Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » Čištění CuAlMn

Vykupminci.cz
Numisargo

Čištění CuAlMn

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Potřebuju vyčistit československé 1koruny (1957 - 1992).Nevíte někde čim by to mohlo jít? Coca cola ne ně nefunguje a zubní pastou to taky nejde....
Moderátor
no to je zvláštne, sme na numizmatickom fóre, hemží sa to tu zberateľmi a nikto, včetne mňa, nevie poradiť.
Moderátor
Myslím, že tu nejde o nejaké raritné razby, tieto kačky som bežne čistil Sidolom (neukrižujte ma), ale zostávali lesklé. Všatok bordel však zišiel.
Registrovaný uživatel
Vím, že se nejdená o cenné mince, ale ve sbírce mam všechny v super stavu (žádné ošoupání ani zničené hrany a podobné věci), jen jsou pokryté nějakou černou vrstvou, kterou nevím jak mam dát dolu :-/
Moderátor
No práve, ja som tiež používal podobný spôsod, ale ten nepríjemný lesk je na nich ešte aj po piatich rokoch.
A asi si budem museť počkať ďaľších päť...
Registrovaný uživatel
Nechi čekat 10 let než se z nich stratí nepřirozený lesk... to se radši ještě porozhlídnu ponějakým čističi...
Moderátor
martin, bohužial nestratí.....
Registrovaný uživatel
V čtvrtek jedu do Prahy a plánuju návštěvu obchodu s numismatickými věcmi, takze tam když tak pozeptám... třeba budou něco vědět, ikdyž na to moc nespoléhám...
Moderátor
tak držím palce...
Registrovaný uživatel
Ja osobne, podla toho co mam k dispozici nechavam vsetko v povodnom stave, nech zakazdym, ked sa na nich pozriem, vidim kus historiel;]] ked uvidim nablistanu mincu, necitim sa akosi v pohode;]
Registrovaný uživatel
Nedavno som natrafil na online verziu jednej knihy pojednavajucej o cisteni minci. "Handbuch zur Münzpflege" na stranke: http://www.gietl-verlag.de/index.php?seite=online
Su tam navody ako cistit rozne kovy a zliatiny, zatial som to len zbezne prelistoval (nemcina nie je mojou silnou strankou), takze netvrdim ze to bude aj fungovat.
_______________
Juraj.
Administrátor
Tu knihu by bylo dobre prelozit - upravit dle vlastnich poznatku a zverejnit na sberatel.net.
Registrovaný uživatel
Bohužel ani já nejsem v němčině nějak zběhlý....
Registrovaný uživatel
Takže v Praze jsem sice byl, do Aurei jsem taky dorazil, ale že se mam zeptat čím vyčistit koruny jsem si vzpoměl až v metru na zpáteční cestě.... no nic, 12.6. tam jedu znova, tak se asi zas stavim v numis obchodě :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Zajímavosti » Čištění CuAlMn

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1