl bych ještě pár otázek k razítkům a jejich vlivu na cenu známek ČR. Známka odlepená z FDC (nejspíš) má cenu katalogu razítkovaná čisté razítko? Pak mám razítkované známky s lepem, jak je to u těchto známek? Taky mám 2 druhy válečkové razítko a (asi ruční bez vlnek) obě varianty s lepem. Přikládám pár fotek pro představu. Poslední dva obrázky pro srovnání klasické razítko a ražená s lepem jaký je mezi nima cenový rozdíl. A na závěr kde se vlastně kupují orazítkované známky s lepem a jaká je jejich cena? Předem děkuji za odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Všechny známky s razítkem se považují za známky ražené, bez ohledu na to, zda jsou s lepem nebo bez něj.
České známky s lepem prodává přímo Česká pošta, nejčastěji na filatelistických přepážkách. Někdo sbírá jen ražené známky a toto je možná nejjednodušší způsob jejich získání a pro poštu je to dobrý byznys - prodá známky, za které kupující již nikdy nemůže získat od pošty protislužbu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Čisté razítko

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1