Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » čištění stříbrné mince

Vykupminci.cz
Numisargo

čištění stříbrné mince

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahojte. Mám prosbu o radu. Na minci jsem zakroužkoval světlou jakoby bílou skvrnu, kterou bych rád odstranil. Zkoušel jsem citrónku a nic. Pak jsem přistoupil k agresivnějšímu čištění na stříbrné mince (Silbo) a stále nic. Nevíte, zda se to dá odstranit? Zajímavé je i to, že při určitém světle to v podstatě není ani vidět a skvrna je tak na světle nestálá.

Nevíte, čím taková skvrna mohla vzniknout? Reakcí s jiným kovem, špatným čištěním, oxidací nebo čím? A zda je mince nenávratně poničená?

Díky za názory a pomoc. :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Patrně se jedná o sloučeninu chlóru a stříbra, časem sama ztmavne.
Registrovaný uživatel
Takže to vypadá asi na neodborné čištění? Mince by asi těžko jinak přišla do styku s chlorem. Dá se to nějak odstranit? Předchozí majitel to asi čistil kypřícím práškem nebo sodou. Nemohlo to být tím? :(
« Poslední úpravu provedl(a) OutlawMan v 5. 4. 2012, 9:25. »
Registrovaný uživatel
OutlawMan napsal
Takže to vypadá asi na neodborné čištění? Mince by asi těžko jinak přišla do styku s chlorem. Dá se to nějak odstranit? Předchozí majitel to asi čistil kypřícím práškem nebo sodou. Nemohlo to být tím? :(


- Kypřící prášek a soda jedno jest.
- Nedá se říct jestli se jedná o neodborné čištění či ne.
- Mince se mohla přijít do styku s chlorem kdykoliv a kdekoliv (Kyselina chlorovodíková, Savo, etc.)

Co je bílá skvrna na stříbrné minci je jen odhad (na základě teoretických znalostí). Pokud chceš vědět co je přesně ta bílá skvrna, musel by sis nechat udělat odborný rozbor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » čištění stříbrné mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1