Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » ČNS a ENA

Vykupminci.cz
Numisargo

ČNS a ENA

Moderátoři: smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny.

Zajímal by mě názor na členství v těchto dvou "organizacích" či jak je nazvat. Zvažuji nějaké členství.

Zajímala by mě úroveň schůzí - nabytí zkušeností, možnost koupi bankovek. A jakékoliv další informace, které by mi pomohly se rozhodnout, zda někam vůbec vstupovat.

Děkuji za každou reakci.
Registrovaný uživatel
Vidím, že Váš dotaz ostal bez odozvy a to si tu hovoríme fórum pre zberateľov. Možno keby ste ponúkal 1 Kč 1919 s chybotlačou alebo 200 Kč Zaire nenápadne za Vašim hlavným dotazom, tak odpoveď dostanete :roll: ...

Zo spomínaných 2 organizácii Vám určite odporúčam ČNS. Je to etablovaná, dlhoročná organizácia a v podstate hlavná "autorita". Usporadúva množstvo aukcií a vo veľa mestách. Ale nemyslite si, že to všetko príde samo s členstvom. Musíte si vybudovať kontakty, chodiť na stretnutia, aukcie - a to sú roky. Ale určite ČNS, k ENA by som sa asi radšej nevyjadroval.

Čo sa týka možnosti kúpi bankoviek, tak áno, možnosť tam je, ale znova - zázraky by som nečakal. Je to skôr beh na dlhú trať, množstvo stretnutí a aukcií kde nič nezískate, ale potom sa na Vás niekedy štastie usmeje, alebo aj hneď. Určite začnite so študovaním literatúry, katalógov, aukčných záznamov. Znalosti Vám veľa krát zachránia veľa peňazí...
Registrovaný uživatel
Mockrat diky za odpoveď, take jsem se priklanel k CNS. Na poradane aukce se prave chci podivat i schuze me zajimaji, jak to tam probiha zda je to pouze edukativni, ci se zde da take obchodovat. Literaturu jsem si jiz zacal shanet, takze pomalu nacitam. Dale me mrzi, ze neni moc moderni literatury (pokud vim) a webovych stranek, ktere by se tomuto tematu venovali - nebo jsem je zatim pouze neobjevil. Rad si necham poradit od zkusenejsich sberatelu. Jeste jednou diky.
Registrovaný uživatel
ENA nebrat .....
Moderátor
Kachen15 napsal
Mockrat diky za odpoveď, take jsem se priklanel k CNS. Na poradane aukce se prave chci podivat i schuze me zajimaji, jak to tam probiha zda je to pouze edukativni, ci se zde da take obchodovat. Literaturu jsem si jiz zacal shanet, takze pomalu nacitam. Dale me mrzi, ze neni moc moderni literatury (pokud vim) a webovych stranek, ktere by se tomuto tematu venovali - nebo jsem je zatim pouze neobjevil. Rad si necham poradit od zkusenejsich sberatelu. Jeste jednou diky.


Většinou se koná přednáška, kde před nebo po se lze domlouvat na výměně. Hodně poboček pak koná i různé aukce.
Registrovaný uživatel
díky, už jsem se zúčastnil jedné schůze a v podstatě vyplňuju přihlášku :-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » ČNS a ENA

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1