Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Co je to za mince ??

Vykupminci.cz
Numisargo

Co je to za mince ??

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Kmotříčku to je tak,
tyto medaile patří do kategorie “vyráběno přímo pro sběratele”, je to chytrý způsob jak prodávat drahé kovy za dvojnásobnou cenu. Většinou to razí soukromé firmy v nekontrolovatelném množství které převyšuje poptávku. S numismatikou to mnohdy nemá nic společného, je to pro milovníky lesklých předmětů. :roll:
Vot tak ja póňal , kak ty skazal, .... spasiba těbjá ... ja ljubju zoloto nět striebro :D Jasně , já to mám na ... tak jsem chtěl jen na pivo, mějte se všichni a už na ty moje kolečka z hliníku serte :D
Registrovaný uživatel
Když se zde probírá ta kolekce "svatých", tak ještě poznámku.
V roce 2007 prodával tuto stříbrnou kolekci na "Bazaru.cz" prodejce za cenu 9.000 Kč, zda ji prodal nevím, ale ve svém inzerátu uvedl:

"Pro informaci: stejná kolekce byla v aukci Aurea Numismatika vydražena za 12000,- Kč (vydražitel uhradil celkem 13800,- Kč včet. dražební přirážky)."

Ovšem pozapomněl napsat, že v tomto případě se jednalo o kolekci zlatou a ne stříbrnou (50. aukce Aurea 27.5.2006), která byla opravdu za tuto cenu prodána.

Stříbrná kolekce byla například vydražena na aukci ČNS Praha 14.12.2013 za cenu 2.000 Kč, což byla také vyvolávací cena, takže zájem nepatrný.
Další kolekce se objevila na 135. aukci ČNS Hradec Králové 22.2.2015 s vyvolávací cenou 2.800 Kč - neprodána.

http://inzerat.i-bazar.cz/pametni-medaile-cesti-svati-stribro/
Registrovaný uživatel
Kmotře, udělej pořádné foto za denního světla, pěkně ořízni a pak se teprve můžeme o něčem bavit. Tu kolekci svatých už fotit nemusíš, to víme všichni, že je pro numismatiky bezcenné, resp. za cenu kovu. Že se to někdy prodalo za víc, opravdu nic neznamená. Zkus s tím přijít do numismatického obchodu a uvidíš sám, jaký o to bude zájem. Nejlepší možnost dát to na aukro, kde to může příjemně překvapit.
Registrovaný uživatel
Díky za radu a samozřejmě vyfotím za denního světla, ale sem už nedám jelikož bych se mohl zase dozvědět , že jde o cenu kovu. Ty opravdu staré mince FJI dám rovnou na Aukro a ruka trhu se postará o prodej, či neprodej ... Nějak se mi nelíbí, když kovaný numizmatik řekne, že medaile mají cenu kovu a pak když někdo uvede, že mají občas i vyšší cenu než je cena kovu, tak se do mne pustí, protože byla uražena jeho sběratelská ješitnost a nesnese, že by nemusel mít úplně pravdu ... myslím, že kdyby to samé o mincích řekl kovaný medailér, tak by se rozpoutala bitva. To je přece blbost a jak mince, tak medaile mají svou sběratelskou cenu. Dulo co se týká faleristiky, víte o co jde tak guru faleristiky se mýlil s cenou , což mu nezazlívám a ten ruský (carský) čepičák putoval na hranici Polska a Ruska za trojnásobnou cenu, než stanovil. O to mi fakt nejde (cena) zas tak, ale samozřejmě , že když je rozdíl v odhadu tady a v konečné ceně o 300 %, za kterou bylo nakonec prodáno, tak je to rozhodující. Ale všechna čest a o to mi tenkrát šlo .... bylo perfektně určeno a já se mohl orientovat. Kluci nezlobte se ukončeme to a fakt serte na ty mé kolečka z hliníku, děkuji :D
Registrovaný uživatel
Jurko nejde o to co je to za medail-zda z AG či Fe plechu ...............jde o to jak ti psali již výše,že to není atraktivní zboží !!!! čus
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
Jurko nejde o to co je to za medail-zda z AG či Fe plechu ...............jde o to jak ti psali již výše,že to není atraktivní zboží !!!! čus
Stando, ale já to vím !!!! Vím, že měděná mince může mít větší cenu, jak mince ze zlata a jde o vzácnost výskytu. Sakryš ani ty mi nerozumíš, jak to myslím ??? Jde mi o to, že numismatik řekne, že to má cenu kovu a já z toho můžu mylně vycházet a prodat to za 100 Kč.... přitom medailér to ohodnotí , jako věc za 1000 Kč. Sakra já se ptám fundovaných lidí tady, abych neprodělal protože to neznám PROTO SE PTÁM JAKO NAPROSTÝ LAIK !!!!! Jeden řekne , že cena kovu a druhý řekne, že asi ne a podloží to fakty a toho druhého si vážím !!! Takže vím, že když dám cenu 1000 Kč na Aukru, tak to možná prodám. O to mi jde a nabyl jsem přesvědčení, že se tady fakt nemá cenu na nic ptát...
Registrovaný uživatel
Ono určit cenu je věc ošidná, mince/medaile má takovou cenu, za kolik se v určitou chvíli na určitém místě prodá.
Například, dal jsem nedávno minci na eBay a nikdo ani neťuk, dal jsem ji tam druhý týden a 3 lidé se o ní poprali. ;)
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
bobinek21 napsal
Jurko nejde o to co je to za medail-zda z AG či Fe plechu ...............jde o to jak ti psali již výše,že to není atraktivní zboží !!!! čus
Stando, ale já to vím !!!! Vím, že měděná mince může mít větší cenu, jak mince ze zlata a jde o vzácnost výskytu. Sakryš ani ty mi nerozumíš, jak to myslím ??? Jde mi o to, že numismatik řekne, že to má cenu kovu a já z toho můžu mylně vycházet a prodat to za 100 Kč.... přitom medailér to ohodnotí , jako věc za 1000 Kč. Sakra já se ptám fundovaných lidí tady, abych neprodělal protože to neznám PROTO SE PTÁM JAKO NAPROSTÝ LAIK !!!!! Jeden řekne , že cena kovu a druhý řekne, že asi ne a podloží to fakty a toho druhého si vážím !!! Takže vím, že když dám cenu 1000 Kč na Aukru, tak to možná prodám. O to mi jde a nabyl jsem přesvědčení, že se tady fakt nemá cenu na nic ptát...
..............sůhlas :(
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Ono určit cenu je věc ošidná, mince/medaile má takovou cenu, za kolik se v určitou chvíli na určitém místě prodá.
Například, dal jsem nedávno minci na eBay a nikdo ani neťuk, dal jsem ji tam druhý týden a 3 lidé se o ní poprali. ;)
Jasně já ti rozumím, nejsem začátečník ve sběratelství !!! Díky Numismatikovi vím, že se prodalo za 2900 Kč možná náhodně a díky Dulovi, že je to bezcenné. Takže jsem to dal od 1000 Kč na aukční portál, jako takový odrazový střed a uvidím. Jenomže díky numizmatikovi jsem alespoň zhruba věděl cenu a mohl to dát od 1000 Kč, ale kdybych dal na Dulu, tak jsem to dal na zlomkové stříbro. Sakra nechápete o co mi jde ? Chtěl jsem poradit nic víc.
Registrovaný uživatel
kmotr-Spravnu odpoved ti dal hnet v prvom prispevku dula77,cena kovu plus par % navrch.To je realna cena novodobych medaili či zlatych alebo striebornych.Že to niekto kupi za 300% ešte neznamena že to je realna cena.Znamena to len tolko že ten čo to kupil je hlupak.Na tomto principe pracuju "ŠMEJDI" ktori to vyrabaju a klupakom predavaju.A že sa im dari o tom niet pochyb.Takže pre človeka s nijak poškodenou inteligenciov je cena takychto medaili cena kovu.Pre tych ostatnych plus 300% ako spominaš.Mam pre teba zopar unci zlatych medaili a zopar kil Ag medaili za cenu kovu plus 300% -ak teda sam trvaš na cene plus 300%.Priklad foto ,že nekecam

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Fakt díky všem a i těm, co mne vypeskovali. Teď další věc nevím co to je a nejde mi o cenu, jde mi o určení. Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to RU medail-Karel měděná bez stuhy.................to druhé odražek florénu Karla IV
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
Je to RU medail-Karel měděná bez stuhy.................to druhé odražek florénu Karla IV
Stando co to je odražek ??? A jak to je staré ???
Registrovaný uživatel
Odražek je "kopie" pro turisty ražené na památku. V stříbře jej razila i Kremnitz na slovensku,ta tvá je asi jen AL. ............stáří- 80 tá léta min.stol.
Registrovaný uživatel
Nejsem sice Standa a ani odborník na vyznamenání, ale podle mne ta medaile je stříbrná s patinou a měla by mít hmotnost 20,6 g a průměr 40 mm - Medaile za statečnost I. třídy.

Pokud se týká toho odražku - viz tento odkaz:

http://zpravodaj.nume.cz/zpravodaj/post/show/227

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ten Karel VI z RU nevypadá na AG...............lepší foto, byl ražen i z CU
Registrovaný uživatel
Díky Numismat a BOBINKU, takže ten Karel IV půjde na hraní dětem a k tomu vyznamenání .... připadá mi to jako měď, ne jako stříbro protože to má povrchovou měděnku. Díky moc.
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 14. 11. 2015, 12:38. »
Registrovaný uživatel
To numismatik fji

Prezrite si poriadne fotku tej medaily za statočnosť a potom sem davajte rozumy.

Ak by to bolo možné, zaviedol by som tu jedno pravidlo. Ten kto tu ocení nejaký predmet a bude mu za tú jeho cenu ponúknutý na odkúpenie, bude musieť ten predmet za sebou stanovenú cenu aj dokúpiť. :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Naše mince » Co je to za mince ??

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1