Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Corpus Nummorum

Vykupminci.cz
Numisargo

Corpus Nummorum

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mne to urobilo včera
Registrovaný uživatel
hej, niekde je tam bug a takych bude este vela... je to v stadiu testovania
Registrovaný uživatel
Popis polozky je ulozeny ako binarne data, pretoze je niekedy dlhsi, ako je povoleny limit pre text. Pravdepodobne vratil search takyto riadok.
Registrovaný uživatel
Vanya napsal
hej, niekde je tam bug a takych bude este vela... je to v stadiu testovania


Programátory obvykle živí opravy chyb, poté co daný software dokončí ;-)
Registrovaný uživatel
Pokial tie chyby nemusi hladat v cudzom programe tak je to OK :)
Registrovaný uživatel
Tak uz je to zaujimavejsie, Huszar a Cach sa rozrastli o Aureu. Pribudlo asi 3000 poloziek.
Registrovaný uživatel
Cez vikend som pridal Halacku a Polivku (zetony aj slachticke rody), z aukcii Pannonia Terru, tym padom sa Huszar rozrastol na vyse 7000 poloziek a celkovo je linknutych vyse 17000 poloziek. Niektore referencie do Huszara bude nutne opravit manualne, kedze pomiesalo sedmohradske a madarske referencie, ale inak som prijemne prekvapeny, ako rychlo sa to rozrasta. Ten bug vo full search by mal byt tiez opraveny, ale full search je tam naozaj iba ako posledna moznost.
Registrovaný uživatel
Tak dnes som konecne dostal novy server, 4TB harddisk, 24 GB RAM, 128 GB SSD disk pre databazu, unlimited transfer, rychlost 1000 MB/sec 10 TB/mesiac, po prekroceni klesne kapacita linky na 100 MBit, ale aj to by malo bohate stacit. Taky tyzden - dva a mohlo by to fungovat (dufam), nemam momentalne tolko casu kolko by som chcel, lebo som dostal pracovnu ponuku, aka sa neodmieta, ale snad to nejak po veceroch a vikendoch dam dohromady. Co sa tyka referencnych katalogov, mam v databaze uz vyse 60, momentalne som na 5 zvazku CNI z 20, asi 80000 minci, neviem ci to za to stoji, lebo ma blbe cislovanie a nebude sa dat automaticky zlinkovat. Z takych zaujimavejsich som pridal pre Madarsko Rethy a Unger I (z dolezitych mi chyba Pohl - nemam k dispozicii), Sedmohradsko som pridal Hess, Resch aj Huszar. Zacinam byvalym Uhorskom a postupne to budem rozsirovat. Ceske kraje su druhe v poradi.
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Chceš link na Pohla?
Registrovaný uživatel
Ak je mozne poprosim poslat na moj sukromny mail rakyta@gmail.com . Jednu knihu som uz medzitym kupil (15 storocie).
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Ta stranka http://www.corpusnummorum.com/ je este nefunkcna? Zobrazi sa mi iba okno s obrazkom, na ktorom je v roznych jazykoch napisane Welcome a v strede velke IIS7.
Registrovaný uživatel
Áááááááá, nový HW, nový operační systém ;-)
Registrovaný uživatel
Ano, stranka je stale nefunkcna (ukazuje to default stranku IIS servera), potrva to nejaky tyzden-dva, kym to rozchodim. Momentalne tam presuvam asi 150 GB dat, instalacia software atd. Server je fyzicky v Nemecku, vsetko je nutne presuvat cez internet. Server je ale extremne rychly, som spokojny :)
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Tak ta stara testovacia aplikacia je funkcna, link by mal fungovat, je tam limit maximalne 5 uzivatelov. Je tam plno chyb, takze iba pre predstavu, ako rychlo by to malo fungovat...
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Vida, funguje. Když je tam “Sold for: CZK” bez částky, znamená to že se neprodal?
A ještě jsem si všiml že když Copy and Paste, písmo je bílé proto se může někomu zdát že to nefunguje :D
Vanya – klobouk dolů, máš můj obdiv. 8)
Registrovaný uživatel
Tie ceny su domiesane, pri niektorych aukciach mam v databaze miesto sold vyvolavaciu cenu. Takze na ceny by som sa zatial nepozeral. Tiez pri niektorych aukciach musim predajne ceny importnut z ineho zdroja, napr. pdf.
Ked som linkoval Cacha a Elsen, nevsimol som si ze C. XX pouziva aj pre hmotnost, takze hlavne prve polozky v Cachovi su hodne domiesane. Ale v podstate, databazu zacinam uplne z nuly, toto bol iba test. Hlavne mi vadi ze sa stranka reloaduje pri kazdom kliknuti, strom neskroluje na poslednu kliknutu polozku, atd.
Okrem toho, bude poviny login, aby si uzivatel mohol nastavit vlastne preferencie. Kto sa nebude chciet logovat moze pouzit Guest account ale s obmedzeniami.
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Nova verzia je uz takmer hotova, pripajam par obrazkov. Online by mala byt uz za par dni.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
vanya:
drobna technicka poznamocka-
po kliknuti na link v tvojom podpise sa neda vratit o krok späť.
zostanem tam uviaznuty.
_______________
Registrovaný uživatel
Mozno je to zamer :)
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Nova testovacia verzia je online. Zmenil sa link (iny port). Je tam login ale staci zadat rovnake meno a heslo a pusti to kazdeho. Napr 'x' a 'x'.
Za hlavny problem povazujem, ze po kliknuti nie je ziadna indikacia, ze sa nieco deje (kedze data sa updatuju na pozadi), potom provokuje na dalsie kliknutie a tym padom sa to stava este pomalsie.... Uvidim co sa s tym da robt. Zacal som aj s casovou osou a grafy by mali byt tento vikend.
Stale pouzivam tu istu databazu s testovacimi datami, s domiesanymi cenami, tak prosim o zhovievavost :)
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Perfektny napad! Drzim palce s tymto zaujimavym projektom.
Registrovaný uživatel
Zdravim,
pre tych ktori skusaju ci sa nieco zmenilo (videl som tam na mapke nejaky Trencin, Brno, Dobrany), testovacia verzia na webe je stale rovnaka, pribudla len mapka pripojeni, nova verzia by mala byt online niekedy buduci tyzden (optimisticky). Posledne tyzdne som robil hlavne zmeny v databaze, pripravoval nove referencne katalogy (je ich tam uz 87 - vo verzii na webe menej ako 20), okrem ineho napr. CNI (vyse 87000 minci - 3 tyzdne prace po veceroch a vikendoch), Crawford - Republikanske mince, Delmonte - Netherlands, atd, ale hlavne som skompletoval Madarsko a Sedmohradsko a mam takmer vsetko dolezite pre Cechy a Moravu. Vytvorit linky medzi aukcnymi a katalogovymi polozkami je ale praca zvlast, a aj tam robime nejake zmeny, takze to chvilu potrva, kym sa aj to objavi na webe - chceme to aspon ciastocne zautomatizovat.
Login odstranim, registracia bude nepovinna a iba pre tych, ktori budu chciet menit nastavenia a prispievat zmenami do databazy.
Dalsia praca navyse je podoplnat predajne ceny, vo vela pripadoch su ceny uvedene samostatne v nejakom pdf alebo v tabulke, takze na to sa tiez musim pozriet individualne pre kazdy aukcny dom.
No a samozrejme musim pokracovat v stahovani dat, nasiel some vela zaujimavych aukcnych domov aj v netypickych krajinach (Rusko, Cina, Thajsko, Malayzia), takze bude aj nejaka exotika.
Dalsie zmeny sa tykaju obrazkov, v tabulke budu trochu mensie ako dnes, pribudne link na povodnu aukciu, referencie budu podla ISO 690-2 atd, myslim ze buducich par tyzdnov bude zaujimavych a ze sa projekt pohne dopredu - sice sa hybe aj teraz, ale navonok nic nevidiet :D
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Vanya: Nevím, jestli je chyba u mě nebo na serveru, ale ani po 10 minutách zkoušení jsem nebyl schopen zobrazit ani jedinou minci. Posílám screenshoty obrazovek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Registrovaný uživatel
skust vybrat nejaky katalog z menu References. Tato uvodna stranka nefunguje, to bol len taky pokus :)
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
ale je mozne, ze sa to niekde zaseklo, problem v tejto verzii bol, ze niektore operacie trvaju dost dlho (par sekund) a nie je tam ziadna indikacia nahravania. Kazdy dalsi klik iba pridava dalsie operracie do fronty a tym padom je to cele zahltene. Vo verzii, ktoru mam doma som to uz vyriesil, pokial sa nieco taha, zobrazi sa progress bar a nie je mozne klikat kym sa to nedokonci. Problemy tiez sposobuju prilis velke obrazky, su bez upravy v rovnakej velkosti ako boli na povodnej aukcii. V novej verzii su vsetky fotky optimalizovane na preview, takze to bude sviznejsie
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Corpus Nummorum

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1