Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » correspondenzkarten

Vykupminci.cz
Numisargo

correspondenzkarten

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Na internetu jsem nenašel žádnou ukázku jak navazují písmena na velké P v kurentu. Pokud máš pravdu a první písmeno je velké P, tak jsem maximálně vyluštil Pro... (Prosnitz ???).
Radši se jdu věnovat rekonstrukci Hradčan 25h fialová, hledat drobné rozdíly v kresbě paprsků je mnohem jednodušší, než luštit cizí škrabopis.
Registrovaný uživatel
Já bych řekl že je to V.
Moderátor
Bude to P, protože P jde pod řádek, čili navázání "uprostřed" je O.K. Mohl by to být Prossnitz (Prostějov) nebo něco Pove??, ale přikláněl bych se k Prostějovu. Ten už tehdy existoval. :D
Registrovaný uživatel
17241965 - pre zaujimavost, aka je tam denna okruhla peciatka?
Moderátor
jansvi napsal
17241965 - pre zaujimavost, aka je tam denna okruhla peciatka?


Podľa mňa je to pečiatka Holešov (Holeschau) ako prijímacia-doručovacia pošta.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Na třetí pokus jsem si jistý na 99,99 procent. Použil jsem tabulku písmen českého novogotického písma kurzivního
(verze kolem roku 1839) a vyšlo mi Prerau.
Registrovaný uživatel
No neviem..Zdá sa to byť viac ako 6 písmen..Ja som to s ničím neporovnával (myslím písmo).Na konci by malo byť "u"..?
Je to vôbec obec či mesto?
A už tu dávno mohla byť lepšia fotka,sken/scan.. ;)
A bude tam "i." Ten bod (bodka/tečka) hore nevyzerá ako náhodný fľak.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Stani, Prerau (Přerov) snad poznáš ? Je na trati a písmena jsou u kurentu skutečně jiná, některá složená ze dvou, nad u je háček atd. (tabulky se dají dohledat na internetu)
Registrovaný uživatel
Poznám... :roll: Viem,že existuje.Ale veď píšem,že som to so žiadnymi typmi písma neporovnával.To je len taký môj dojem.
Ale...Prečo dokážem prečítať (vidím to tam) Holleschau a to hore nie..?
-s-
Moderátor
stefanos532 napsal
Na třetí pokus jsem si jistý na 99,99 procent. Použil jsem tabulku písmen českého novogotického písma kurzivního
(verze kolem roku 1839) a vyšlo mi Prerau.


Tak to ani omylem..
Registrovaný uživatel
Pokud se podíváte na druhou stranu lístku je tam čitelně napsáno Poprad. P je úplně odlišné. Zato ve třetím řádku od zhora je stejné písmeno jako u toho slova co tu řešíme ale neumím to přečíst.
Registrovaný uživatel
Ja si myslím,že to hore písal niekto iný.A možno je to iný druh,typ..písma(kurent?) a preto to nevieme .
-s-
Registrovaný uživatel
Ahojte, myslím,že to bude ten Přerov a psal to pošťák.
Registrovaný uživatel
http://www.genea.cz/informace/pomucky/vzory-pismen/
Dole je ke stáhnutí dobře čitelná abeceda v PDF. Je tam vidět, jak písmena vypadají a jak se časem měnila.
Použil jsem verzi z roku 1839 a vyšlo mi Prerau (Přerov), který napsal pošťák kurentem.
V samotném textu použil odesilatel i latinku - Poprad, Holleschau ...
Registrovaný uživatel
Bude to tak ako píše stefanos532. ;)
A odkiaľ je to poslané? Zo stanice z Pěrova do Holešova keď to má vlakovú pečiatku?
-s-
Registrovaný uživatel
Poslal jsem to , kdo to umí přečíst a opravdu je to Prerau- Přerov. Má-li někdo zájem cena 600.-
e-mail: 119plzen@seznam.cz
Moderátor
handschrift v teto dobe ??? i to je mozne - v Rumusnku cokoli ! A to datu ??? 31.12.1899 !!! V Praze za .... inu RU posta fungovala
Zadna rarita, ale potesi ..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý deň chcel by som kontaktovať člena pod menom nuckythompson, ktorý napísal tento text viď dole. Potreboval by som len radu. Môj mail gasparik@panters.sk
nuckythompson
#133 27. 11. 2014, 14:14
Registrovaný uživatel
Mám tady takovou kuriozitu. :-) Ručně psaný text, v 5 sloupcích 9 básní, několik set veršů, psal Josef Švehla v Soběslavi od 14. do oběda 15. VI. 1879. Silně "komprimovaný" text - "MP trojky" 19. století. Uvážíme-li, že autor musel psát, vzhledem k velikosti písma a kvalitě tehdejšího umělého osvětlení pouze přes den, výkon hodný Guinessovy knihy rekordů! :-)) Podepsáno Jos. Švehla, IV. r. (maturant). Josef Švehla byl známý buditel a archeolog, učitel:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Josef_Švehla
Nádherná a precizní práce!!!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8

Sběratel.com » Rakousko » correspondenzkarten

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1