Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Co to je??

Vykupminci.cz
Numisargo

Co to je??

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Můžete mi prosím někdo prozradit, co je to za pruhy na té známkce?? Mám jich takových víc a nějak netuším co to je.

U té druhé ten potisk to je způsob znehodnocení ??

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
První známka - rakouská pošta používala ochranné lakované pruhy. Na některých známkách (třeba při koupání) došlo k setření barvy v místech těchto pruhů a pak to vypadá takto.
Druhá známka - dá se to tak říct. Jde o novinový kolek, který se lepil na papír ještě před tiskem novin a byl tak tiskem zároveň znehodnocen.
Registrovaný uživatel
Dík za objasnění :-)
Registrovaný uživatel
pane kolego jen malé upřesnění u té novinové 1 kr jde o nalepení na noviny čímž se platila státu daň, také se tyto
označují jako novinové kolky Jirka z Moravy
Registrovaný uživatel
Dobry vecer,
tie pruhy su v pravidelnej odstupnosti a farba je svetlejsia ako zvysok ostatnej novinovej znamky. Okrem toho na miestach kde tie pruhy su - chyba odtlacok päciatky. Snad nie mytim znamky ale nejako mechanicky sa ten povrch poskodil..?
Zaujimave co sa vsetko najde.
S peknym pozdravom A.
Registrovaný uživatel
dobré odpoledne již jednou jsem tento albový list zveřejnil a čekal jsem nějakou reakci nyní se opět ozývám a ptám se zná někdo kde nebo v kterém katalogu se nachází razítko VALPO? Klein ani Votoček jej neuvádí předem díky za odpověď Jirka jo Müllera nevlastním

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V Mullerovi jsem nenašel.
Moderátor
Valpó - Valpovo je na území dnešního Chorvatska. V příručce od Mullera z roku 1925 je uvedeno pod číslem 3077.
Registrovaný uživatel
Jo,zapomněl jsem dodat,že já mám Mullera jenom od 1751-1850,tzn. předznámková razítka a tam to není.
Pardon.
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Valpó - Valpovo je na území dnešního Chorvatska. V příručce od Mullera z roku 1925 je uvedeno pod číslem 3077.

pane Blažek díky už vím kde se nachází městečko či vesnice Valpo zase jedno tmavé místo v emisi 1867 jak jsem psal ani Klein jej neuvádí takovýchto razítek mám zatím asi 20 ks Jirka z Moravy
Moderátor
Nemáte zač, ale je divné že Klein neuvádí, u Mullera je toto razítko hodnoceno už na I. emisi. Možná bude někde i v Kleinovi, ale rakouské příručky o razítkách jsou velice nepřehledné, zlatý Votoček.
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Nemáte zač, ale je divné že Klein neuvádí, u Mullera je toto razítko hodnoceno už na I. emisi. Možná bude někde i v Kleinovi, ale rakouské příručky o razítkách jsou velice nepřehledné, zlatý Votoček.

mluvíte mi z duše škoda, že Votoček uvádí pouze razítka z území Československa, u Kleina je to tím, že ten se specializuje na emise 1867+1883+1890 přesto díky za reakci Jirka z Moravy

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rakousko » Co to je??

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1