Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Vojenské sběratelství » Co je to za šavli?

Vykupminci.cz
Numisargo

Co je to za šavli?

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Věděl by prosím vás někdo co to je za šavli? Délka 73 cm a šířka čepele 2,2cm. Dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Jarko v 3. 12. 2021, 18:35. »
Registrovaný uživatel
...domácí práce ;)
Moderátor
K domácími vžxcviku, chybí kulička
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravíčko, děkuji za radu.
Rád by jsem se zeptal ještě prosím na jednu šavli kde je hákový kříž obráceně, setkali jste se s tím někdo někde? Signováno Carl Eickhorn Solingen.
Hlava Panthera.
http://www.dg.de/en/militaria/edgedweapons/degen/panther-head-army-sabre-carl-eickhorn-solingen-1510
Dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Požádejte někoho, kdo má dobrou literaturu aby se podíval na šavle obodobí let 1940-44 Finsko. Nebo to prostě dělník zkurvil, zde si nejsem zcela jistý.
_______________
Registrovaný uživatel
Na fotce nejde nic vidět. Jen orlice nezřetelně...
Pokud to není tvoje foto, může bejt zrcadlově otočený a vyvolat dojem obrácený svastiky.
Registrovaný uživatel
PridavM lepší fotku. Díky pánové za rady.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ta svastika je typická, fínská. Svobodné Finsko budovalo armádu a je tedy jasné, že ta šavle je sice klasická, německá, ale ta svastika je určující. Nacistická svastika v Německu se na zbraních začala používat po roce 1933. T\ato Vaše šavle je zajímavá pro opravdov=é sběratelé. Já ji považuji za velmi vzácnou. To,že to je klasická německá šavle je celkem jasné, dodávky zbraní pro finsko v době meziválečné bylyy oznaženy tímto symbolem, který si lidé pletou. Váš problém bude v tom, že Vás řada lidí bude přesvědčoivat o něčem jiném. Vzácné šavle jsou prostě unikátní. Není to žádný omyl. Nečistit, šavli jin lehce přetřít haříkem s olejem. Musí se hledat v šavlích Výmarské republiky.
_______________
Registrovaný uživatel
Já to nechci rozporovat, chladný zbraně nedělám. Ale Finská svastika se otáčí doprava, stejně jako německá. Jen není natočená jako německá.

Navíc tam je říšská orlice..dost divná.

Nechci nikoho o ničem přesvědčovat, rád se nechám poučit... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://www.warrelics.eu/forum/swords-german-reich-austria/german-sword-296379-2/

tady je vlákno o stejný šavli...mluví s tam i o kopii z alliexpresu..

Já chtěl lepší foto, protože se mi nezdá zpracování tý orlice, vapadá na mizernej odlitek, nepěkně zpracovanej.
Ale foto je opět špatný. Proč je svastika obrácená doleva, jako ve starověku je další podivnost.
Registrovaný uživatel
https://www.aliexpress.com/item/32504457883.html

a už jsem jí dohledal
Moderátor
Tak jsem si to pročetl pravděpodobně to bude výrobek z Thajska, ta čepel nesedí a ta svastika mně zcela zmátla. Prostě zkuste, zda to je opravdu mosaz, ale možná,že se rozpadne, čepel je bohužel jasná. Vidím, že bych dnes již nakupoval velmi opatrně. Podívejte se svastiku, je to jen ukázka. To mně mátlo.Paul má pravdu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
zde

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Altmann pro zajímavost

https://www.warrelics.eu/forum/swords-german-reich-austria/wh-sword-left-rotated-svastika-helps-needed-682469-3/

tady je obsáhlejší diskuze, navíc je tam zmínka o českym fóru, kde se to prej taky probíralo. Ale je to jinej typ, než tady. Tam jsou verze, že obrácená svastika je omyl a nemělo to jít do výroby (zmetek), nebo že v r. 45 upadla výroba atd... ale obecně co psal ten poslední člověk, pokud předmět potřebuje "vysvětlování" - nekupovat.

Vzhledem k tomu, že chladný zbraně nejsou můj obor, tak můj názor má váhu jen poučenýho laika.
Moderátor
Bylo dobré to zde prodiskutovat. Já vím, že Německo veobdobí Výnarské republiky nějaké zbraně do Finska dodávala, státy byly spřátelené a tak jsem ztratil asi soudnost. Biohužel jsme to vše četli asi jen my dva.
_______________
Registrovaný uživatel
Pánové děkuju vám. Moc jste mi pomohli.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Vojenské sběratelství » Co je to za šavli?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1