Ahoj a předem dík za radu. Tak nějak po letech jsem se rozhodl začít dávat dohromady nějakou pěknou sbírku mincí. Protože už nejsem nejmladší, mincí je spousta a peněz taky není nazbyt, rozhodl jsem se investovat a sbírat jen pamětní mince po roce 1993. No abych to upřesnil - spíš po roce 2006, protože roky zpátky jsou nějak drahé,,,,,, K tomu bych chtěl dávat dohromady sbírku pamětních medailí opět po roce 1993 ( zase asi tak po 2006). Prostě ze záliby a přiznám se - i trochu uložit a zhodnotit peníze - teda ne pro mě ( já už to asi neužiju), ale pro ty co si rozeberou za pár let dědictví,,, ( vtip). Investice do pamětních mincí vydávaných ČNB se asi vyplatí, ale jaký máte názor na pamětní medaile? Jo zapomněl jsem podotknout, že rozhodnutí padlo na pouze stříbrné mince a medaile!! Nikoliv zlaté. Medaile se mi moc líbí, ale jak je to se zhodnocením? případně co a jak kupovat? Vše samozřejmě pouze v kvalitě PROOF. třeba mi něčím poradíte. Díky
PS: jinak ty investice nejsou moc velké... cca můžu tak 1000,-Kč měsíčně pokud je to pro radu důležité. Zatím jsem si objednal ročníky 2007 a 2008 ( samozřejmě až vyjde poslední) a z medailí sadu Karel IV. a jeho manželky ve stříbře - ta se mi moc moc líbila